دسته‌ها
اخبار

میلر هال سفارت ایالات متحده را در مکانی شیبدار در شهر گواتمالا ایجاد می کند


استودیوی طراحی The Miller Hull Partner،p از معماری مایاها و “باز بودن و خوش بینی” دموکراسی آمریکایی استفاده کرده است تا سفارتی را در پایتخت گواتمالا ایجاد کند که متشکل از ساختمان های مستطیل شکل است که در منظره ای سرسبز قرار گرفته اند.

این مجموعه سفارت که در حدود نه کیلومتری مرکز تاریخی شهر واقع شده است، در زمینی شیبدار به مساحت 9.4 هکتار (3.8 هکتار) قرار دارد و شامل یک ساختمان اداری اصلی، سازه های پشتیب،، یک گاراژ، یک سالن ورزشی و یک زمین ورزشی است. حدود 300 نفر در پردیس کار می کنند.

سفارت در گواتمالا سیتی
سفارت در گواتمالا سیتی است

طراحی شده توسط Seattle’s مشارکت می، هالاین مجموعه دارای مجموعه‌ای از حجم‌های مستطیلی با ابعاد مختلف است که در یک چشم‌انداز با پوشش گیاهی فراوان قرار گرفته‌اند.

دیوید می،، شریک موسس می، هال، گفت: شکل مفهومی منع، کننده روابط مهم بین دو کشور ما است.

نمای مستطیل خا،تری در کنار فضای سبز
فضای سبز فراوان در سایت گنجانده شده بود

،صر اصلی سایت ساختمان اداری است که از میله های به هم ،بیده تشکیل شده است که از دامنه تپه پایین می آیند. سطوح پایینی با گر،ت خا،تری پوشیده شده اند. ،مت فوق، یک برج لعابدار است که در یک لایه لایه بریز ساخته شده از شیشه شفاف با اتصالات فولادی ضد زنگ پیچیده شده است.

“پایه سنگی تیره و ساختاری بزرگ به معماری گواتمالا پیش از اسپ،ایی گواتمالا اشاره دارد، در حالی که برج اداری سبک و مطبوع و فولادی سفید نماد باز بودن و خوش بینی دموکراسی ایالات متحده است.”

بریس سولیل شفاف ساخته می، هال
می، هال، ساختمان اداری را در یک کفپوش کوچک پیچید

در طول فرآیند طراحی، معماران بافت اطراف را نیز در نظر گرفتند که شامل کوه‌ها، دره‌های جنگلی و پارک‌های زیست‌محیطی مجاور است.

سایت ساختمان با توجه به شیب زیادش چالش هایی را به همراه داشت و تیم از روش تراس بندی برای تثبیت توپوگرافی و سازماندهی محوطه دانشگاه استفاده کرد.

متیو آلبورس، مدیر می، هال، می‌گوید: «این یک معمای پیچیده بود که همه برنامه‌های دانشگاه را در یک مکان نسبتاً کوچک و با شیب تند قرار می‌داد.

این طرح توانسته است ساختمان را با توپوگرافی سایت ادغام کند و باغ های سخاوتمندانه در فضای باز را هم برای بازدیدکنندگان و هم برای کارکنان فراهم کند.

کفپوش سنگ بازالت می، هال
تزئینات داخلی شامل کفپوش سنگ بازالت است

این تیم گفت که فضای سبز فراوان این سایت، از جمله بام‌های سبز متعدد، برای تأمین «تغذیه آب، محافظت در برابر بلایای طبیعی و پناهگاهی برای تنوع زیستی» در نظر گرفته شده است.

از جمله مخاطرات طبیعی در شهر گواتمالا می توان به ز،له و طوفان های استوایی اشاره کرد.

پوشش داخلی شامل کفپوش سنگ بازالت، بتن ا،پوز، چوب گردو و ماچیشه است.

بسیاری از آثار هنری توسط هنرمندان محلی خلق شده است.

