دسته‌ها
اخبار

جانستون مارکلی نمایشگاه خودروی تاریخی لس آنجلس را به گالری تبدیل می کند


سقف طاق‌دار سوراخ‌شده با نورگیر در یک نمایندگی خودرو در دهه ۱۹۴۰ که استودیوی معماری جانستون مارکلی آن را به خانه‌ای روشن برای گا،ی هنری رابرتز پروژه تبدیل کرده است.

پروژه های رابرتز را انتخاب کرد استودیوی محلی برای تبدیل ساختمان آجری و بلوک خا،تری به خانه جدید خود در حالی که از شهر کالور به منطقه می، ویلشایر منتقل شده است، که در سال‌های اخیر شاهد هجوم گا،ی‌های هنری بوده است.

نمایشگاه ماشین تبدیل شده
جانستون مارکلی یک نمایشگاه اتومبیل در لس آنجلس را به یک گا،ی هنری تبدیل کرده است

معماران یک تعمیرات اساسی در 10000 فوت مربع (929 متر مربع) نمایندگی خودرو سابق را طراحی ،د که در سال 1948 ساخته شد و دارای سقفی قوسی به ارتفاع 30 فوت (9 متر) است.

برای سال‌ها، این ساختمان یک نمایندگی کرایس،-پلیموث معروف به «فروشنده خودرو برای ستارگان» را در خود جای داد، زیرا مشتریان مشهوری مانند بازیگران فرد آستر، لوسیل بال و باب هوپ را جذب می‌کرد.

بازسازی گا،ی توسط جانستون مارکلی
پروژه های رابرتز یک ساختمان تاریخی در این منطقه به دست آورد

جولی رابرتز، یکی از مالکان پروژه رابرتز گفت: “ما بیش از چهار سال به دنبال یک فضا بودیم و احساس کردیم که این ساختمان به دلیل استعداد خام ساختار، ارتفاع سقف باورن،ی و موقعیت عالی ایده آل است.”

گا،ی گفت که نمای بیرونی ساختمان – که زم، دارای امتداد شیشه های بزرگ برای نمایش اتومبیل ها بود – با دیوارهای جامد با گچ بری خا،تری جایگزین شد که مطابق با «زیبایی شناسی مینیمالیستی گا،ی» است.

دیوارهای گچی خا،تری جامد
نمای بیرونی با دیوارهای جامد در گچ خا،تری جایگزین شد

علامت گذاری ورودی یک درب گاراژ لعابدار و یک درخت فی، موجود است.

شارون جانستون، شریک موسس جانستون مارکلی، گفت: “نمای اصلی و توده ساختمان، گا،ی جدید را با چشم انداز فرهنگی هنر و معماری در سراسر شهر ادغام می کند.”

جانستون مارکلی یک بازسازی کلی از نمایشگاه خودرو را در نظر گرفت

در داخل ساختمان، چهار فضای نمایشگاهی، دفاتر اداری، مناطق مطالعه و پذیرایی با یک کتابفروشی وجود دارد.

معماران گفتند که در سرتاسر ساختمان، “حفره های نور” ،اصر معماری را آشکار می کنند و تجربه تماشا را افزایش می دهند.

درب گاراژ شیشه ای توسط جانستون مارکلی
یک درب لعاب گاراژ ورودی را مشخص می کند

فضای اصلی نمایشگاه زیر سقف طاقدار قرار دارد که لایه ای تازه از رنگ به آن داده شده است.

در اینجا، نورگیرها روشنایی روز را روشن می کنند. در مناطق دیگر، روشنایی توسط “کلارستورهای” ساخته شده از پانل هایی که توسط LED ها نصب شده اند، تامین می شود.

کفپوش بتنی و دیوارهای سفید روشن به شخصیت سخت گا،ی می بخشد. اثاثیه شامل قطعاتی از Alvar Aalto، Gijs Bakker و Jean Prouvé است. قفسه بندی از تخته سه لا توس ساخته شده است.

منطقه مغازه نور، گا،ی پروژه های رابرتز
روشنایی توسط “کلارستورهای” ساخته شده از پانل ها تامین می شود

در محوطه اداری، کفپوش از بتن قرمز رنگ با سنگدانه های ا،پوز تشکیل شده است که به فضا اصالت دارد. بتن صیقل داده شد و ظاهری شبیه ترازو به آن داده شد.

خانه جدید این گا،ی با نمایشگاهی از پرتره های رنگارنگ نقاش سرشناس آمریکایی افتتاح شد. کهنده ویلی، که رابرتز پروژه بیش از دو دهه نمایندگی او را بر عهده داشته است.

بنت رابرتز، یکی از مالکان گا،ی، گفت: «این فضای جدید فصل بعدی در تاریخ طول، ما در پیشرو بودن در صحنه هنری لس آنجلس است.

او افزود: «لوس‌آنجلس با دسترسی به نمایشگاه‌های برجسته در طول سال، کل،یونرهای اختصاصی و انرژی خلاقانه ،، که این شهر را خانه می‌نامند، آماده است تا سال‌های آینده یکی از مهم‌ترین مراکز خلاقیت باشد.»

کفپوش بتنی قرمز رنگ در محوطه اداری
در محوطه اداری، کفپوش از بتن قرمز رنگ با سنگدانه های ا،پوز تشکیل شده است

افتتاح خانه جدید رابرتز پراجکتز به دنبال دوره ای از رشد مداوم برای صحنه هنری شهر است.

گا،ی‌هایی مانند Hauser & Wirth و The Future Perfect اخیراً در لس‌آنجلس افتتاح شده‌اند و نسخه سالانه نمایشگاه هنری Frieze در سال 2019 در اینجا معرفی شد.

دیگر ساختمان های مرتبط با هنر در لس آنجلس شامل خانه جدیدی برای خانه حراج فیلیپس است که توسط استودیوی محلی Formation Association طراحی شده است، و تکمیل اخیر بازسازی و گسترش 20 ساله موزه همر که توسط معماری Michael Maltzan نظارت می شود.

عکاسی توسط اریک استودن مایر.


اعتبار پروژه:

معماری: جانستون مارکلی
طراحی نورپردازی: دفتر هاپولد
مشاور مبلمان: الن بریل


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/05/johnston-marklee-los-angeles-car-s،wroom-art-gallery/