دسته‌ها
اخبار

شپرد رابسون سالن موسیقی New Century Hall را در منچستر بازسازی کرد


استودیوی معماری شپرد رابسون، محل اجرای موسیقی New Century Hall در من،تر را بازسازی کرده است، و ساختار فهرست شده درجه دوم را بازسازی، منطقی و “بازسازی” کرده است.

این سالن که در ابتدا در سال 1963 به ،وان مرکز کنفرانس برای انجمن عمده فروشی تعاونی ساخته شد، در شب میزبان نمایش هایی از جمله جیمی هندری،، تینا ترنر و رولینگ استونز بود.

نمای بیرونی تالار قرن جدید اثر شپرد رابسون
شپرد رابسون تالار قرن جدید در من،تر را بازسازی کرده است. ع، توسط هنری وید

شپرد رابسونبازسازی ساختمان، که سال‌ها بیشتر خالی بود، به ،وان بخشی از توسعه گسترده‌تر NOMA، یک طرح 20 هکتاری با کاربری مختلط در مرکز شهر من،تر، تکمیل شد. New Century Hall در حال حاضر دارای یک سالن 1000 نفری در کنار سالن غذا و فضاهایی برای Access Creative College است.

با منطقی ، فضای داخلی، هر یک از سه عملکرد ساختمان یکی از سه طبقه آن را اشغال می کند و به آنها اجازه می دهد تا احساس ارتباط داشته باشند و همچنین می توانند مستقل از یکدیگر کار کنند.

نمای بیرونی محل اجرای موسیقی در من،تر
سالن دهه 1960 میزبان نمایش هایی از جمله جیمی هندری، بوده است

کالج خلاق زیرزمین را اشغال می کند، با سالن غذا در سطح همکف و محل اجرای موسیقی در بالا، که توسط ستون های بتنی نمایان و سقف های صندوق دار ساختار اصلی قاب شده است.

شریک شریک در شپرد رابسون، ریچمال ویگلسورث، گفت: «از طریق مداخله دقیق و حداقلی در New Century، ما توانستیم یک ساختمان چالش برانگیز را به زندگی بازگرد،م.

او افزود: «اگرچه این طرح سه کاربرد متمایز دارد، تقویت پیوندهای بین آنها منجر به یک رابطه همزیستی شده است – دیدن رابطه طبیعی بین کالج خلاق و سالن محل برگزاری و نحوه بهره مندی آنها از یکدیگر بسیار عالی است.

همکاری نزدیک با مهندسان سازه مشاوره هیلی و پیمانکار راسل WHBOساختار اصلی سالن تعمیر و تثبیت شد و پایه کاشی کاری شده و قاب آلومینیومی آنودایز شده تمیز و تکمیل شد.

در داخل، دو راه پله جدید به ساختار وافل بتنی تعبیه شده است که گردش خون و اتصال بین سه طبقه و مناطق در حال سرویس را بهبود می بخشد که حاوی ذخیره سازی اضافی نیز هستند.

سالن غذا در سالن قرن جدید اثر شپرد رابسون
تعمیرات اساسی شامل بازسازی سالن غذایش بود. ع، از هنری وید

در سالن اجرا، نقاشی‌های دیواری اصلی در دو طرف صحنه که توسط هنرمندان آلن بویسون و استیون سای، طراحی شده‌اند، در جای خود نگهداری، تعمیر و تمیز شده‌اند و پانل‌های بافل آ،تیک اصلی و زاویه‌دار که سقف را می‌پوشانند بازسازی و سیم‌کشی شده‌اند.

ویگ،ورث می‌گوید: «رویکرد کلی به دلیل ماهیت فهرست‌شده ساختار و همچنین به دلیل اینکه واقعاً برای عملکرد به مداخله زیادی نیاز نداشت، مداخله حداقلی بود.

“طبقه همکف و زیرزمین به ،ت بتنی برگردانده شد که ساختار دال وافل را نشان می داد … تمایل مستاجران و شورای شهر وجود داشت که بتن را در معرض دید قرار دهند و ما بیش از حد خوشحال بودیم که مجبور شویم!” او افزود.

سقف با پانل های بافل آ،تیک
پانل های بافل آ،تیک اصلی بازسازی شده اند

پیوند بین New Century Hall و ساختمان اداری New Century House در مجاورت آن نیز بهبود یافته و برای قرار دادن یک کارخانه خارجی استفاده شده است.

در جای دیگری در من،تر، شپرد رابسون اخیراً بازسازی مکان متمایز دیگری، تئاتر تماس با طراحی کوتاه آلن را به پایان رساند، و در عین حال شخصیت عجیب و غریب خود را حفظ کرد.

عکاسی توسط جاش کمپ اسمیت با حسن نیت ارائه شده است استودیو پرنده شیلا، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/15/sheppard-robson-restores-new-century-hall-manchester/