دسته‌ها
اخبار

صفحات بامبو “قدیمی و جدید را می بافند” در محل اقامت هنرمند مزرعه 8


تمرین معماری هندی استودیو آرای از صفحات بامبو دست بافت برای پوشاندن این خانه و استودیوی هنرمند در دهلی استفاده کرده است که پایه ها و ستون های موجود را در خود جای داده است.

این پروژه که مزرعه 8 نامیده می شود، برای گروهی از هنرمندان طراحی شده است که در حال بررسی روشی پایدار و بدون ضایعات برای زندگی به نام permaculture هستند تا هم به ،وان محل س،ت و هم به ،وان مک، برای برنامه های مشارکت عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

نمای بیرونی محل اقامت هنرمندان مزرعه 8 توسط Studio Array
Studio Array یک خانه و استودیوی هنرمند در دهلی ایجاد کرده است

تلاش قبلی برای ساختن یک ساختمان در محل، پایه ها و ستون ها را در جای خود باقی گذاشته بود. با تکیه بر رویکرد بدون اتلاف فرهنگ دائمی، آرایه استودیونقطه شروع ادغام اینها در طراحی جدید بود.

ساختاری سبک از فولاد سیاه، پر شده از بامبوی بافته شده، ستون‌های موجود را محصور می‌کند و مجموعه‌ای از حجم‌های تک تنه را ایجاد می‌کند که توسط باغی وسیع احاطه شده‌اند.

ساختم، که در پرده های بامبو پیچیده شده است
مزرعه 8 در صفحات بامبو دست بافت پیچیده شده است

استودیو آرای توضیح داد: “تقریباً یک دهه پیش، مشتریان قصد داشتند از سایت به ،وان فضای استودیوی هنرمند برای خود استفاده کنند – بنابراین در آن زمان پایه ها و ستون ها ریخته شد، متأسفانه کار در محل به دلایل غیرقابل پیش بینی متوقف شد.”

محل س،ت این هنرمند ساختار قدیمی را درپوش و پوشش می دهد و در عین حال تضاد ساختاری را با مداخله با سازه های فولادی سبک، شیشه، بامبو و دیوار خشک چوبی ایجاد می کند.

اقامتگاه هنرمند هندی توسط Studio Array
برای جمعی از هنرمندان طراحی شده است

بلوک‌های دو خوابه در شرق، هر کدام شامل یک جفت اتاق خواب هستند که توسط یک حمام از هم جدا شده‌اند، با ،مت‌هایی از پرده‌های بامبوی بافته شده که به روی مخلوطی از پاسیوها و باغ‌های نیمه محصور و آجری آجری باز می‌شوند.

فضاهای کاری استودیو و آشپزخانه در سمت غرب قرار دارند که با پنجره‌هایی در سقف‌های بلند و شیب‌دار و مناطقی از شیشه‌های تمام ارتفاع که ارتباط نزدیکی با باغ ایجاد می‌کنند، روشن می‌شوند.

این استودیو می‌گوید: «بافته‌ای بین قدیم و جدید، فضای باز و داخلی و عمومی و خصوصی به ایده اصلی تبدیل شد.

با تقلید از تجربه نشستن زیر درخت، فضاهای نیمه باز از ساختار شبکه ستونی موجود حک شد تا حسی از محافظت را ارائه دهد، بدون ایجاد محفظه.

فضای حیاط در مزرعه 8 توسط Studio Array
پالت مواد با مواد ساده تعریف می شود

پالت مواد، چه در داخل و چه در خارج، با مواد ساده و خامی تعریف می‌شد که در طول زمان، به باغ و محیط اطراف می‌پیوندند.

علاوه بر صفحه‌های بامبو که پوسته‌ای نفوذپذیر و شفاف برای ساختمان ایجاد می‌کنند، تداومی از بیرون به داخل با دیوارهای گچ‌کاری شده، کف‌های بتنی و سقف‌های ،ت ف،ی نمایان ایجاد شد.

استودیو در مزرعه 8 در دهلی
سقف های فولادی ا،پوز در داخل ظاهر می شوند

این استودیو گفت: «صفحه‌های بامبو به مرور زمان پیر می‌شوند و رنگشان تغییر می‌کند، به ،وان سرودی برای روند پیری نابخشودنی، تقلید و دعوت از طبیعت برای سال‌های بعد.

ملات بدون ملات کفپوش آجری مورد استفاده در آلاچیق های نیمه باز نیز به گونه ای طراحی شده است که با گذشت زمان کهنه و غیراشباع می شود و امکان ورود چمن، علف های هرز و منظره را به فضای ساخته شده می دهد.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/22/farm-8-artists-residence-bamboo-screens/