دسته‌ها
اخبار

Agora Arquitectura خانه ای روی پایه آجری در بارسلون را تکمیل می کند


استودیوی اسپ،ایی Agora Arquitectura یک ساختمان آجری متروک را به پایگاهی برای یک خانه چوبی مرتفع در حومه بارسلون تبدیل کرده است.

این خانه با نام من، خانه روی پایه آجری، در یک سایت کشاورزی قرار دارد که دارای یک سوله ابزار قدیمی و یک ساختمان کوچک با آجر قرمز بود – که هر دو در زمان ویران شده بودند. معماری آگورا سایت را کشف کرد

نمای بیرونی خانه آجری در اسپ،ا
Agora Arquitectura یک ساختمان آجری متروک در اسپ،ا را تغییر شکل داده است

برای بازگرداندن زندگی به سایت، استودیو ساختار آجری را بازسازی کرد و آن را در سراسر منظره شیبدار گسترش داد تا از فضای موجود استفاده کامل کند.

جوآن کازال پ،لا، یکی از بنیانگذاران استودیو، به Dezeen گفت: «در پایین سایت، یک ساختمان کوچک ویرانه از ما دعوت کرد تا یک خانه جدید بسازیم، که روش های قدیمی ساخت و ساز را در جای خود به یاد می آورد.

نمای بیرونی خانه روی پایه آجری توسط Agora Arquitectura
ساختمان‌های آجری پایه‌ای را برای یک خانه چوبی برجسته تشکیل می‌دهند

دو دیوار آجری عمود بر هم که شکل T را تشکیل می دهند در پوسته ساختمان ساخته شده اند تا فضای داخلی آن را ت،یم کرده و ساختمان چوبی بالا را پشتیب، کنند.

در همین حال، یک دیوار آجری سوراخ‌دار در اطراف مرزهای سایت پیچیده شده و پله‌های آجری خارجی برای اتصال سطوح مختلف ساختمان در منظره شیب‌دار تعبیه شده‌اند.

خانه چوب پنبه پوش در اسپ،ا
سطح بالایی جدید با چوب پنبه پوشیده شده است

پ،لا گفت: «یک سطح شیبدار، که امکان دسترسی به سطح پایین‌تر زمین، یا پله‌های پنهان شده در پشت دیوار روباز را فراهم می‌کند، امکان صعود تشریفاتی را به سمت فضای داخلی ساخته شده فراهم می‌کند.

دنبال ، پله‌ها به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد درخت زیتون 100 ساله‌ای را کشف کنند که آنها را به منطقه مقابل در اصلی دعوت می‌کند.

یک باغ برجسته در بالای سازه موجود ایجاد شده است که در کنار حجم جدید که از چوب پیش ساخته متقاطع چند لایه (CLT) ساخته شده و با چوب پنبه سفید پوشیده شده است، قرار گرفته است.

پنجره‌های بزرگی که در یک قاب چوبی قرار گرفته‌اند، در سطح بالایی در یک ارتفاع، با پرده‌های خارجی که می‌توانند برای کنترل سطوح نور جمع شوند.

پلکان مارپیچ در خانه اسپ،ایی توسط Agora Arquitectura
یک راه پله مارپیچ احجام قدیمی و جدید را به هم متصل می کند

اتاق‌های خانه روی پایه آجری در دو سطح آن گسترده شده‌اند که به‌وسیله یک پلکان مارپیچ فولادی به هم متصل شده‌اند. نورگیر بزرگی که روی این راه پله آویزان شده است اجازه می دهد تا نور طبیعی به طبقه همکف وارد شود.

پ،لا گفت: «نور به ،مت آجری خانه نیز می رسد. وی ادامه داد: از سوراخ راه پله مارپیچ که وظیفه اتصال سطوح ساخته شده را به عهده دارد و در آنجاست که دیوار آجری ازاره از اتاق های بالا قابل تشخیص است.

فضای داخلی خانه روی پایه آجری توسط Agora Arquitectura
دیوارهای تخته سه لا سفید در طبقه بالا دیده می شود

دیوارهای تخته سه لا، اتاق‌های سطح بالایی را مشخص می‌کنند که شامل دو اتاق خواب، حمام و آشپزخانه، نشیمن و ناهارخوری است.

اتاق خواب سوم و اتاق نشیمن دوم از جمله فضاهای طبقه همکف هستند که در آن دیوارهای آجری و سقف چوبی فضای روستایی تری ایجاد می کند که به تاریخ سایت اشاره می کند.

دیگر خانه های اسپ،ایی که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از یک خانه تراس قرن نوزدهمی بارسلون با ،د آجری و یک خانه آجری و بتنی که در دامنه تپه کاتالونیا ساخته شده است.

عکاسی توسط خوزه هویا.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/08/agora-arquitectura-،use-on-a-brick-base/