اثر هنری در راه پله ساختمان سفارت اثر می، هال
بسیاری از آثار هنری توسط هنرمندان محلی خلق شده است

چندین ،مت در فضای باز با سایبان های فولادی و شیشه ای پوشیده شده است. معماران گفتند که بازدید از سفارت اغلب به زمان انتظار زیادی نیاز دارد و در اینجا، بازدیدکنندگان می توانند به راحتی در فضای باز منتظر بمانند.

این تیم گفت: «تیم طراحی بر ایجاد فضاهای راحت در داخل و خارج متمرکز شد که سایه به دلیل آفتاب شدید گواتمالا ضروری ترین و ساده ترین جزء این فضاها است.

تراس سفارت در گواتمالا سیتی
پایداری یک نگر، راهنما برای می، هال بود

پایداری یک نگر، راهنما برای این تیم بود، و محوطه دانشگاه برای فراتر از اه، ،ت فدرال برای بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر هدف گذاری شده است. به گفته این تیم، این طراحی در مقایسه با یک پروژه مشابه، مصرف انرژی را 27 درصد کاهش می دهد.

آرایه های فتوولتائیک در دو ساختمان مختلف حدود 10 درصد از انرژی مورد نیاز ساختمان ریاست خانه را تامین می کنند. در لابی جلویی، یک صفحه نمایش دیجیتال نشان می دهد که آرایه ها چقدر انرژی تولید می کنند.

خاک بریز ساختمان افزایش گرمای خورشیدی را کاهش می دهد و در عین حال مناظر چشم انداز اطراف را حفظ می کند.

این تیم گفت: «با متعادل ، عملکرد انرژی با راحتی و تجربه، مطالعات گسترده‌ای در مورد موقعیت باله‌ها و نحوه جهت گیری آنها برای این هماهنگی ظریف انجام شد.»

لهجه های گردویی در داخل سفارت توسط می، هال
لهجه های گردویی بخشی از فضای داخلی را مشخص می کند

با توجه به محدودیت زیرساخت فاضلاب شهر گواتمالا، تیم یک سیستم در محل برای تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از آن برای آبیاری ادغام کرد. مخازن نگهداری به رفع روان آب های طوفان کمک می کنند.

پروژه سفارت توسط یک ابتکار می، هال به نام انتشار صفر هدایت شد که هدف آن حذف انتشار کربن از طریق طراحی، آموزش و حمایت است.

به ،وان بخشی از این ابتکار، این شرکت میزان انتشار کربن مجسم شده را که در طول پروژه سفارت تولید شده بود، مح،ه کرد. سپس اعتبارات کربن افست ،یداری شد تا حدود 33 درصد از کربن منتشر شده را تشکیل دهد.

نمای بافت سفارت در گواتمالا
این مجموعه دارای حجم های مستطیلی با ابعاد مختلف است

می، هال که در سال 1977 تأسیس شد، دارای مجموعه گسترده ای از ساختمان های دوستدار محیط زیست مانند یک مرکز تحقیقاتی سیاتل با دستگاه های سایه انداز بیرونی و یک ساختمان مثبت خالص در دانشگاه فناوری جورجیا است که در بالای آن یک سایبان غول پیکر فتوولتائیک قرار دارد.

دیگر پروژه های سفارت ایالات متحده شامل یک “مکعب بلورین” در لندن است که توسط ،ان تیمبرلیک طراحی شده است و طرح هایی برای سفارتخانه ای در بانکوک که شامل جعبه هایی است که به طور نامنظم روی هم چیده شده اند، طراحی شده توسط SHoP Architects.

عکاسی توسط مرز گبه.


اعتبار پروژه:

معمار طراحی: مشارکت می، هال
معمار سابقه: صفحه
پیمانکار: بی ال هاربرت بین المللی
مشتری: دفتر عملیات ساختمانهای خارج از کشور و، امور خارجه آمریکا (OBO)


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/13/miller-hull-us-emb،y-guatemala-city/