دسته‌ها
اخبار

Adjaye Associates از خانه خانواده ابراهیمی در ابوظبی رونمایی کرد


خانه خانواده ابراهیمی، مجموعه ای بین ادیان طراحی شده توسط معمار دیوید آجایه که شامل یک کلیسا، کنیسه و یک مسجد است، در ابوظبی افتتاح شد.

این پروژه در جزیره سعدیات – یک مرکز فرهنگی واقع در سواحل ابوظبی – سه عبادتگاه جداگانه برای این سه نفر را شامل می شود. ادیان ابراهیمی مسیحیت، یهودیت و اسلام.

خانه خانواده ابراهیمی
خانه خانواده ابراهیمی یک مجتمع بین ادیان در ابوظبی است

خانه خانواده آبراهامی از سه ساختمان مکعبی مستقل با سقف‌های مسطح تشکیل شده است که هر کدام از نظر حجم مساوی هستند اما با ویژگی‌های خاص خود از جمله حیاط‌هایی با اندازه‌های متفاوت متمایز می‌شوند.

شرکت معمار، Adjaye Associates، گفت: «شرح معماری هر ساختمان منحصر به فرد است و به طور خاص به مکان و ارجاعات مذهبی آن گرایش دارد.

کلیسای حضرت فرانسیس
کلیسای اعلیحضرت فرانسیس دارای نمایی از ستون های بلند است

مشخصه کلیسای اعلیحضرت فرانسیس، نمای ستون‌های سنگ آهکی عم، است که از شرق به غرب برای تقویت نور خورشید صبحگاهی در فضای داخلی قرار گرفته‌اند و به نور به ،وان نمادی از الوهیت در مسیحیت اشاره می‌کنند.

در داخل، دسته‌ای از چوب‌های چوبی خطی از سقف آویزان شده‌اند. به گفته استودیوی معماری، اینها برای برانگیختن مفهوم “دوش رستگاری وجد” طراحی شده اند. نور از طریق غسل تعمید به شکل هشت ضلعی عبور می کند.

سایر ،اصر طراحی در کلیسا شامل نیمکت های هندسی ساخته شده از بلوط سنتی سخت و یک صلیب مرکزی مینیمال است که هدف آن پذیرایی از نمازگزاران از همه فرقه ها است.

یک “دوش” از تیرهای چوبی نمای داخلی کلیسا را ​​مشخص می کند

نمای کنیسه موسی بن میمون که به سمت شهر مقدس اورشلیم است، از سه لایه ستون V شکل تشکیل شده است که نشانه هایی از شاخه های نخل موجود در سوکاها (کلبه های سنتی ساخته شده در طول جشنواره یهودیان) است. جوراب.

ستون‌های هر طرف ساختمان دارای هفت نقطه هستند که زمین را لمس می‌کنند و هشت نقطه با زیر زمین تماس دارند که هفت نقطه نماد انسان و هشت نقطه نشان دهنده خدا در بالا هستند. همکاران Adjaye.

کنیسه موسی بن میمون
کنیسه موسی بن میمون به سمت اورشلیم است

یک چادر مشبک برنزی معلق از یک نورگیر مرکزی در داخل فرود می‌آید و ساختار چادر مانند سوکاها را که قبلاً در ،مت بیرونی به آن اشاره شده بود و همچنین نمونه اصلی را بازتاب می‌دهد. خیمه.

چیدمان کنیسه به گونه ای طراحی شده بود که «تا حد امکان انعطاف پذیر» باشد تا امکان تغییر شکل صندلی ها، بسته به جماعت، امکان پذیر باشد، و شامل یک میکوه سنتی – حمامی است که برای غوطه وری در مراسم استفاده می شود.

چادر مشبک برنزی در کنیسه توسط دیوید آجای در ابوظبی
یک چادر مشبک برنزی معلق در داخل کنیسه دیده می شود

مسجد امام الطیب با هفت طاق دراز در هر یک از اضلاع آن به ،وان ادای احترام به اهمیت عدد هفت در اسلام تعریف شده و به سمت مکه م،ه است.

“دیوارها دارای بیش از 470 پانل قابل اجرا از شبکه های ظریف هستند که باعث ایجاد مشربیه در مقیاس بزرگ یکی از تحسین برانگیزترین ویژگی های معماری اسلامی است.”

طاق های کشیده در نمای بیرونی مسجد امام الطیب
مسجد امام الطیب در نمای بیرونی خود دارای طاق نماهای کشیده است

یک شبکه چهار ستونی داخلی 9 طاق صعودی را در فضای داخلی ایجاد می کند که نمازگزاران را به سمت محراب و قصد ارجاع به ثبات، نظم و کامل بودن را دارد.

فضاهای وضوی خارجی مجزا برای مردان و ،ن به صورت بتنی ساخته شده و به ترتیب به شکل هرم مع، و کره مع، است.

طاق های داخل مسجد در ابوظبی
نور از داخل مسجد عبور می کند

این سه ساختمان در بالای یک ازاره یک طبقه قرار دارند که همچنین دارای یک فضای گردهمایی سکولار با کتابخانه و مناطق نمایشگاهی معروف به فروم و همچنین یک باغ مش، مرتفع است که کلیسا، کنیسه و مسجد را به هم متصل می کند.

به گفته این شرکت معماری، ازاره به مفهوم جه، یک تپه اشاره دارد که قصد دارد مردم را به چیزهای بالاتر نزدیکتر کند و گفتگوی بین ادیان را تشویق کند.

Adjaye می‌گوید: «من معتقدم معماری باید به گونه‌ای کار کند که جه، را که ما می‌خواهیم در آن زندگی کنیم، دنیایی از پذیرش، گشودگی و پیشرفت مداوم را در خود جای دهد.»

او افزود: “به ،وان یک معمار، من می خواهم ساختم، ایجاد کنم که از مفهوم تفاوت سلسله مراتبی بالاتر رفته و غنای زندگی انسان را افزایش دهد.”

“امید ما این است که از طریق این ساختمان‌ها که سه دین متمایز را جشن می‌گیرند، مردم از همه ادیان و از سراسر جامعه بتوانند یاد بگیرند و در یک ماموریت همزیستی مسالمت آمیز برای نسل‌های آینده شرکت کنند.”

باغ مش، در خانه خانواده ابراهیمی
یک باغ مش،، سه عبادتگاه را به هم متصل می کند. ع، توسط Adjaye Associates است

معمار بریت،ایی-غنائی Adjaye شرکت معماری خود را در سال 2000 تأسیس کرد. این استودیو اخیراً به ،وان یکی از لیستی از شرکت هایی که گزارش شده است بر روی ابرشهر The Line در ،ستان سعودی کار می کنند نام برده شده است.

جزیره سعدیات خانه لوور ابوظبی است، یک گا،ی هنری با طراحی ژان نوول که در سال 2017 افتتاح شد.

از دیگر پروژه‌های برنامه‌ریزی شده برای جزیره می‌توان به موزه ملی زاید که مدت‌ها در انتظار آن بود Foster + Partners و موزه گوگنهایم معمار Frank Gehry که قرار است در سال 2025 افتتاح شود، اشاره کرد.

عکاسی توسط درور بالدینگر مگر خلافش گفته شود.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/23/david-adjaye-a،hamic-family-،use-interfaith-complex/