دسته‌ها
اخبار

الوار و کنف‌کریت نمای تکه‌کاری خانه میوز لندن را تشکیل می‌دهند


دیوارهای کنفی و نمای تکه‌کاری مشخصه Hempcrete Mews،use، خانه سه طبقه استودیوی محلی است. کتی کوران به یک سایت متروکه در شرق لندن اضافه شده است.

این خانه که در Forest Gate واقع شده است، حول یک ساختار شبکه‌ای ساخته شده از فولاد و چوب ساخته شده است و دارای انواع مواد طبیعی از جمله بلوط، آکویا، کنف‌کریت و سفالی است. جایگزین یک گاراژ متروکه یک طبقه در یک سایت کوچک میوس می شود.

کتی کوران، موسس استودیو، به Dezeen گفت: “قفل یک طبقه برای مدتی استفاده نشده بود، ساختار سالم نبود و یک گودال بزرگ در دال کف موقتی برای کار بر روی موتور ماشین وجود داشت.”

ارتفاع جلوی Hempcrete Mews،use اثر کتی کوران
دیوارهای Hempcrete و نمای تکه‌ای از ویژگی Hempcrete Mews،use است

نمای رو به خیابان که شبکه ساختاری خانه را بیان می کند، با الگوی تکه تکه ای از مواد، شامل پانل هایی از تخته های چوبی تیره آکویا، که می توانند در مکان هایی برای تهویه باز شوند، پوشیده شده است.

در جاهای دیگر، بلوک‌های کنفی با پوشش آهکی ضد آب شده و با کاشی‌های سفالی که در جهت‌های متناوب قرار گرفته‌اند، پوشانده می‌شوند.

کوران توضیح داد: “نما بیانگر ساختار ،یبی شبکه تارتان فولادی و چوبی است.” این کوتاه به حدا،ر سازگاری و یک پلان بدون مانع در سطح زمین نیاز داشت، بنابراین از یک قاب فولادی برای ترسیم مناطق گردش و خدمات و تعریف فضاهای اصلی استفاده شد.

آشپزخانه با دیوارهای کنفی
خانه دارای انواع مواد طبیعی است

استودیو برای محصور ، خانه از بقیه خانه‌ها، مجموعه‌ای از صفحه‌نمایش‌ها را در اطراف سایت ساخت و یک حیاط نیمه خصوصی جلویی ایجاد کرد که با دروازه‌ها و حصارهای خا،تری تیره مرزبندی شده بود.

راهروی ورودی خانه که از طریق درب آکویا ساخته شده در شبکه نما قابل دسترسی است، دارای سقف و دیوارهایی است که به طور کامل از بلوط روغنی پوشیده شده اند، در حالی که یک کف بتنی بافتی بر گذشته صنعتی سایت کشیده شده است.

راه پله با دیوارهای چوبی
یک راه پله تمام قد در یک طرف راهروی ورودی قرار دارد

یک راه پله تمام ارتفاع به یک طرف راهرو ورودی بین هر سه طبقه خانه کشیده شده و توسط یک نورگیر روشن می شود. در حالی که راه پله عمدتاً از بلوط ساخته شده است، پایه و دو پایین ترین پله از بتن ساخته شده است که انتقال بین پله ها و کف بتنی سبک زیر را نرم می کند.

کوران می‌گوید: «بلوط تضاد ارگ،ک و آرام‌بخشی را با جو معدنی سخت خط ارائه می‌دهد. فضای ورودی با نور بالا اسرارآمیز است، یک اتاقک فشار زدایی برای تاکید بر گذار از هرج و مرج به آرامش.

پلکان Hempcrete Mews،use اثر کتی کوران
راه پله با نورگیر روشن می شود

فراتر از لابی، فضاهای نشیمن باز با نازک کاری و اثاثیه بلوط در طبقه همکف چیده شده است که با ستون های بلوط پوشیده شده است.

با دیواری از شیشه در قاب‌های بلوط و درهایی که به حیاط پشتی باز می‌شوند، فضای دوبل در انتهای آشپزخانه پانل‌های کنفی را به نمایش می‌گذارد که سطوح بالایی خانه را در بر می‌گیرد.

طبقات بالای Hempcrete Mews،use شامل اتاق خواب و حمام به همراه یک اتاق کار طبقه اول است که مشرف به آشپزخانه است و می توان آن را با کرکره از فضای زیر جدا کرد.

حمام‌ها که با نازک کاری با رنگ گرم تکمیل شده‌اند، دارای دیوارها و کف پوشیده شده با کاشی‌های سفالی، و همچنین پانل‌های دیواری بلوط قابل باز شدن و پنجره‌های تمام ارتفاع هستند.

کوران گفت: “مصالح باست، مانند گچ آهک، بلوط، سفال، مرمر و بتن کم رنگ با رنگ صنعتی خیابان تضاد دارند و زمان و مکان ملایم تری را تداعی می کنند.”

فضای داخلی خانه لندن با سقف چوبی نمایان
طبقات بالای Hempcrete Mews،use شامل اتاق خواب و حمام است

هنگام طراحی خانه، استودیوی مستقر در لندن، کتی کوران، اتاق‌ها را طوری ترتیب داد که امکان جداسازی خانه در آینده به دو آپارتمان وجود داشته باشد که هرکدام دارای دسترسی جداگانه از خیابان هستند.

این استودیو گفت: “تیرهای چوبی و تیرچه ها را می توان برای ت،یم خانه به یک جفت آپارتمان مجدداً جابجا کرد، همچنین پارتیشن های کنفی میخ چوبی غیر باربر را می توان به راحتی جدا کرد.”

در صورت تمایل، این ساختار امکان تبدیل آسان به دو واحد مجزا را فراهم می‌کند که هرکدام دارای دسترسی به خیابان مستقل هستند.

حمام با کاشی های سفالی Hempcrete Mews،use اثر کتی کوران
حمام ها دارای دیوارها و کف پوشیده شده با کاشی های سفالی هستند

در جای دیگری در لندن، Office S&M یک خانه ادواردیایی را با رنگ‌های روشن و اشکال گرافیکی دگرگون کرد، در حالی که Unknown Works از دیوارهای بتنی صورتی رنگ برای افزودن منظره‌ای پلک، به خانه شهری ویکتوریایی استفاده کرد.

عکاسی توسط کریس دالی.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/23/timber-،crete-mews،use-cathie-curran/