دسته‌ها
اخبار

جنسلر از جدیدترین بازسازی ها در فروشگاه نمادین Merchandise Mart شیکاگو رونمایی می کند


شرکت آمریکایی Gensler مجموعه‌ای از بازسازی‌ها را در بازار گسترده دهه 1930 Merchandise Mart در شیکاگو به پایان رسانده است که شامل چندین فضای رفاهی است.

بازسازی Merchandise Mart – که اکنون The Mart نامیده می شود – آ،ین مورد از مجموعه ای است که توسط جلاداز جمله بازسازی یک راه پله بزرگ و نیم طبقه در سال 2017.

فضای داخلی مارت شیکاگو
Gensler آ،ین دور بازسازی را در فروشگاه نمادین Merchandise Mart در شیکاگو به پایان رسانده است

آ،ین مرحله بازسازی که در بهار 2023 تکمیل شد، شامل به روز رس، لابی ج،ی با جزئیات جدید برای پیش زمینه تاریخ هنر دکو و نصب مبلمان سالن جدید است.

اما بزرگترین افزودنی‌ها در طبقه دوم بود، جایی که شرکت یک مرکز کنفرانس، باشگاه سلامت، سالن‌ها و ،ده‌فروشی را اضافه کرد که اساساً بازسازی کل طبقه را تکمیل کرد.

فضای داخلی مارت شیکاگو
بازسازی شامل یک مرکز کنفرانس در طبقه دوم بود

در مجاورت رویداد Marshall’s Landing و منطقه بار در بالای پلکان بزرگ، بخشی از بازسازی سال 2017، این استودیو یک ورودی به مرکز کنفرانس با دیواری ایجاد کرد که بسته به رویداد می تواند به سمت گذرگاه باز شود.

در سرتاسر مرکز کنفرانس، استودیو شامل قطعات بزرگی از سنگ مرمر سیاه و سفید برای میزها و صندلی‌های توکار بود.

کفپوش های بتنی صیقلی اطراف ستون های سازه ای بتنی را احاطه کرده اند که بسیاری از آنها با ایرادات جزئی در معرض دید قرار گرفته اند تا قدمت و جرم ساختمان را نشان دهند.

فضای داخلی مارت شیکاگو
این استودیو لابی را در پایه راه پله اصلی که در سال 2017 به صندلی پلک، تبدیل شد، بازسازی کرد.

فضای اجتماعی بزرگی در کنار سالن غذا است. این دستگاه دارای یک تاسیسات مرکزی است که دارای یک سکوی برجسته با گلدان در وسط و سقفی بازتابنده است، که از مجلل اوایل دهه 1900 خبر داده شده است.

فضای استراحت برای ،نان دفاتر در ساختار 25 طبقه دارای جزئیات بیشتری است که به دوره هنر دکو اشاره دارد. اینها شامل ،مت نشیمن با مبلمان شیک و میله‌ای با میز مرمری مایل به سبز و تزئینات چای و طلایی با دیوارهای تیره رنگ است.

این سازه در اصل توسط استودیو معماری شیکاگو طراحی شده است گراهام، اندرسون، پروبست و وایت “شهر در شهر” بودن.

در سال 1930 توسط یک بزرگ تجاری تکمیل شد مارشال فیلداین سازه که بیش از چهار میلیون فوت مربع را در بر می گیرد، در زمان ساخت بزرگترین ساختمان در جهان به حساب می آمد و همچنان بزرگترین ساختمان ،ده فروشی خصوصی در ایالات متحده است.

در طول نزدیک به 100 سال خود، صاحبان و کاربردهای مختلفی را دیده است، از مارشال گرفته تا خانواده سیاسی کندی و استفاده از آن توسط ارتش ایالات متحده در طول جنگ جه، دوم، زم، که “پنتاگون غرب” در نظر گرفته می شد.

فضای داخلی مارت شیکاگو
به فضاهایی مانند سالن استراحت ،نین جزئیات آرت دکو داده شد

مالکان فعلی، Vor،o Realty Trust، این سازه را در سال 1998 ،یداری ،د و شرکت های بزرگی مانند گوگل و موتورولا از آن زمان ساختمان را اشغال ،د.

بسیاری از طبقات در حال حاضر به نمایشگاه های مبلمان اختصاص داده شده است و این مکان اصلی برای نمایشگاه سالانه مبلمان شیکاگو NeoCon است.

Gensler برای به روز رس، فضای داخلی بدون ایجاد مانع در نمای تاریخی، که در دو بلوک شهری در امتداد رودخانه شیکاگو در قلب شهر قرار دارد، به کار گرفته شد.

نمای بیرونی مارت شیکاگو
یک فضای بیرونی برجسته در امتداد رودخانه گنجانده شده بود

علاوه بر بازسازی های داخلی، استودیو همچنین فضای بیرونی را در امتداد جلوی سازه اجرا کرده است تا آن را به روی عابران پیاده باز کند.

همچنین در برنامه‌ریزی امسال برای Art on the Mart شرکت کرد، اینستالیشن در مقیاس بزرگ که شامل طرح‌هایی بر روی نمای ساختمان است که همراه با موسیقی است.

ساختمان‌های نمادین دیگر در شیکاگو در سال‌های اخیر شاهد بازسازی و تغییر کاربری بوده‌اند، از جمله تبدیل برج نمادین تریبون توسط سولومون کور، بوئنز به یک آپارتمان مس،.

عکاسی توسط Gillian Fry، Gensler و The Mart انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/18/gensler-chicago-merchandise-mart-2023/