دسته‌ها
اخبار

Stempel & Tesar خانه را با مشرف به جنگل چک تکمیل می کند


دیوارهای بلوک بتنی سخت ساختاری با ،ت چوبی را پنهان می‌کنند که مشرف به باغ و حوض خانه‌ای که به روی خورشید در جمهوری چک باز می‌شود، توسط استودیوی محلی Stempel & Tesar مشرف می‌شود.

این خانه جایگزین کلبه‌ای در روستای ماله کیشیسه شده است و نه تنها مناظر وسیعی را ارائه می‌کند، بلکه می‌تواند فضای داخلی را در بخش زیادی از سال به طور غیرفعال توسط خورشید گرم کند.

تصویر بیرونی خانه ای که به روی خورشید باز می شود
خانه ای که به روی خورشید باز می شود توسط Stempel & Tesar architekti طراحی شده است

توضیح داد: «داستان این ساختمان قبل از فلج شدن جهان در اثر بیماری همه گیر و قبل از اینکه اروپا درگیر بحران انرژی شود، نوشته شد. تمرین.

این ساختمان ادامه داد: “ساختمان مانند یک بادبزن در برابر اشعه های خورشید باز می شود و انرژی خود را جذب می کند و به دنبال استفاده اقتصادی از آن است.”

تصویر نمای خانه ای که به روی خورشید باز می شود
با استفاده از چوب و بتن ساخته شده است

با ارائه گوشه خالی از دیوارهای بلوک بتنی به روستا در شمال، ضلع ج،ی منحنی خانه مشرف به باغ و جنگل با دیواری کاملاً شیشه‌ای، تراس چوبی و بالکن‌هایی است که با سقفی آویزان محافظت می‌شوند.

این دیوارهای بلوک برای جذب و حفظ گرما عایق بندی شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که در طول سال ها به تدریج توسط گیاهان بالارونده پوشانده شوند.

تصویر بیرونی خانه ای که به روی خورشید باز می شود
خانه دارای فرم منحنی است

جان تزار، یکی از بنیانگذاران تمرین به Dezeen گفت: «منظره های خانه با حریم خصوصی همسایه ها تداخل می کند، بنابراین، خانه را به طور کامل بستیم و فضایی را فقط برای بالا رفتن از گیاهان آماده کردیم.

وی افزود: “ما فکر می کنیم ظرف دو سال آینده دیوار ناپدید می شود. بتن پیش ساخته در زیر گیاهان مانند دیوار گچ شده ت،یب نمی شود.”

ساختار خانه که توسط دو دیوار بلوک پشتیب، می‌شود، عمدتاً چوبی است، با تیرهای سقفی بزرگ و آشکار که به صورت شعاعی در اطراف یک پلکان فولادی در مرکز آن قرار گرفته‌اند.

این تمرین می‌گوید: «ساخت و ساز ساختمان به شکل آن احترام می‌گذارد و اصول ساخت و ساز را به م،ای واقعی کلمه تا آ،ین جزئیات نشان می‌دهد، از جمله اتصالات فولادی و میله‌های اتصال که به نمای داخلی و خارجی رنگ نهایی می‌بخشد.

تصویر داخلی آشپزخانه و ناهارخوری در خانه چک
فضای داخلی دارای روکش خام است

طبقه همکف با فضای نیم دایره ای نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه پر شده است که در اطراف یک اجاق ،می سازماندهی شده و توسط انبارها و حمام نزدیک به دیوارهای بلوک بتنی رزرو شده است.

در طبقه اول، اتاق‌های خواب از پله‌های مرکزی بیرون می‌آیند و هر کدام از مناظر باغ و دسترسی به بالکن مش، بهره می‌برند.

تصویر داخلی از پنجره های منحنی در خانه ای که رو به خورشید باز می شود
پنجره ها دیوار منحنی خانه را می پوشانند

مقیاس این اتاق ها و سازماندهی یراق آلات آنها با تیرهای چوبی در معرض دید مشخص می شود که در بین آنها فضاهای وسیعی از انبار توکار سفید، میز و تخت تعبیه شده است.

این تمرین گفت: “مبلمان توکار به گونه ای بین تیرها قرار گرفته است که اتاق ها شبیه کابین کشتی هستند.”

تصویر داخلی یک راهرو در خانه چک
تیرها دور یک راه پله فولادی گذاشته شده بودند

در جلوی خانه، یک تراس سنگفرش شده با ظروف حمل و نقل با رنگ نارنجی روشن پر شده است که برای نگهداری دوچرخه و ابزار باغ استفاده می شود، و در زیر باغ یک انبار پیش ساخته ساخته شده از پ،تیک بازیافتی قرار دارد.

خانه های دیگری که اخیراً در جمهوری چک تکمیل شده اند عبارتند از یک کابین چوبی در جنگل بوهمی توسط Les Ar،autes و 3AE و خانه ای با چوب پنبه پوشیده شده توسط Atelier SAD و Iveta Zachariášová.

عکاسی توسط فیلیپ اس،ل.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/16/stempel-tesar-architekti-curved-timber-،me-czech-forest/