دسته‌ها
اخبار

“شهرها در حال برندسازی خود به محصولات منحصر به فرد قابل پیش بینی هستند”


دیوید ای بن، می نویسد که نیروهای بازار شهرها را به سمت یک تصور سطحی و اینستاگرام پسند از اصالت سوق می دهند که همه جا را ی،ان می کند.


اگر از زمان شیوع بیماری همه گیر دوباره سفر را شروع کرده اید، ممکن است متوجه چیزی ناراحت کننده شده باشید. شاید شما هم قبل از قفل شدن آن را شناسایی کرده باشید. همه جا ی،ان به نظر می رسند، حتی وقتی هر شهر بلندتر از همیشه اعلام می کند که منحصر به فرد و متفاوت هستند.

شهرها و محله ها خود را به محصولات منحصر به فرد قابل پیش بینی معرفی می کنند. هیچ چیز خیلی جسورانه ای نیست، فقط اشاره ای به شعله ور شدن محلی – یک IPA میکروبرو به نام یک مکان دیدنی محلی، یک “فروشگاه عمومی” که چوچک ها را با طرحی شیک از خط افق مرکز شهر می فروشد.

این شهر به طور فزاینده ای به ،وان پشتوانه و پس زمینه برای زندگی در اینستاگرام در نظر گرفته می شود

اینها تنها تعدادی از ،اصر اصیل شهر، سومین و آ،ین حرکت توسعه شهری است. و درست مانند حرکات شهری زیبا و کارآمدی که قبل از آن وجود داشت، شهر اصیل تأثیری ماندگار بر منظر شهری خواهد گذاشت.

شهر معتبر نامی است که من برای همگرایی تکنیک‌های بازاریابی صعودی و توسعه اقتصادی که از محبوبیت زندگی شهری برای شروع سرمایه‌گذاری مجدد در شهرها و شهرک‌هایی که مدت‌ها نادیده گرفته شده بودند، استفاده می‌کنم. در حالی که شهر زیبا از بخار و فولاد برای ساختن تئاترها و موزه‌های شگفت‌انگیز استفاده می‌کرد، و شهر کارآمد از قدرت کامپیوتر و کدهای منطقه‌بندی برای برنامه‌ریزی بزرگراه‌ها و بخش‌های فرعی بهره می‌برد، شهر معتبر از رسانه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند برای احیای مرکز شهر و جذب سرمایه‌های جدید استفاده می‌کند.

شهر اصیل جه، است، اما تا حد زیادی برای شهرهای کوچک و متوسط ​​پسا صنعتی در کشورهای ثروتمند بومی است. محله استاکبریج ادینبورگ، مملو از بارهای مد روز و فروشگاه های دستفروشی مدرن، نمونه خوبی است. شهرهای کوچک ایتالیا قدمی فراتر گذاشته اند و به آن تبدیل شده اند هتل گسترده – هتل های توزیع شده با امکانات رفاهی پراکنده در سراسر شهرک. و در نزدیکی من، در ایالت نیویورک، شهرهایی که قبلاً در منسوجات و تولیدات سنگین تخصص داشتند، مشغول جذب رستوران‌ها، بارها، و مکان‌های کنسرت هستند تا به توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی و مهندسان بیوتکنولوژی که در اطراف کار می‌کنند سرگرم شوند.

در هر مورد، تاریخ و جغرافیا بسته‌بندی می‌شوند و به ،وان چیزی فروخته می‌شوند که می‌توان آن را به شدت تجربه کرد و از طریق تلفن شما مصرف کرد. از دکوراسیون داخلی تا هنر عمومی، شهر به طور فزاینده ای به ،وان پشتوانه و پس زمینه ای برای زندگی در اینستاگرام در نظر گرفته می شود.

چرا این نوع توسعه خاص؟ آجرها و تیرهای در معرض نمایش، امکانات رفاهی سفارشی، و تمرکز بر تاریخ محلی که باعث می‌شود پول کمک مالی جاری شود و 20 ساله‌ها بازدید کنند، چیست؟

پاسخ به این سؤالات در تلاقی روندهای فرهنگی قرن بیست و یکم و اقتصاد سیاسی پساصنعتی نهفته است: تضاد بازاری که در آن شرکت ها کمترین آمادگی را برای ارائه تجربیات به ظاهر معتبر دقیقاً به دلیل نحوه ایجاد آن تمایل دارند.

در همین حال مکان هایی که فرهنگ جدید ساخته و آزمایش می شود در حال از بین رفتن هستند

تبلیغات الگوریتمی و زنجیره های تامین به موقع، فرهنگ مادی ما را به مجموعه ای پست مدرن از نمادها و سبک های بازیافتی دهه های قبل تبدیل کرده است. این در اوایل سال 2011 قابل تشخیص بود، زم، که کرت اندرسون در Vanity Fair نوشت: “گذشته یک کشور خارجی است، اما گذشته نزدیک – دهه 00، 90، حتی بسیاری از دهه 80 – تقریباً شبیه به حال به نظر می رسد.”

این اتفاق برای معماری هم می افتد. از آنجایی که افزایش قیمت زمین به بودجه های توسعه آسیب می رساند، معماران و مهندسان به دنبال یک کیت قطعات در دسترس جه، برای پوشاندن قطعات پنج بر یک خود شدند. معماری بومی منطقه‌ای ممکن است عمداً در برخی از پیشرفت‌های پیشرفته به کار گرفته شود، اما مصالح ساختم، پیش‌فرض از بازار بین‌المللی قطعات مهندسی شده است،اج می‌شود که فقط نیاز به تطبیق جزئی با ویژگی‌های سایت دارد.

