دسته‌ها
اخبار

Studio KO سرآشپزهای زن را “در مرکز” رستوران Sahbi Sahbi قرار می دهد


تمرین معماری فرانسوی Studio KO فضای داخلی رستوران Sahbi Sahbi را با استفاده از بافت‌ها، رنگ‌ها و موادی طراحی کرده است که غذاهای مراکشی و شیوه‌های آشپزی ،نه را جشن می‌گیرد.

صاحبی صاحبیکه در Darija به همزاد روح ترجمه می شود – نوعی از ،ی که در مراکش صحبت می شود، در محله گولیز مراکش واقع شده است.

نمای بیرونی رستوران صاحبی صاحبی
برترین ها: آشپزخانه اوپن در قلب صاحبی صاحبی قرار دارد. بالا: رستوران در مراکش است

“صاحبی صحبی ادای احترامی است که از صنعتگری مراکشی ابداع شده است.” استودیو KO به دیزین گفت.

“این همزیستی از مدرنیته و سنت، سنت چوب ژاپن و جزئیات و نقوش و مصالح مراکشی است.”

میزهای چوبی داخل صاحبی صاحبی
استودیو KO می‌خواست این رستوران از سرآشپزهای زن که در آنجا کار می‌کنند تجلیل کند

این غذاخوری منویی از غذاهای سنتی مراکشی را سرو می‌کند که با دستور پخت داده‌ها – آشپزهای زن در مراکش که به‌طور شفاهی تجارت خود را در طول نسل‌ها انتقال داده‌اند، تهیه شده‌اند.

تمرکز سحبی صاحبی بر غذاهای دادا، استودیو KO را تحت تأثیر قرار داد تا فضای داخلی ایجاد کند که سرآشپزهای زن را در مرکز فضا قرار دهد.

دکوراسیون داخلی رستوران Sahbi Sahbi توسط Studio KO
برای سقف، دیوارها و میز و صندلی از چوب گرم استفاده می شد

استودیو KO گفت: «در مراکش، آشپزخانه معمولاً یک مکان مخفی است، حوزه پنهان داداها، زن، که دستور غذاها را از نسلی به نسل دیگر منتقل می کنند.

این برند افزود: «دقیقاً با این نیت، به اشتراک گذاری و انتقال دانش – هدفی که حتی در چیدمان رستوران هم مشهود است- است که از مهمانان در Sahbi Sahbi استقبال می شود.»

فضای داخلی یک رستوران مراکشی
رنگ‌ها و ظروف زنگ‌زده در سرتاسر آن نقطه‌بندی شده است

در مرکز رستوران، آشپزخانه عمداً باز گذاشته شد تا غذاخوری‌ها بتوانند سرآشپزها را در حین کار تماشا کنند و بینشی از روند آشپزی پیدا کنند.

میزهای نعل ،ی و صندلی دور یک اجاق گاز باز که در پیشخوان جزیره آشپزخانه ادغام شده است، جایی که سرآشپزها غذا را آماده می کنند، پیچیده شده است.

استودیو KO گفت: “در تصور این فضای گرم و دلنشین، طراحان کهن الگوی غذاهای مراکشی – مخفی بودن آن – را وارونه ،د و در عوض آشپزی را در مرکز فعالیت رستوران قرار دادند.”

از رنگ های خاکی و مواد طبیعی برای تکمیل زیبایی آرامش بخش و دوستانه رستوران استفاده شده است.

از چوب برای افزودن گرما به سرتاسر استفاده شد. دیوارها و سقف را می پوشاند و همچنین صندلی های بافته شده و میزهای غذاخوری را تشکیل می دهد. این چراغ‌ها با چراغ‌های آویز کروی روشن می‌شوند، در حالی که چرم قهوه‌ای روکش غرفه‌ای را که در اطراف لبه فضا قرار دارد، پوشانده است.

شومینه ای در داخل صاحبی صاحبی
یک تنور سنتی در کنار فضا قرار دارد

در گوشه‌ای، اجاق سنتی بزرگی وجود دارد که سرآشپزها می‌توانند برای پختن نان یا کباب ،، کنده‌ها را بسوزانند.

جزئیات ریزتر شامل سفال های سرامیکی رنگ زنگ زده، گلدان ها و تابه های سفالی و رنگ قهوه ای نارنجی در طاقچه بالای سینک است.

استودیو KO توضیح داد: «زیبایی ظریف است: جزئیات، بافت‌ها، بازی نور و سطوح، رنگ‌ها و نقوش طبیعی که داست، از مواد و دانش سنتی را روایت می‌کنند، آزادانه تفسیر می‌شوند».

اندرونی صاحب صاحبی
فضای داخلی به ،وان ادای احترام به صنایع دستی مراکشی طراحی شده است

Studio KO قبلا روی پروژه هایی در مراکش کار کرده است. در سال 2017 این استودیو موزه ایو سن لوران را معرفی کرد، یک ساختمان موزه 4000 متر مربعی که آثار طراح مد فقید ایو سن لوران را به نمایش می گذارد.

دیگر ساختمان‌های قابل توجه در پایتخت مراکش عبارتند از فوب هاوس، خانه سفیدی که توسط استودیوی معماری Guilhem Eustache در پاریس طراحی شده است.

عکاسی توسط پاسکال مونتری.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/17/sahbi-sahbi-studio-ko-restaurant-marrakech/