دسته‌ها
اخبار

غرفه موزه یکپارچه نیویورک دارای گالری «مکعب کامل» است


معماران اسپ،ایی آلبرتو کامپو بائزا و میگل کویسموندو برای ایجاد غرفه رابرت اولنیک برای موزه هنر ایتالیایی Mag،ino در کلد اسپرینگ نیویورک همکاری کرده‌اند.

آلاچیق با روکش بتنی دومین سازه در محوطه دانشگاه است موزهکه به ترویج هنر و طراحی ایتالیایی در ایالات متحده اختصاص دارد.

کواسیموندوکه اولین ساختمان را در سایت طراحی کرد، با Baeza برای گسترش قابلیت‌های گا،ی موسسه همکاری کرد.

ساختمان بتنی با برآمدگی عمودی و پنجره های مربعی
آلبرتو کامپو بائزا و میگل کویسموندو پاویون رابرت اولنیک را در نیویورک طراحی ،د

غرفه تا حدی در یک تپه سبز شیبدار غوطه ور شده است، با ورودی هایی در دو طرف ساختمان در بالا و پایین درجه.

این یک نمای بتنی یکپارچه با جزئیات کمی دارد که در نقاطی با پنجره های مربعی ساده مشخص شده است. در بالای تپه، سازه دارای یک ،صر عمودی است که به کل ساختمان شکل L می دهد.

به گفته معماران، در این فضا، یک گا،ی دو ارتفاع به ،وان یک اتاق همسانگرد در نظر گرفته شد که یک “مکعب کامل” است. پنجره‌ها در هر گوشه قرار می‌گرفتند تا هنگام ورود نور از بیرون، جلوه ساعت آفتابی ایجاد کنند.

اتاق داخلی سفید با نوری که از پنجره‌های مربعی می‌گذرد
معماران شامل یک اتاق کاملا مکعبی بودند که مانند ساعت آفتابی با پنجره های استراتژیک کار می کرد

گفت: “ما غرفه رابرت اولنیک را مانند یک شعر ساختیم: مکعب سفیدی که نور از آن عبور می کند.” بائزا.

“فضای اصلی زیبایی آثار هنری را که به نمایش می گذارد، تجسم می بخشد، و با طراحی ایزوتروپیک که دهانه ای را در هر گوشه ای حک می کند، هر یک از جزئیات تحت تأثیر نور باشکوه خورشید قرار می گیرد.”

نه بر خلاف هیجان تولد، با چشم انتظاری است که این ساختمان دوم را به موزه تحویل می دهیم.

کف های بتنی صیقلی و سقف های سفید
نمای داخلی دارای کف های بتنی صیقلی و سقف های سفید است

این ساختمان دارای دو طبقه و یک نیم طبقه است، با یک طبقه اول بلند که طول سازه را امتداد می دهد و فضاهای برنامه ریزی متنوعی را در خود جای می دهد و به یک دیوار انتهایی شیشه ای ختم می شود که مشرف به حیاط غرق شده است.

طبقه اولیه دو گا،ی اصلی را در خود جای می دهد، یکی در انتهای بلند ساختمان و دیگری در ،صر فضایی دوگانه ایجاد شده توسط ،صر عمودی در بالای درجه.

موزه گفت: «این غرفه دارای چیدمان ساده ای است که مواد صنعتی مانند بتن را برای تسهیل یک محیط مفهومی قوی و از نظر زیبایی شناسی خنثی برای تمجید از هنر ایتالیایی پس از جنگ و معاصر و طراحی که به نمایش می گذارد، برجسته می کند.

اتاق سفید با پرتوهای نور خورشید
گا،ی ها آثار هنری خلاقان ایتالیایی را در خود جای خواهند داد

بین دو فضای گا،ی یک سطح نیم طبقه قرار دارد که از درب بالای شیب قابل دسترسی است. این فضا دارای یک کافه با یک ،مت نشیمن است که در فضای باز گسترش می یابد.

تمام فضای داخلی کاملاً سفید است و مطابق با مینیمالیسم نما است. کفپوش های بتنی صیقلی و چراغ های سقفی بدون درز برای افزودن به صافی فضای داخلی طراحی شده اند.

نور سفید در فضای گا،ی سفید
این سازه دارای دو طبقه و یک نیم طبقه است

این موزه قصد دارد اولین نمایشگاه خود را در پاییز با آثار طراحان و هنرمندان ایتالیایی مانند نقاش برگزار کند. ماریو شیفانو و معمار کارلو اسکارپا.

بائزا و کواسیموندو بیش از بیست سال است که با بنیانگذاران موزه نانسی اولنیک و جورجیو اسپانو کار کرده اند و خانه جفتکه اولین پروژه آمریکایی Baeza در سال 2003 بود.

پروژه های دیگر Baeza شامل یک مجموعه ورزشی در مادرید است که به ،وان یک “جعبه نور” و یک خانه مینیمالیستی با دیوارهای سفید در مونتری، مکزیک طراحی شده است.

عکاسی توسط حلقه های مارکو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/12/alberto-campo-baeza-miguel-quismondo-perfect-square-museum-new-york/