دسته‌ها
اخبار

Studioninedots انبار را به هاب Bovenbouwwerkplaats تبدیل می کند


تمرین معماری هلندی Studioninedots یک انبار راه آهن سابق در اوترخت را به مجموعه ای از فضاهای همکار و اجتماعی به نام Bovenbouwwerkplaats تبدیل کرده است.

به دنبال جشن گرفتن “خامیت و ظرافت” ساختمان اوایل قرن بیستم، Studioninedots ساختار آجری و فولادی نادیده گرفته شده خود را بازسازی کرد اما اتصالات و مواد اولیه خود را در معرض دید قرار داد.

نمای بیرونی یک انبار تبدیل شده در اوترخت
Studioninedots یک انبار راه آهن سابق در اوترخت را تغییر داده است

Bovenbouwwerkplaats در مرکز Wisselspoor قرار دارد، توسعه جدیدی توسط Studioninedots که شامل مجموعه‌ای متنوع از خانه‌های شهری و بلوک‌های آپارتم، توسط Space Encounters، Mees Visser و Zecc Architecten است.

خدمات محله، گروه های اجتماعی و کارآفرینان محلی همگی دعوت خواهند شد تا ساختمان را اشغال کنند تا یک مرکز جدید و مرکزی برای منطقه ایجاد کنند.

مسکن در مقابل مرکز اجتماعی Bovenbouwwerkplaats در Wisselspoor، Utrecht توسط Studioninedots
Bovenbouwwerkplaats در توسعه Wisselspoor قرار دارد

این استودیو توضیح داد: «با ادغام طیف گسترده‌ای از جاه‌طلبی‌ها و کارکردهایی که معمولاً در سراسر یک منطقه در Bovenbouwwerkplaats پخش می‌شوند، یک هسته شهری در مقیاس کوچک شکل می‌گیرد که در آن هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

در ادامه این بی،ه آمده است: «در زیر سقف موجود، ما یک فضای باز ایجاد کردیم که محل استقرار امکانات جدید محله و کارآفرینان خلاق خواهد بود. “فضا حواس را تحریک می کند، اما تفسیر خود را از استفاده از آن دعوت می کند.”

نمای بیرونی مرکز اجتماعی Bovenbouwwerkplaats توسط Studioninedots
یک حجم ف،ی سوراخ شده از سقف بیرون زده است

در مرکز این انبار یک «مرکز تحرک» برای 175 اتومبیل و دوچرخه مش، قرار دارد که در یک «پرده» ف،ی سوراخ‌دار پیچیده شده است که از سقف ساختمان اصلی بیرون زده است.

اطراف این فرم مرکزی مجموعه ای از فضاهای انعطاف پذیر برای جامعه است که در مقابل پس زمینه صنعتی و مشرف به باغی آراسته شده از طریق پنجره های بزرگ قرار دارد.

فضای داخلی از طریق نورگیرهای بزرگ در سقف زیگ زاگ که توسط ،پاهای فولادی در معرض حمایت قرار می گیرد، پر از نور طبیعی است.

Studioninedots گفت: “تحول ما تمام کیفیت های صنعتی انبار قدیمی را بازیابی می کند – ،ت، سقف، نمای خارجی و جزئیات آن.”

فضای داخلی انبار در اوایل قرن بیستم
ساختار انبار حفظ شده است

به گفته این استودیو، ،صر ف،ی بیرون زده به گونه ای طراحی شده است که در نورهای مختلف در طول روز ظاهر خود را تغییر دهد و در عین حال به ایجاد هویت منحصر به فرد برای ساختمان کمک کند.

استودیو گفت: “پرده به طور مداوم ظاهر ساختمان را در طول روز و فصول تجدید می کند.” از محیط وسیع خود، Bouvenbouwwerkplaats به ،وان نماد جدید Wisselspoor قابل تشخیص است.

فضای داخلی انبار راه آهن تبدیل شده در اوترخت
جزئیات اصلی آن افشا شده است

Studioninedots در سال 2011 توسط آلبرت هردر، وینسنت ون در کلی، آری ون در نوت و متین ون زیجل در آمستردام تاسیس شد.

از دیگر پروژه های اخیر این استودیو می توان به یک بلوک مس، پلک، اجتماعی در ،ه آمستردام و تغییر ساختمان اداری دهه 1970 در شهر هلورسوم هلند اشاره کرد.

عکاسی توسط سباستین ون دام.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/19/studioninedots-utrecht-railway-ware،use-bovenbouwwerkplaats/