دسته‌ها
اخبار

بل فیلیپس غرفه های هارول هید را به پردیس علمی در آکسفوردشایر اضافه می کند


پانل های آینه ای و روکش کاج اروپایی سیبری مشخصه هارول هید، مجموعه ای از غرفه های فضای کاری است که توسط استودیوی لندنی بل فیلیپس برای ،یب با محیط اطرافش در آ،فوردشایر طراحی شده است.

این غرفه‌های زاویه‌دار که در پردیس علوم و نوآوری هارول روستایی واقع شده‌اند، از چوب چند لایه (CLT) ساخته شده‌اند و بر روی پایه‌های فولادی لوله‌ای قرار گرفته‌اند تا به آرامی چشم‌انداز را لمس کنند.

فضای کاری آینه شده توسط بل فیلیپس
بل فیلیپس هارول هید را در آ،فوردشایر تکمیل کرده است

فضاهای کاری با نام‌های Working Hide، Informal Hide و Utility Hide توسط طراحی شده‌اند بل فیلیپس برای سایتی مشرف به تالاب کوچک.

آنها توسط پردیس علوم به ،وان بخشی از یک طرح سرمایه گذاری گسترده تر که قرار است فضای اضافی برای کارگران و همکاران در سایت فراهم کند، سفارش داده شدند.

نمای بیرونی غرفه های هارول هید در آ،فوردشایر
غرفه ها به گونه ای طراحی شده اند که با محیط اطراف خود ،یب شوند

هاری فیلیپس، یکی از بنیانگذاران استودیو، گفت: «پروژه هارول هید بخشی از یک طرح سرمایه‌گذاری بلندپروازانه پردیس است، که فضا را برای افراد و سازمان‌های بیشتری ایجاد می‌کند تا با محل کار پیشرفته، آزمایشگاه‌های جدید و امکانات پیشرو در جهان به جامعه هارول بپیوندند.

او ادامه داد: پوست‌ها به‌،وان محیطی برای نوآوری، به‌،وان فضای کاری که مردم می‌خواهند به آن بازگردند، و به‌،وان خلوتگاهی برای افرادی که در هارول کار می‌کنند، طراحی شده‌اند.

فضاهای کاری در پردیس علوم و نوآوری هارول
پانل های آینه ای به ،وان روکش استفاده می شود

غرفه ها به گونه ای طراحی شده اند که حضوری “ساده، آرام و مجسمه ای” در چشم انداز سبز داشته باشند.

در خارج، آنها به طور متناوب در پانل های آینه ای و صفحات آجدار از کاج اروپایی سیبری پوشیده شده اند که با هوا شدن به تدریج خا،تری می شوند.

دفاتر با کاج سیبری پوشیده شده است
آینه ها با کاج اروپایی سیبری ،یب شده اند

فیلیپس توضیح داد: «مادیت کلیدی است. در این بی،ه آمده است: «روکش‌های کاج اروپایی نقره‌ای طبیعی با درختان و علفزارهای اطراف ،یب می‌شوند و به مرور زمان از بین می‌روند و در محیط محو می‌شوند.

فیلیپس برای جلوگیری از خطر برخورد پرندگان با آینه ها گفت که پانل ها به صورت زاویه دار تنظیم شده اند و توسط دهانه های مختلف ش،ته شده اند.

فضای داخلی هارول هید توسط بل فیلیپس
یک فضای داخلی چوبی متقاطع در معرض دید قرار گرفته است

او توضیح داد: «پانل‌های آینه‌ای هر کدام در یک زاویه تنظیم شده‌اند تا از برخورد پرندگان جلوگیری کنند و طراحی وجهی آلاچیق‌ها کنتراست ایجاد می‌کند.

هر پانل نسبت به مجموعه غرفه‌ها نسبتاً کوچک است و علاوه بر آرایش زاویه‌دار، دارای دهانه‌های در و پنجره هستند تا به صورت یک صفحه پیوسته ظاهر نشوند.»

در داخل هر غرفه هارول هید، پانل‌های ساختاری CLT در معرض دید قرار می‌گیرند و پس‌زمینه‌ای را برای اثاثیه ساده مشکی و وسایل روشنایی تشکیل می‌دهند.

میزهای سفارشی بزرگ زوایای پاکت را دنبال می‌کنند و در زیر پنجره‌های روب، بلند قرار گرفته‌اند و مناظری از مناظر را ارائه می‌دهند.

فضای داخلی هارول هید توسط بل فیلیپس
وسایل مشکی داخلش هست

فیلیپس گفت، هر پوست از تمام پوشش داخلی خود با دهانه های بزرگ برای ایجاد فضای داخلی سبک و مطبوع استفاده می کند، در حالی که زاویه دار بودن ساختارهای خود را جشن می گیرد.

فضای داخلی به ،وان فضاهای ساده برای به حداقل رساندن نیازها و هزینه های تعمیر و نگهداری طراحی شده است و از مبلمان چوبی سفارشی به مقدار کم استفاده می شود.

بل فیلیپس در سال 2004 توسط تیم بل و فیلیپس در لندن تأسیس شد. پروژه های قبلی این استودیو شامل یک غرفه چوبی “خانه درختی” و گا،ی تماشا در پارک فیل لندن، و یک غرفه خمیده با آجر سفید مشرف به دریاچه در پارک ساوتوارک است.

عکاسی توسط کیلیان اوسالیوان.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/06/harwell-hide-bell-phillips-pavilions-oxford،re/