دسته‌ها
اخبار

ZGF کارخانه مونتاژ فورد پیتسبورگ را به مرکز تحقیقاتی تبدیل می کند


استودیوی ZGF Architects مستقر در پورتلند، با بازسازی ساختارهای موجود و ایجاد یک ضلع سفالی با پوشش سفالی، یک کارخانه تاریخی فورد موتور در پیتسبورگ، پنسیلو،ا را به یک آزمایشگاه تحقیقاتی زیست پزشکی تبدیل کرده است.

ZGF – کار با گروه توسعه علم و فناوری و،فورد – کارخانه ای به مساحت 224866 فوت مربع (20890 متر مربع) را برای ساخت آزمایشگاه های تحقیقاتی پیشرفته، فضاهای مشارکتی و امکانات رفاهی مجدد تصور کرد.

ساختمان آزمایشگاه در یک کارخانه بازسازی شده توسط ZGF
مجمع یک کارخانه بازسازی شده در پیتسبورگ است

در سال 2021 تکمیل شد، مجمع 534366 فوت مربع (50000 متر مربع) است. LEED پردیس دارای گواهی طلا برای محققان مرکز سرطان هیلمن در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ (UMPC)، یکی از مراکز درم، و تحقیقاتی پیشرو سرطان در جهان.

معماران تلاش ،د تا برخی از کیفیت های صنعتی اصلی را حفظ کنند و در عین حال ساختار را مقاوم سازی ،د و یک ساختمان اضافی به مجموعه اضافه ،د.

دهلیز شیشه ای کنسول در آزمایشگاه توسط ZGF
یک هشتی شیشه ای بر روی ورودی اصلی عمومی

“هنگامی که به طراحی مجدد این ساختمان نمادین نزدیک می‌شویم، یک هدف بزرگ بر عهده ما گذاشته شد: دمیدن ج، تازه به یک ساختار 100 ساله موجود.” ZGF مدیر Deanna Keil به Dezeen گفت.

اشتیاق مشتری برای پذیرفتن طبیعت خام صنعتی قابل توجه است زیرا لحظاتی در سرتاسر ساختمان وجود دارد که می تو،د واقعاً تاریخچه آن را ببینید.

کارخانه تبدیل شده با پنجره های بزرگ مستطیل
این ساختمان در ابتدا یک کارخانه برای شرکت فورد موتور بود

این ساختمان که در ابتدا در سال 1915 در ردیف خودروهای استیل سیتی ساخته شد، یکی از 31 کارخانه مونتاژ منطقه ای مشابه فورد بود که در سراسر کشور ساخته شد.

این شامل یک سوله جرثقیل شش طبقه بود که در آن کیت های مدل T توسط راه آهن تحویل داده می شد و برای مونتاژ به سطوح بالایی بالا می رفت.

این خودروها تا اواسط قرن بیستم از یک نمایشگاه ،ده فروشی طبقه همکف فروخته می شدند و سازه در فهرست ثبت ملی اماکن تاریخی در سال 2018

فضای اداری در آزمایشگاه تبدیل شده در پیتسبورگ
فضاهای مختلفی در سرتاسر ساختمان بازسازی شده چیده شده است

سوله جرثقیل اصلی – یک غار پر از نور که بالای آن یک سقف شیرو، با ،پاهای آشکار قرار گرفته است – به ،وان یک فضای رویداد دراماتیک تغییر کاربری داده شده است. سطوح بالا اکنون دارای دفاتر شفاف و فضاهای کاری انعطاف پذیر هستند که با اجزای فنی از جمله روشنایی، امنیت و امکانات استریل مجهز شده اند.

با حفظ جنبه های برنامه اصلی، نمایشگاه مدل T اکنون یک کافه ،ده فروشی است که دارای ستون ها و پنجره های هشت ضلعی اصلی است.

کافه در نمایشگاه وسایل نقلیه اصلی با دیوارها و کف سفید
نمایشگاه مدل T اکنون یک کافه ،ده فروشی است

این تیم همچنین یک فضای اضافی به مساحت 157000 فوت مربع (14600 متر مربع) با فضای قابل اجاره و پارکینگ ساخت که مساحت داخل خط ملک را که توسط جاده ها و راه آهن محدود می شود، به حدا،ر می رساند.

این افزونه دارای یک گوشه زاویه‌دار است که بر روی ورودی عمومی اصلی قرار دارد و مید، را با دهلیز شیشه‌ای و ستون‌های ساختاری زاویه‌دار تشکیل می‌دهد که مناظری را به سمت سوله جرثقیل تاریخی قاب می‌کند.

پنجره های بزرگ در داخل ساختمان آزمایشگاه توسط ZGF
فضای داخلی خنثی در داخل آزمایشگاه مشخص می شود

یک تراس زمین‌آرایی‌شده این دو حجم را به هم متصل می‌کند و مرزبندی می‌کند، در حالی که یک «نمونه همکاری» به دانشگاهیان و متخصصان صنعت اجازه می‌دهد تا در امکانات مش، با هم کار کنند.

این افزودنی جدید که با سفال های پیش ساخته پوشانده شده است، گیاه آجر را از نظر مادی، فرم و ویژگی صنعتی تکمیل می کند و در عین حال از نظر معماری متمایز است.

این تیم آجر و سنگ ساختمان تاریخی را با سنگ قرمز/نارنجی سفالی و ریخته‌گری بژ و سنگ‌های پیش ساخته تفسیر ،د و به نرده‌های اصلی پنجره تیره با تزئینات ف،ی قهوه‌ای/مشکی اشاره ،د.

کیل گفت: «ما متوجه شدیم که هدف ما فراتر از خود ساختمان است.

“مجمع سطح جدیدی از انرژی را به منطقه ای آورد که قبلاً غیرفعال بود و فضای رفاهی بسیار مورد نیاز را برای جامعه فراهم کرد، مک، برای اجتماعی شدن و تعامل. کمک به این تحول مهم باعث افتخار است.”

ساختمان زاویه دار حاوی آزمایشگاه در پیتسبورگ
این ساختمان به تاریخ صنعتی اشاره دارد

ZGF پروژه‌های استفاده مجدد تطبیقی ​​قابل توجه دیگری را تکمیل کرده است، که آشیانه هواپیمای لس‌آنجلس دهه 1940 را به دفتری برای گوگل و بانک پورتلند 1916 را به دفتر مرکزی فناوری Expensify تبدیل کرده است.

عکاسی بیرونی توسط عکاسی هالکین میسون و عکاسی داخلی توسط ک، ژو.


اعتبار پروژه:

معمار: معماران ZGF
توسعه دهنده: علم و فناوری و،فورد
پیمانکار عمومی: ساخت و ساز ترنر
مهندسان MEP + روشنایی: Affiliated Engineers, Inc.
مهندس سازه: تورنتون توماستی
مهندسین عمران: مهندسان دروازه


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/13/zgf-ford-،embly-hub-discovery/