دسته‌ها
اخبار

Space10 با کتابخانه طراحی کیوسک مانند، عموم مردم را به مقر خود دعوت می کند


آزمایشگاه نوآوری IKEA Space10 با طراحان داخلی Spacon & X همکاری کرده است تا طبقه همکف دفتر مرکزی خود را به یک کتابخانه و فضای اجتماعی تبدیل کند، با ظاهری که قرار است یک کیوسک ساده را به یاد بیاورد.

واقع در یک کارخانه سابق ماهی در منطقه Meatpacking شهر، فضا 10دفاتر آن اکنون شامل یک کتابخانه از 100 کتاب با محوریت آینده، یک اسنک بار و یک فروشگاه طراحی، در کنار یک گا،ی موجود و فضای رویداد است.

در حالی که طبقه همکف قبلاً برای رویدادهای اجتماعی مورد استفاده قرار می گرفت، Space10 تصمیم گرفت تا این پیشنهاد را فراتر از تعاملات “موقت” گسترش دهد و فضایی ایجاد کند که مردم بتوانند در طول روز در اوقات فراغت خود به آن دسترسی داشته باشند.

ع، شخصی با کلاه بیسبال که نشسته و در حال مطالعه روی میله ف،ی در پنجره فضای اجتماعی Space10 است.
یک کتابخانه، اسنک بار و فروشگاه طراحی به طبقه همکف دفتر مرکزی Space10 در کپنهاگ اضافه شده است.

کوین کوران، طراح Space10 به Dezeen گفت: «ما می‌خواستیم طبقه همکف نقش بسیار قوی‌تری در مأموریت ما ایفا کند تا دیدگاه‌های ما را درگیر کند و دیدگاه‌های ما را متنوع کند.

با باز ، یک کتابخانه جدید برای عموم، ما ناگهان فضایی داریم که احساس سرزندگی، گرمی و استقبال می کند و به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که هر چقدر که دوست دارند در اینجا زمان بگذرانند و به طور روزانه Space10 را کاوش کنند.

این استودیو با همکاران قدیمی خود کار کرد Spacon & X در طراحی داخلی، که به کیوسک ها و به ویژه دکه های رو،مه فروشی نیویورک اشاره می کند تا محیطی قابل دسترس ایجاد کند.

ع، نمای نزدیک روی قفسه‌های پارچه‌ای زرد با هر جیب کتابی متفاوت درباره طراحی، معماری، فرهنگ یا محیط زیست
طراحی فضا توسط دکه های رو،مه فروشی همراه با قفسه های مجلات صورت می گرفت

به گفته Svend Jacob Pedersen، یکی از بنیانگذاران Spacon & X، هدف ایجاد فضایی دلپذیر بود که در آن “هیچ چیز نباید بیش از حد مدیریت شود یا احساس ارزشمندی کند”.

پدرسن گفت: “برای ما مهم بود که از طریق مواد و فرم با نمادهای فرهنگی کم بیان اما قابل تشخیص کار کنیم تا خود پروژه تعامل را تشویق کند و عمومی تلقی شود.”

ع، کودکی که کتابی را از قفسه پارچه ای زرد روشن کتابخانه Space10 می گیرد، با قفسه هایی که اشیاء طراحی را در پس زمینه نگه می دارند.
در نظر گرفته شده است که این فضا در تمام طول روز به روی عموم باز باشد

پدرسن ادامه داد: «دکه رو،مه‌فروشی ک،یک نیویورک از ابتدا الهام‌بخش بزرگی بود، زیرا چیدمان لایه‌بندی آن تنها با تیتر و ،وان مجله قابل مشاهده است، کنجکاوی را برانگیخته و تقریباً از بازدیدکنندگان می‌خواهد که آنها را بردارند و مرور کنند.

علاوه بر این، می‌تو،د یک نوشیدنی گازدار از یخچال، یک فنجان سوغاتی از قفسه‌ها یا مقداری آدامس در پیشخوان بردارید – یک دعوت غیررسمی برای اقامت و مرور.»

این رویکرد به انتخاب مبلمان نیز گسترش یافت، که قطعات سفارشی را با طرح های روزمره تر، همراه با لوازم جانبی بازیگوش مانند سینی های مداد ف،ی که نگهدارنده هات داگ را به یاد می آورد، ،یب می کند.