در همین حال مکان هایی که فرهنگ جدید ساخته و آزمایش می شود در حال از بین رفتن هستند. به طور معمول، متهورانه‌ترین، مبتکرانه‌ترین هنر و فرهنگ از حاشیه‌هایی سرچشمه می‌گیرد که اجاره ارزان در محیط‌های شهری امکان آزمایش و گرده افش، متقابل را فراهم می‌کند.

اما اکنون که منافع صنایع مالی، بیمه و املاک و مستغلات (FIRE) تقریباً در همه شهرهای بزرگ جایگزین تولید شده است، اجاره بها در حال افزایش است. این نه تنها به این م،ی است آمریکایی‌ها بیش از هر زمان دیگری تحت فشار رانت هستند، اما حتی افراد متحرک خوب و رو به بالا دریابید که زندگی راحت در شهر همیشه دور از دسترس است.

شهر اصیل ممکن است ارزشمندترین آثار معماری شهرها را حفظ کند. من از دیدن ویکتوریایی‌های زیبا و سنگ‌های قهوه‌ای باشکوهی که از توپ ویران نجات یافته و به ساختمان‌های زیبا و مفید بازسازی شده‌اند، احساس آرامش کرده‌ام. اما آنچه در داخل آنها می گذرد برای همه غیر از افراد جدیدترین و پردرآمدترین ،نان شهر من قابل دسترس نیست.

این به سختی منصفانه به نظر می رسد، و مطمئناً راه پایداری برای ساختن اقتصاد نیست. جایگزینی صنایع آتش نش، با صنایع برابرتر، اتحادیه اقتصاد باید به ،وان مسیری امیدوارکننده برای توسعه شهرهای بهتر شناخته شود.

آنچه ما را متمایز می کند تا زم، که چیزی باقی نماند کالایی می شود

در مورد محیط ساخته شده، این یک موضوع جه، است که علیرغم تهدید احتمالی فاجعه آب و هوایی در برابر تغییرات ناگه، مقاومت می کند. اغلب گفته می شود که پایدارترین ساختمان، ساختم، است که قبلاً ساخته شده است، و بنابراین اصلاحات در تأمین مالی که مشوق و کمک به پرداخت هزینه استفاده مجدد و نوسازی در ساخت و ساز سبزه است، مورد استقبال قرار می گیرد. در غیر این صورت، تنها ثروتمندترین شرکت ها و خانواده ها باقی خواهند ماند تا میراث معماری ما را حفظ کنند. و هنگامی که آنها بازسازی شدند، باید مقرون به صرفه بمانند، و بنابراین کنترل اجاره و مالکیت عمومی زمین باید روی میز باشد.

اما در مورد ساخت و ساز جدید چه باید کرد؟ چگونه می‌تو،م مکان‌هایی بسازیم که دوباره احساس م،ا کنند؟ منتقد معماری کیت واگنر در دو جبهه به طور متقاعدکننده بحث کرده استاول اینکه اتحادیه سازی شرکت های معماری می تواند آنچه را که ساخته می شود و تحت چه شرایطی تغییر دهد. با دادن صدای جمعی به بخش وسیع تری از حرفه معماری، این شانس وجود دارد که بدترین افراط در معماری نشاسته ای کاهش یابد و اخلاق متواضعانه و انس، تری پدیدار شود.

دوم، از آنجایی که ما خواستار یک محیط ساخته شده بهتر هستیم، باید مراقب باشیم که در آن غلت نزنیم اخلاق گرایی زیبایی شناختی. ی،ی ما نباید به «اعتقاد به اینکه یک زیبایی شناسی ذاتاً بهتر یا درست تر از دیگری است» اعتبار قائل شویم. از آنجایی که انگیزه‌ها در توسعه املاک و مستغلات بسیار ناهموار است، برخی از پروژه‌های دارای مسئولیت اجتماعی کمترین بودجه را دارند و بنابراین اگر آنچه در داخل می‌گذرد برای جامعه خوب است، باید از ساختمان‌های بدون الهام بگذریم.

اشتباه نکنید، من چیزهای زیادی را دوست دارم که هنوز هم می توانم از عهده آنها برآیم – بازار کشاورزان قابل قبول نیست، چند مکان موسیقی جدید وجود دارد که صحنه ای عالی را ایجاد می کند، و من یک رستوران مورد علاقه جدید دارم که پنیر ،د شده قاتل درست می کند (ببینید مال نون اگر همیشه در تروی هستید).

اما هیچ چیز مانع از اتفاق افتادن سوهو یا ویلیامزبورگ در اینجا نیست. در واقع، همه نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد ما به سمت همان سرنوشت پیش می رویم. آنچه ما را متمایز می کند تا زم، که چیزی جز شعب بانک ها و فروشگاه های زنجیره ای در زیر کاندوهای لو، باقی نماند، کالایی می شود.

دیوید ای بن، مدرس دپارتمان جغرافیا و برنامه ریزی در دانشگاه آلب،، SUNY و مدیر برنامه مطالعات جه، شدن است. اولین کتاب او، شهر معتبر: چگونه اقتصاد توجه آمریکا شهری را می‌سازد، توسط انتشارات دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده است.

تصویر توسط انتشارات دانشگاه کالیفرنیا ارائه شده است.

Dezeen در عمق

اگر از خواندن مصاحبه ها، نظرات و ویژگی های Dezeen لذت می برید، در Dezeen In Depth مش، شوید. این خبرنامه که در آ،ین جمعه هر ماه ارسال می‌شود، مک، واحد برای خواندن داستان‌های طراحی و معماری در پشت سرفصل‌ها فراهم می‌کند.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/21/city-authentic-david-a-banks-opinion/