دسته‌ها
اخبار

سورمن وستون خانه‌ای هندسی استخری در باغ‌های خانه ساری دارد


استودیوی معماری Surman Weston یک خانه است،ی در باغ های یک خانه بزرگ در ساری بریت،ا ایجاد کرده و آن را روی یک پایه سیم، بلند کرده است تا مشرف به جنگل اطراف باشد.

این سازه که در نزدیکی Reigate Heath، یک سایت با علاقه علمی ویژه (SSSI) قرار دارد، توسط استودیو لندن طراحی شده است. کشتن وستون با طراح منظر متیو چایلدز، که به شناسایی سایتی در داخل باغ هایی که قبلاً با صندلی و تراس پر شده بودند کمک کرد.

نمای هوایی از است، خانه هندسی در باغ های جنگلی
سورمن وستون یک خانه است، هندسی در ساری ایجاد کرده است

این استودیو توضیح داد: “مشتری به دلیل تمایل به استفاده بیشتر از باغ عقبی رو به ج، و ایجاد فضاهای جدید برای استراحت، ورزش و معاشرت به پروژه سفارش داده شده است.”

این خانه ادامه داد: “خانه است،ی که به صورت هندسی جسورانه در طبیعت وارد شده است، به ،وان نقطه مقابل محیط عمل می کند، ،یبی از جنگل های بالغ و باغی آراسته شده با سنگ های وست مورلند و حوض هایی با شکل ارگ،ک.”

نمایی از خانه است،ی چوبی و بتنی اثر سورمان وستون
در باغ های جنگلی واقع شده است

با مذاکره در مورد تغییر سطح 1.5 متری در سراسر سایت، خانه است، بر روی یک پایه بتنی، که توسط یک صفحه کف دیسکی شکل در بالای آن قرار دارد، بلند شده است.

این پایه دایره‌ای که هم به‌،وان سکو و هم به‌،وان تراس عمل می‌کند، نیمه‌ای محفوظ است و نیمی به روی ،اصر باز است، و توسط است، مستطیلی ۱۰ متری که به سمت جنگل پیش می‌رود، قطع می‌شود.

محوطه محصور حوضخانه، که توسط سقف ف،ی موجدار نیم دایره ای محافظت می شود، از ص،ر داگ، آشکار ساخته شده است که در ،مت زیرین سایبان و سقف داخلی قابل مشاهده است.

آشپزخانه و ،مت نشیمن با اجاق چوبی در کنار حمام قرار دارد که با فضای ذخیره‌سازی ت،یم شده است. درهای کشویی تمام قد به این فضاها اجازه می دهد تا بسته به فصل کاملاً به تراس باز شوند.

آلاچیق باغ با است، شنا
بر روی یک پایه بتنی بلند شده است

سورمن وستون توضیح داد: پالت به سه ماده ساختم، محدود شده است: بتن، چوب و سقف آلومینیومی موجدار که از جلوی است، بیرون می‌زند تا یک سایبان و آستانه عمیق بین داخل و خارج ایجاد کند.

در ادامه آمده است: “درهای کشویی به است، خانه اجازه می دهند تا به طور کامل به تراس باز شود و فضای داخلی فشرده را به یک اتاق بیرونی بسیار بزرگتر من، برای غذاخوری در فضای باز تبدیل کند، با یک انتقال بدون درز از طریق استفاده از کف های بتنی ریخته شده در داخل و خارج.” .

داخلی آلاچیق باغ با اندود چوبی توسط سورمن وستون
ویژگی های چوب در پالت مواد مهار شده آن

پالت مواد مهار شده به داخل داخلی منتقل می شود، جایی که دیوار پشتی منحنی است، با گچ طبیعی با اتصالات نور ساده و مبلمان چوبی تکمیل شده است.

استودیوی معماری سورمن وستون مستقر در لندن در سال 2014 توسط تام سورمن و پرسی وستون تاسیس شد. از دیگر پروژه‌های اخیر این استودیو می‌توان به فضای آموزشی در هاکنی برای یادگیری کودکان در مورد غذا، که جایزه استفان لارنس 2022 را دریافت کرد، و خانه‌ای در Surbiton که به‌،وان برداشتی معاصر از محیط ساختگی Tudor طراحی شده است، اشاره کرد.

عکاسی توسط جیم استفنسون.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/07/surman-weston-geometric-pool-،use-surrey/