دسته‌ها
اخبار

سوراخ‌ها مشخصه بلوک‌های بتنی رنگی در مکزیکوسیتی است


استودیوی مکزیکی Miguel de la Torre Arquitectos مجتمع مس، Real de Los Reyes را در محله Coyoacán مکزی،یتی طراحی کرده است که دارای نماهای بتنی رنگی است که با سوراخ های دایره ای سوراخ شده است.

این بلوک مس، شامل 13 خانه انفرادی است که از حجم‌های بتن مسلح مستطیلی در رنگ‌های سفالی متمایز با شبکه‌های سوراخ‌دار در کویوآکان، روستایی سابق که همچنان به ،وان قلب فرهنگی مکزی،یتی شناخته می‌شود، تشکیل شده‌اند.

سوراخکاری در نمای بلوک مسکن بتنی رنگی مکزیکی
Miguel de la Torre Arquitectos فضایی برای پارکینگ به سطح خیابان اضافه کرد

گفت: هدف از طراحی، حفظ کاربری زمین در منطقه، حفظ و رعایت ارتفاعات مجاز توسط مقررات شهری بود. معماران Miguel de la Torre.

“[The project has] ظاهری کاملاً مشخص که در آن جرم و مادیات در راه حلی که خانه را شخصی‌سازی می‌کند در معرض دید قرار می‌گیرد.”

حیاط داخلی در بلوک مس، Real de Los Reyes اثر Miguel de la Torre Arquitectos
اتاق های نشیمن به حیاط های داخلی باز می شوند

هر خانه در چهار سطح چیده شده است، با فضایی برای پارکینگ و واحدهای خدماتی واقع در سطح خیابان.

بازدیدکنندگان از طریق راه پله‌های د، که به ،مت‌های مش، مانند اتاق‌های نشیمن بزرگ منتهی می‌شوند، وارد طبقه همکف می‌شوند که به حیاط‌های درونی نور خورشید باز می‌شوند که با دیوارهای بتنی و شیشه‌های کف تا سقف باز می‌شوند.

مسکن Real de Los Reyes در مکزیک توسط Miguel de la Torre Arquitectos
هر خانه در چهار سطح مرتب شده است

طبقه اول دارای فضاهای خصوصی هر خانه از جمله اتاق خواب با حمام اختصاصی است، در حالی که سطح نهایی پشت بام یک تراس خصوصی با چشم‌اندازی از محله اطراف ارائه می‌دهد.

در سرتاسر این مجموعه، سوراخ‌های دایره‌ای سایه‌های چشمگیری بر روی نماها ایجاد می‌کنند، در حالی که سایت با تکه‌هایی از پوشش گیاهی سرسبز پر شده است.

Real de Los Reyes با یک استراتژی انرژی غیرفعال طراحی شده است که از نور طبیعی و تهویه متقابل استفاده می کند و هر یک از فضاهای هر خانه را به فضاهای باز مربوطه خود متصل می کند. [such as] مکعب های روشنایی و/یا پاسیو،” استودیو معماری توضیح داد.

این برنامه افزود: “برنامه معماری در هسته خود حول فعالیت های روزانه در خانه است.” با توجه به تغییر روال‌های پس از همه‌گیری، فضاهایی در نظر گرفته شده‌اند که نه تنها راحت و کاربردی هستند، بلکه لحظات سکوت، نور، حریم خصوصی و شادی را در خود جای می‌دهند.»

نمای بتن رنگی در خانه در مکزیکو سیتی
سوراخ های دایره ای بر روی نمای خانه ها سایه انداخته است

به گفته Miguel de la Torre Arquitectos، طراحی های داخلی خانه ها به تک تک ،نان آن واگذار شده است.

بتن رنگی اغلب توسط معماران برای تکمیل پروژه های مس، در مکزیک استفاده می شود. مسکن‌های مشابه شامل یک اقامتگاه بتنی در مکزی،یتی توسط استودیوی محلی PPAA و یک بلوک آپارتم، رنگ‌دانه‌شده در وراکروز توسط رافائل پاردو است.

عکاسی توسط رافائل گامو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/14/perforations-coloured-concrete-،using-mexico/