دسته‌ها
اخبار

میتسوبیشی جیشو دیزاین چایخانه ضایعات مواد غذایی را در ونیز ایجاد می کند


میتسوبیشی جیشو دیزاین مستقر در توکیو، در دوسالانه معماری ونیز، چایخانه ای از مواد بر پایه ضایعات غذایی ساخته است.

معماران Takaaki Fuji، Hiroya Inage و De Yuan Kang از Mitsubi، Jis، Design چایخانه را برای نمایشگاه Time Space Existence که توسط مرکز فرهنگی اروپا در طول دوسالانه معماری ونیز امسال برگزار شد، طراحی ،د.

چایخانه ضایعات غذا
میتسوبیشی جیشو دیزاین یک چایخانه برای دوسالانه معماری ونیز ایجاد کرد

این چایخانه Veneti-An نامگذاری شد – ،یبی از دو کلمه ونیزی و An که در زبان ژاپنی به م،ی کلبه کوچک است و اغلب در نام چایخانه ها استفاده می شود.

این برنامه به منظور ارائه مک، به بازدیدکنندگان برای تجربه یک مراسم چای ژاپنی و تفکر در مورد نحوه ارتباط مردم پس از همه گیری کووید طراحی شده است.

دی یوان ،گ گفت: “هدف این نمایشگاه کاوش، استفاده از آن به ،وان یک آزمایشگاه و وادار ، مردم به تفکر است.”

“همه چیز در مورد ایجاد گفتگو است.”

غرفه ساخته شده از مقوا و ضایعات غذایی برای نمایشگاه Time Space Existence
با اتصالات ضایعات مواد غذایی ساخته شد

این چایخانه از مواد مختلف ساخته شده از ضایعات مواد غذایی از جمله تفاله قهوه و ماکارونی که غذاهای رایج در ونیز هستند ساخته شده است.

همراه با 7165 لوله کاغذی و 128 پانل کف چوب پنبه ای، شامل 74 پانل آسیاب شده قهوه و 2324 جزء مش، ساخته شده از ماکارونی دور ریخته شده است. به گفته معماران، اجزای مفصلی مبتنی بر ماکارونی تولید شده توسط فابولا به اندازه بتن بادوام هستند.

فوجی گفت: “من احساس می کنم که متریال بیرونی در معماری محدود است.”

“هدف ما کشف فناوری های جدید در ساخت و ساز است که می تواند منجر به هویت ها و بیان منطقه ای قوی تر شود.”

ماکارونی در حال قالب گیری به اجزای معماری
پاستا برای تشکیل اجزای مفصل قالب گیری شد

زاویه پایه های تشکیل دهنده غرفه 45 درجه تنظیم شد. این توسط عرض جغرافیایی شهر برای اتصال بیشتر آن به شهر تعیین شد.

با تطبیق شکل اتصال با عرض جغرافیایی مک، که در آن قرار می گیرد، هویت متمایزی در فرم ایجاد می شود و همچنین چایخانه ای که در پاسخ به محیط محلی به طور بهینه آن را به نور خورشید وارد می کند یا از آن محافظت می کند. معماران

صندلی های مقوا و ضایعات مواد غذایی
غرفه بعد از نمایشگاه به قطعات مبلمان تبدیل می شود

Veneti-An ضد آب است زیرا اجزای آن با مایع مبتنی بر سیلی، توسط تولید کننده پوشش سیلیکا ژاپنی SilicaGen پردازش شده است.

این تیم تغییرات مواد مورد استفاده در نمایشگاه شش ماهه را به ،وان بخشی از تحقیقات خود در مورد مواد پایدار اندازه گیری و ثبت خواهد کرد که به موضوع کلی دوسالانه – آزمایشگاه آینده پاسخ می دهد.

برای ساخت این غرفه، معماران اجزای سازنده را به وزن 255.5 کیلوگرم در هفت چمدان 87 لیتری بسته بندی ،د و از ژاپن به ایتالیا بردند.

پس از دوسالانه، چایخانه برچیده شده و به قطعات مبلمان تبدیل می شود.

طراحان می‌گویند: «نه 100 درصد ساخته شده و نه 100 درصد خودساخته، بلکه مبلم، است که امکان تغییر و اضافه ، یک لمس شخصی را فراهم می‌کند».

ابعاد قطعات با فرض تبدیل شدن به مبلمان تعیین شد و یا شاید بهتر بود آن را به ،وان مبلمان تبدیل شده به چایخانه برای مدت زمان نمایشگاه توصیف کنیم.

نمایشگاه وجود فضای زم، در دوسالانه معماری ونیز
این بخشی از نمایشگاه وجود فضای زم، است

این چای خانه در باغ مارینارسا در کنار یک نمونه اولیه مسکن اضطراری بتنی قرار دارد که توسط بنیاد نورمن فاستر و هولسیم به ،وان بخشی از نمایشگاه وجود فضای زم، توسعه یافته است.

این نمایش گروهی آثار معماران، طراحان و هنرمندان 52 کشور مختلف را در مکان‌هایی در سراسر شهر ارائه می‌کند. همچنین به ،وان بخشی از نمایش SOM و دانشگاه پرینستون از AR برای ساخت یک قوس خود متعادل کننده استفاده ،د.

عکاسی توسط یوتا ساوامورا.

وجود فضای زم، از 20 می تا 26 نوامبر 2023 در مکان‌های مختلف در سراسر ونیز، ایتالیا انجام می‌شود. برای فهرستی به روز از رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می شود، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/16/mitsubi،-jis،-tea،use-food-waste-venice/