دسته‌ها
اخبار

Steelcase خط مبلمان را بر اساس طرح های فرانک لوید رایت راه اندازی کرد


شرکت آمریکایی Steelcase از طرح های آرشیوی معمار فرانک لوید رایت برای ایجاد مجموعه Racine، یک خط مبلمان اداری، استفاده کرده است.

قاب های فولادیخط مبلمان که دارای میز و صندلی است، پس از شهری که رایت آن را ایجاد کرد، مجموعه راسین نامگذاری شد. ساختمان اداری اس سی جانسون در سال 1939. این ساختمان دارای نسخه های اصلی مبلمان بود که توسط Steelcase نیز تولید می شد.

جعبه فولادی مجموعه راسین رایت در مشکی
Steelcase مجموعه ای از طرح های مبلمان فرانک لوید رایت را دوباره طراحی کرد

با همکاری بنیاد فرانک لوید رایت – متولیان اصلی بایگ، معمار آمریکایی – استیل کیس طرح های جدید را در طی دو سال توسعه داد و از نزدیک به دنبال طرح اصلی بود.

در طول زندگی حرفه ای 70 ساله رایت، که در طی آن او نقش مهمی در شکل دادن به معماری مدرن داشت، هزاران طرح و طرح برای ساختمان ها و مبلمان را پشت سر گذاشت.

جزئیات قرمز روی میز استیل کیس رایت
اولین مجموعه بر اساس مبلمان اداری در ساختمان اداری SC جانسون است

استوارت گراف، مدیرعامل بنیاد فرانک لوید رایت، به Dezeen گفت: خوشبختانه رایت برای ما یک راهنما گذاشت. رایت از مردم می خواست که اصول را بپذیرند و نشان دهند که چه کاری می توانند انجام دهند.”

اولین اقلام این مجموعه شامل میز، صندلی اداری و سالن های استراحت است که همگی از طرح های استفاده شده در ساختمان SC جانسون تقطیر شده اند.

میزها و صندلی‌ها تحت یک سری اصلاحات قرار گرفتند، به‌ویژه افزایش اندازه، زیرا استیل کیس دریافت که تنها 20 درصد از مردان آمریکایی در طرح اصلی خالی از پا هستند.

صندلی‌های سه پایه نمادین نیز به دلیل نگر،‌های پایداری، به چهار پایه تغییر یافته‌اند.

قاب فولادی سفید سالن استراحت فرانک لوید رایت
این خط همچنین شامل یک صندلی استراحت است

جزئیات کوچک مانند تغییر کشوهای فنری در میزها به آهنربا نیز اجرا شد. در غیر این صورت، ساختار اصلی طرح ها به اصل وفادار می ماند.

مگان دین، مدیر کل شراکت در Steelcase به Dezeen گفت: “ما تعهد مش، به تعالی داریم.”

اما مهم این بود که با بنیاد در گفتگو باشیم و بگوییم «هی، ما راه بهتری داریم» بدون اینکه روی اصل اثر بگذاریم.»

میز میز استیل فرانک لوید رایت سفید
میزها در سایزهای مختلفی عرضه می شوند

با استفاده از یک پالت برگرفته از ع،ی از ست مداد رایت، این مجموعه در رنگ‌های مختلف از جمله سری تمام مشکی در دسترس خواهد بود. گزینه دیگر شامل پیکربندی قرمز گردویی و راسین از طرح های اصلی است.

گراف گفت که این مجموعه را نه باید به‌،وان بازسازی، بلکه به‌،وان «تخیل مجدد» نسخه‌های اصلی دید.

او به Dezeen گفت: “میراث یک موجود زنده است و نه یک مجموعه هنری عقب مانده.”

در گذشته، این بنیاد بیشتر به بازتولیدهای برده ای علاقه داشت و آزادی بازآفرینی را نداد.»

گراف و دین همچنین خاطرنشان ،د که این اولین تکرار “تنها آغاز” همکاری است و تیم امیدوار است از آرشیو وسیع رایت استفاده کند تا طرح‌های اصلی را دوباره به تصویر بکشد.

وقتی از گراف پرسیده شد که چرا بنیاد اکنون، تقریباً صد سال بعد، برای اختراع مجدد این طرح‌ها انتخاب کرده است، گراف گفت که این از نیاز به «بازگشت» به اصول کار رایت ناشی می‌شود.

او می‌گوید: «ما طراحی‌های زیادی را دیده‌ایم که توجه را به خود جلب می‌کند، اما در ارتباط با دنیای اطراف آن نیست.

میز استیل مشکی فرانک لوید رایت
رنگ ها از روی ع،ی از مدادهای رایت انتخاب شدند

معماران و طراحان در سراسر جهان شیفتگی مستمری نسبت به طرح‌های رایت دارند. هفته گذشته، Dezeen آثار معمار دیوید رومرو را منتشر کرد که از نرم افزار کامپیوتری برای ایجاد رندرهایی از ساختمان هایی که رایت طراحی کرده اما هرگز نساخته استفاده می کند.

برندهای دیگر نسخه‌های مجدد خود را از مبلمان رایت راه‌اندازی کرده‌اند، از جمله کاسینا در سال 2018، که بازسازی صندلی صندلی Taliesin 1 را ارائه کرد.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/25/steelcase-frank-lloyd-wright-furniture-rancine-collection/