دسته‌ها
اخبار

هاتون ایستگاه تحقیقاتی خارج از شبکه را در تپه های روستایی کانزاس جاسازی می کند


نوارهای سنگ محلی ایستگاه مید، یانگ مایر را که توسط استودیوی کانزاس Hutton برای ادغام با توپوگرافی طبیعی و عملکرد خارج از شبکه طراحی و ساخته شده است، می پوشانند.

این ساختمان در شرق کانزاس واقع شده است و در 4700 هکتار (1902 هکتار) مزرعه یانگ مایر قرار دارد که یک مزرعه ،داری فعال و سایت تحقیقاتی است. دانشگاه ایالتی ویچیتا.

ایستگاه مید، یانگ مایر در کانزاس
ایستگاه مید، یانگ مایر یک مرکز تحقیقاتی خارج از شبکه است

گیاهان، حیوانات، خاک‌ها و آبراه‌های این منطقه مورد توجه محققان است، به‌ویژه با توجه به موقعیت مزرعه در داخل فلینت هی، – منطقه‌ای که به‌خاطر ا،یستم مهم دشت‌های چمن‌زارش معروف است. این نوع ا،یستم که زم، وسیع بود، از دهه 1800 به دلیل کشاورزی کاهش یافته است.

ایستگاه مید، یانگ مایر که بر روی بلوف ص،ه‌ای قرار دارد، دارای یک آزمایشگاه، فضای جلسه و یک گاراژ به همراه اتاق‌های نشیمن است که حدا،ر شش محقق را در خود جای می‌دهد.

مرکز تحقیقات یک طبقه با سقف شیبدار
ساختمان یک طبقه برای ادغام با چشم انداز طراحی شده است

در پلان نامنظم، ساختمان یک طبقه برای ادغام با منظره و مقاومت در برابر بادهای سنگین و سایر نیروهای طبیعی طراحی شده است.

گفت: “مانند گودال های روزهای مرزی غرب میانه، ایستگاه صحرایی تا حدی در زمین تعبیه شده است تا از تاسیسات در برابر بادهای شمالی محافظت کند و استتار بیشتر زمینه را افزایش دهد.” هاتون، یک مطب چند سرویس در کانزاس.

فضای داخلی مرکز تحقیقات با شیشه های کف تا سقف
هاتون نماها را با استفاده از سنگ آهک محلی که به صورت نواری چیده شده اند طراحی کرد

برای محافظت بیشتر در برابر باد و آتش سوزی، این تاسیسات از بتن ساخته شده و از مواد خارجی بادوام و غیر قابل احتراق مانند سنگ آهک و شیشه پوشانده شده است.

نماها از چهار نوع سنگ آهک محلی تشکیل شده است که در نوارهایی چیده شده اند که لایه های رسوب را در تپه های اطراف تقلید می کنند. یکی از انواع سنگ ها، پریری شل، حاوی صدف های فسیل شده ای است که به داستان دوران ماقبل تاریخ اشاره می کند.

آزمایشگاه تحقیقاتی طراحی شده توسط Hutton
این مرکز دارای یک آزمایشگاه است

این تیم گفت: «بازدیدکنندگان می‌توانند برای یافتن فسیل‌های حفظ‌شده و نمایش داده‌شده در دیوارها، از جمله یک ناتیلوس عالی درست در کنار درب، در اطراف ساختمان به شکار لاشخور بپردازند.

زمین شناسی منطقه الهام بخش دیگر جنبه های ساختمان نیز بوده است.

آشپزخانه چوبی در مرکز تحقیقات
یک آشپزخانه در بخش مرکزی قرار دارد

این تیم گفت: “فرم، مواد و جزئیات داخلی از سنگ طبقه بندی شده در زیر تپه های فلینت و دیگر شگفتی های طبیعی که از ساختمان قابل مشاهده است الهام گرفته شده است.”

برای حفظ یک نمایه گسسته، تیم یک “خط سقف تمیز” با لبه‌های حجاری شده ایجاد کرد.

مرکز تحقیقات شیبدار
هاتون یک «خط سقف تمیز» با لبه‌های حجاری شده ایجاد کرد

در لبه ج، شرقی ساختمان، سقف بر روی سایت قرار دارد و با مشاهده از دور به وضوح ناپدید می شود. این تیم خاطرنشان کرد که نزدیکترین ملک همسایه چند مایل پایین تر از جاده است.

در داخل ساختمان، رنگ‌های خاکی مانند چوب و سنگ و پالت رنگی وجود دارد که ،اصر طبیعی مانند رسوب، کله‌های دانه و آسمان را تداعی می‌کند.

این تسهیلات دارای عملکردهای متعددی در وسعت 3400 فوت مربع (316 متر مربع) خود است.

بخش مرکزی شامل اتاق های دو طبقه، آشپزخانه، دفتر و آزمایشگاه است. در کنار این منطقه مرکزی، گاراژ در یک طرف، و یک فضای تجمع بزرگ در سمت دیگر قرار دارد.

اتاق مش،، که به ج، و شرق می‌نگرد، مناظر وسیعی از مناظر را از طریق امتداد شیشه‌های بزرگ ارائه می‌دهد.

این تأسیسات کاملاً خارج از شبکه کار می کند و به خدمات عمومی وابسته نیست. پنل های خورشیدی پشت بام برق تولید می کنند و آب در محل جمع آوری می شود.

پانل های خورشیدی پشت بام در مرکز تحقیقات کانزاس
پنل های خورشیدی پشت بام برق تولید می کنند

دیگر پروژه‌های کانزاس شامل خانه‌ای با الهام از خانه‌های کشاورزی توسط الدورادو است که در مزرعه‌ای کار قرار دارد و خانه‌ای با پوشش چوبی که توسط دانشجویان دانشگاه در برنامه طراحی استودیو 804 ایجاد شده است.

عکاسی توسط برد فاینکنف.


اعتبار پروژه:

معمار و سازنده: هاتون
تیم: امیلی تیلور (سرپرست طراحی و مدیر پروژه)، مت بایرم (پشتیب، طراحی)، جاش هرمن (مدیر طراحی)، تاد ودل (مدیر پروژه ساخت و ساز)، متی لین (طراحی داخلی)
مهندسی سازه، مک،ک و برق: مشاوران مهندسی حرفه ای (PEC)
مهندسی عمران: مشاوران مهندسی


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/11/hutton-grid-research-station-kansas/