ع،ی از فضای داخلی طبقه همکف دفتر مرکزی اسپیس 10 با یک میز ف،ی مش، در وسط با لوازم ف،ی که پنسات را نگه می دارند.
لوازم جانبی به شکل نگهدارنده هات داگ به یادآوری محیط کیوسک کمک می کند

پدرسن گفت: «ما صندلی‌ها و میزهای آلومینیومی کافه‌ای معمولی، تقریبا نمادین را ،یدیم که بسیاری از آن‌ها را از کافه‌های کباب مش، یا توریستی ترجیح می‌دهند، تقریباً به ،وان یک علامت خوش‌آمدگویی جه،».

در میان قطعات سفارشی قفسه‌ها و نشیمن‌گاه‌هایی با قاب‌های استوانه‌ای چوبی است که توسط نازک کاری فولادی حلقه‌دار به هم متصل شده‌اند. این نازک کاری معمولاً برای ت،یم مزارع ، استفاده می شود و تا حدی برای اشاره به موقعیت ساختمان در منطقه Meatpacking، جایی که قبلاً مشاغل گوشت در آنجا مستقر بودند، انتخاب شده است.

ع، نمای نزدیک از ،اصر اتصال ف،ی حلقه‌دار که قطعات چوبی استوانه‌ای شکل را در کنار هم نگه می‌دارند تا یک قاب صندلی بسازند.
نازک کاری فولاد برای صنعت ، ساخته شده است، جایی که برای پارتیشن بندی استفاده می شود

قفسه م،ار کتابخانه با جیب های پارچه ای روشن ساخته شده از Hallingdal 65، ،یبی از شرکت دانمارکی Kvadrat با پشم برای دوام و ویسکوز برای درخشندگی تکمیل شده است.

در مرکز فضای کیوسک، میز Super Super با ظاهر صنعتی Spacon & X قرار دارد که از ورقه‌های آلومینیومی پیچ‌دار ساخته شده است، و در بالای آن یک طرح نورپردازی سفارشی ساخته شده از چراغ‌های سقفی اداری ارتقا یافته در یک قاب چوبی قرار دارد.

استودیوها مواد و اثاثیه را با هدف کاهش ردپای کربن در حمل و نقل و حمایت از اقتصاد محلی، انتخاب ف، برای دوام و آلومینیوم به ویژه برای بازیافت آن انتخاب ،د.

آنها همچنین به دنبال پرورش زیبایی‌شناسی بودند که می‌توان آن را در پروژه‌های Space10 در سرتاسر جهان با مواد محلی و ترجیحاً به‌روزرس،‌شده تکرار کرد.

ع، میز ف،ی مرکزی در طبقه همکف دفتر مرکزی Space10 که جزئیات یک ویژگی نورپردازی ساخته شده از اجزای ف،ی به روز شده را در یک قاب چوبی آویزان در بالای سر نشان می دهد.
برای ساخت ،اصری مانند ویژگی نورپردازی معلق چوبی از مواد به روز شده استفاده شده است

کتابخانه موجود در این فضا دارای 100 کتاب است که توسط Space10 با موضوع چگونگی ساختن آینده ای بهتر برای مردم و کره زمین ارائه شده است. اینها با ،اوین ارائه شده توسط متصدیان مهمان و جامعه تکمیل می شود.

این ساختمان همچنین شامل دو طبقه خصوصی برای تیم Space10 است – یک منطقه اداری بالا و یک آزمایشگاه ساخت زیرزمین و استودیوی فناوری.

Space10 درهای طبقه همکف را در 26 ژانویه به روی عموم باز خواهد کرد. این شرکت قصد دارد هر سال میزبان دو نمایشگاه باشد و شرکت در تمام رویدادهای خود را رایگان نگه دارد.

ع، نزدیک دستی که در حال گرفتن کتابی با ،وان Meanwhile City از قفسه پارچه ای نارنجی روشن است.
این کتابخانه دارای 100 ،وان است که توسط Space10 برای ایده های خود در مورد طراحی برای آینده انتخاب شده است

Space10 و Spacon & X از سال 2015، زم، که Spacon & X اولین نسخه دفتر Space10 را طراحی ،د، با هم کار ،د. آنها بعداً این دفاتر را با هم در سال 2019 به روز ،د تا از طرحی با طرح باز فاصله بگیرند.

Space10 کار می کندبا و برای IKEA“، به ،وان یک آزمایشگاه مستقل نوآوری عمل می کند که تحقیقات آن به برنامه ریزی آینده برند کمک می کند.

پروژه های اخیر آن شامل مفهوم NFT Carbon Banks طراحی شده برای الهام بخشیدن به مراقبت بهتر از مبلمان و مفهوم Updatables برای ارتقاء چرخه مبلمان با استفاده از هوش مصنوعی است.

عکاسی توسط ست نیک، است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/24/،e10-copenhagen-hq-design-li،ry-interior/