دسته‌ها
اخبار

آیا واقعاً برای ارائه طرح‌های «زاها» به هوش مصنوعی نیاز دارند؟ نظر دهنده می پرسد


به گفته پاتریک شوما،، در به‌روزرس، نظرات این هفته، خوانندگان درباره اخباری بحث ،د که ZHA در حال توسعه «ا،ر» پروژه‌ها با استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

پاتریک شوما،، مدیر استودیو، فاش کرد که معماران زاها حدید (ZHA) از مولدهای متن به تصویر هوش مصنوعی مانند DALL-E 2 و Midjourney برای ارائه ایده‌های طراحی برای پروژه‌ها استفاده می‌کنند. خوانندگان Dezeen در بخش نظرات واکنش نشان دادند.

تصاویر زاها حدید با استفاده از DALL-E 2 ایجاد شده است
به گفته پاتریک شوما،، ZHA “بیشتر” پروژه ها را با استفاده از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی توسعه می دهد

درباره هوش مصنوعی بیشتر می گوید یا طراحان؟

لین خا،تر فکر می کنم “منطقی است، وقتی کلمات را در ژنراتورهای بصری هوش مصنوعی قرار می دهم، ساختمان های Zahaesque را نیز دریافت می کنم”.

“من فکر می کنم این برای شرکتی با چنین زیبایی شناسی تعریف شده ای مانند ZHA بهتر کار می کند، به طوری که هوش مصنوعی پروژه های مرجع کافی برای ایجاد طرح های منسجم جدید را دارد.” سلیندر میدو.

با این حال، رودریگو گالوان-دوکه پرسید: “آیا آنها واقعاً برای ارائه طرح های “زاها” به هوش مصنوعی نیاز دارند؟ به نظر نمی رسید در گذشته مشکلی وجود داشته باشد”.

دیگران انتقادی تر بودند، با گیلبرت براون وقتی سبک طراحی شما آنقدر قابل پیش بینی است که یک الگوریتم هوش مصنوعی بی روح، غیر منطقی و ناخودآگاه می تواند طرح های جدید و بهتری نسبت به شما ایجاد کند، جالب است. آیا در مورد هوش مصنوعی یا طراحان بیشتر می گوید؟

نظر شما در مورد ZHA با استفاده از هوش مصنوعی چیست؟ به بحث بپیوندید ›

استودیو گنگ مرکز گیلدر را برای موزه تاریخ طبیعی آمریکا تکمیل می کند

“معماری ارگ،ک جدید”

شرکت معماری مستقر در شیکاگو استودیو گنگ، مرکز گیلدر را که مدت ها در انتظارش بود در منهتن تکمیل کرد، که دارای دهلیز غار شاتکریت است. خوانندگان به طور انتقادی این پروژه را ارزیابی ،د.

دکتر برد فریاد زد: تقلید زاها حدید؟!

پازللو فضاها را “بسیار خارق العاده با کمی دیوانگی. یک ساختمان زیبا ساخته شده” یافتند و پا وارئون موافقت کرد: “معماری ارگ،ک جدید جالب. یک معماری گوارشی، اشتهای خوب.”

“بی شرف و افتضاح. متن ل،ت باشد.” ترووس از طرف دیگر بحث

آیا آ،ین پروژه استودیو گنگ را دوست دارید؟ به بحث بپیوندید ›

یاسمین لاری برنده مدال طلای RIBA 2023
یاسمین لاری می گوید: «دیگر نمی تو،م صرفاً برای جلب رضایت مشتریانمان طراحی کنیم

“معماران کار زیادی نمی توانند انجام دهند”

همانطور که یاسمین لاری، برنده مدال طلای سلطنتی RIBA در سال 2023 در این مصاحبه اختصاصی به Dezeen گفت، مفسران به این ایده که معماران باید منتظر کمیسیون های مشتریان ثروتمند نباشند و طراحی برای سیاره را در اولویت قرار دهند، واکنش نشان دادند.

جاکوپو مطمئن نبودم که چرا معماران نیاز به موعظه ، به معماران دیگر را احساس می‌کنند – من از گروه‌بندی و تعمیم آن‌ها به ،وان «تنبل» قدرد، نمی‌کنم.

ولی کازیمیر فکر می کند “لاری با هر کلمه ای که اینجا می گوید درست عمل می کند، اما یافتن هزاران بهانه آسان تر از برداشتن یک قدم در مسیر درست است.”

کمتر خوش بینانه می گوید: «معماران کار زیادی نمی توانند انجام دهند، مگر اینکه خودشان بودجه پروژه ها را تأمین کنند. کم رولهاس.

با این حال، فرانک لی کمتر مأیوس بود و گفت که لاری “به وضوح به این حرفه و بهترین روش خدمت به آن فکر می کند و امیدوار است که آن را هدایت کند.”

“چگونه چیزها را بدون بحث در مورد اینکه چه چیزی باید بهتر شود بهبود دهیم؟” آنها پرسیدند.

نظر شما درباره نظرات لاری چیست؟ به بحث بپیوندید ›

اتاق نشیمن مینیمالیستی داخل House by the Sea by Of Architecture
Of Architecture خانه ای در کنار ساحل برای زوج موج سوار و هنرمند در کورنوال می سازد

«از کلیشه‌های معمولی که با طراحی مدرنیستی کنار دریا همخو، دارند اجتناب می‌کند»

خوانندگان شیفته شیوه معماری لندن از استفاده بدون سر و صدا از رنگ و پالت مواد برای ایجاد یک خانه کم ارزش در Newquay، Cornwall بودند.

گفت: “این یک ساختمان باشکوه در یک مکان دیدنی است. این پلان به خوبی کار می کند و معماران از کلیشه های معمولی که به نظر می رسد با طراحی مدرنیستی کنار دریا همخو، دارد اجتناب کرده اند.” گای هاینز.

JZ همچنین این پروژه را جشن گرفت و اظهار داشت که “غیر با ارزش بودن همه آن جذاب ترین کیفیت است. رها ، موهای خود در اینجا بسیار آسان است.”

“خانه استودیوی ساحلی عالی برای هنرمندان. به نظر می رسد ارزش پولی خوبی هم دارد.” آلفرد هیچکاک.

موج سواری بالا است یا فوران کامل؟ به بحث بپیوندید ›

به روز رس، نظرات

Dezeen مجله معماری و طراحی جهان است که هر ماه هزاران نظر از خوانندگان دریافت می کند. از آ،ین بحث‌ها در صفحه نظرات ما مطلع شوید و در خبرنامه هفتگی مناظره مش، شوید، جایی که بهترین نظرات خوانندگان از داستان‌ها را در هفت روز گذشته ارائه می‌کنیم.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/03/do-they-really-need-ai-to-come-up-with-zaha-designs-asks-commenter/