دسته‌ها
اخبار

WAVR نمونه اولیه جمع آوری کننده انرژی موج را با چاپ سه بعدی طراحی می کند


شرکت مستقر در هاوایی WAVR نمونه اولیه یک فناوری م،ار را توسعه داده است که در بالای امواج اقیانوس شناور است تا انرژی را از حرکت آب جمع آوری کند.

این سیستم که WAVR Wave Energy Converter (WEC) نامیده می شود، از یک دستگاه شناور لولایی برای گرفتن دائمی انرژی از حرکت امواج استفاده می کند. این برای مکان هایی مانند هاوایی، با توده های خشکی کوچک و ارتباط قابل توجهی با اقیانوس توسعه یافته است.

تصویر مفهومی WAVR
WAVR یک وسیله پ،تیکی است که برای جمع آوری انرژی در بالای امواج شناور می شود

نمونه‌های اولیه برای استفاده به‌،وان سیستم‌های مستقل توسط مصرف‌کنندگان، مانند قایق‌ر، که می‌توانند مدل را در آب قرار دهند تا برای تامین انرژی دستگاه‌های الکتریکی کوچک تولید کنند، ساخته شده‌اند.

با این حال، WAVR بنیانگذار کلاید ایگاراشی به Dezeen گفت که ایده این است که با “موسسات بزرگتر” به منظور ایجاد مزارع موجی که به طور بالقوه می تواند انرژی خانگی را برای جمعیت بزرگتر تامین کند، شریک شود.

طراحی مفهومی برای مزرعه انرژی موج
WAVR امیدوار است که این محصول را برای استفاده در مزارع انرژی بزرگتر افزایش دهد

او گفت: «ایده ما این نیست که یک دستگاه بزرگ داشته باشیم که با یک موج بزرگ تغذیه شود، بلکه بیشتر شبیه افزودن چندین واحد است.

“طراحی م،ار کوچکتر است، احتمالا قابل قبول تر است و توسعه آن آسان تر است.”

مشارکت با شرکت تولیدی Robogio Dynamics و با مشورت مهندس روسی ویکتور چبو،اروف، ایگاراشی و تیمش نمونه اولیه ای را ساختند که از پ،تیک چاپ سه بعدی ساخته شده و وزن آن کمتر از 10 پوند (4.5 کیلوگرم) است.

این دستگاه از حرکت امواج گرفته شده از طریق لولاها استفاده می کند و آن را از طریق یک باتری داخلی ذخیره می کند و همچنین می تواند بسته های باتری خارجی را شارژ کند.

در حالی که طراحی در حال حاضر به مدل های تکی با فناوری برداشت انرژی موج محدود شده است، ایگاراشی امیدوار است که این فناوری بتواند به اندازه کافی برای داشتن ظرفیت های بادی و خورشیدی نیز پشتیب، شود.

طراحی مفهومی برای WAVR با توربین خورشیدی و بادی
این شرکت گفت که این دستگاه می تواند قابلیت برداشت خورشیدی و باد نیز داشته باشد

در حال حاضر، این سیستم در هر فوت مربع حدود سه وات انرژی تولید می کند که به گفته ایگاراشی، حدود یک چهارم ،وجی فعلی پنل خورشیدی استاندارد است.

با این حال، ایگاراشی گفت که مزایای اصلی این فناوری به ،وان یک گزینه انرژی تجدیدپذیر ناشی از پایداری امواج است.

او می‌گوید: «می‌د،د، برخی مکان‌ها هستند که تقریباً خورشیدی ندارند و امواج زیادی دارند.

این پروژه در راستای اه، انرژی سبز هاوایی، که به دنبال 100 درصد سبد انرژی های تجدیدپذیر تا سال 2045 است، توسعه یافته است.

این شرکت حمایت جان وایهی، فرماندار سابق ایالت را که اکنون مشاور این شرکت است، به دست آورده است.

Waihee گفت: “هاوایی که توسط اقیانوس آرام احاطه شده است، می تواند تا حد زیادی از توسعه سریع فناوری WAVR بهره مند شود.”

ما به ،وان یکی از منزوی‌ترین خشکی‌های جهان، می‌تو،م با استفاده از منابع طبیعی اطرافمان آینده پایدارتری را تضمین کنیم.»

اگر بتوان از انرژی امواج در کنار سایر فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر مانند خورشید و باد استفاده کرد، گام بزرگی به جلو خواهد بود.»

مفهوم WAVR
اولین نمونه های اولیه چاپ سه بعدی شدند

در حال حاضر، تنها واحدهای جداگانه با فناوری انرژی موج تولید شده است. ایگاراشی خاطرنشان کرد که فناوری انرژی موج کنونی “بیش از آن بزرگ است که عملی باشد” زیرا آنها بزرگ هستند و به امواج بزرگتر متکی هستند، در حالی که سیستم WAVR به امواج کوچکتری متکی است که می توانند به خط ساحلی نزدیکتر باشند.

او معتقد است که سیستم شرکتش یک راه کارآمد به جلو ارائه می دهد.

ایگاراشی گفت: ما مطمئن هستیم که این فقط نقطه شروع است. ما انتظار داریم که با ارتقاء اجزاء و بهبود مدام طراحی، پیشرفت کنیم.

این طرح که توسط وزنه ها یا اتصال به کف اقیانوس لنگر انداخته می شود، می تواند در اطراف مزارع بادی موجود مورد استفاده قرار گیرد، به طوری که مقدار فضای اقیانوس را که توسط واحدها اشغال می شود به حداقل برساند.

دیگر فناوری‌های جدید انرژی‌های تجدیدپذیر که اخیراً توسعه یافته‌اند شامل یک توربین بادی قابل حمل است که توسط Aurea Technologies توسعه یافته است.


اعتبار پروژه:

تیم WAVR: جورجیو کورادو، والتر بوزتی، کلاید ایگاراشی، مصطفی علی
مشاوران: ویکتور چبو،اروف، جان وایهی
توسعه دهندگان محصول: Robogio Dynamics


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/04/wavr-wave-energy-collector/