دسته‌ها
اخبار

Snøhetta و WERK Arkitekter مرکز دریایی Esbjerg را تکمیل کردند


یک مرکز اجتماعی چوبی برای باشگاه‌های ورزش‌های آبی در سواحل Esbjerg، دانمارک، با طرحی توسط استودیوهای Snøhetta و WERK Arkitekter افتتاح شد که به ساخت قایق اشاره دارد.

مرکز دریانوردی Esbjerg که در یک جزیره مصنوعی قرار دارد، برای ادای احترام به سنت‌های دریایی شهر بندری دانمارک طراحی شده است.

نمای هوایی از مرکز ورزشی در Esbjerg
Snøhetta و WERK Arkitekter مرکز دریایی Esbjerg را تکمیل ،د

استودیو بین المللی کاپوت برفی و دفتر دانمارک معماران WERK برای این پروژه توسط نهاد قانونگذاری شهرداری Esbjerg با هدف اتحاد باشگاه های ورزش های آبی منطقه در یک مکان راه اندازی شد.

امید است که با شکل دایره‌ای با چوبی که در شب می‌درخشد، به یک مرکز اجتماعی برای این منطقه تبدیل شود و به آن لقب فانوس داده شود.

نمای بیرونی مرکز دریایی Esbjerg از آب
مرکز اجتماعات چوبی برای باشگاه های ورزش های آبی طراحی شده است

فرانک فورای، معمار ارشد و سرپرست پروژه اسنوهتا، توضیح داد: «خلاصه این بود که تمام باشگاه‌های مختلف در آدرس‌های مختلف در Esbjerg به یک ساختمان جدید منتقل شوند.

فورای به Dezeen گفت: «ما یک ساختمان مدور برای ایجاد یک ساختمان دعوت کننده از هر طرف پیشنهاد کردیم. “شکلی که متحد کننده است.”

ساختمان چوبی در دانمارک توسط Snøhetta و WERK Arkitekter
طراحی آن ادای احترام به سنت های دریایی شهر بندری دانمارک است

محل مرکز دریانوردی Esbjerg انتخاب شد زیرا به خوبی به سرزمین اصلی متصل است و از تغییر سطح دریا توسط موج شکن محافظت می شود.

در داخل، سطح بالایی ساختمان دارای فضاهایی برای باشگاه های ورزشی مانند قایقر،، کایاک سواری و غواصی و همچنین یک مرکز آموزشی و امکانات آموزشی است.

ع، جزئیات روکش چوبی
روکش برای تقلید از ساخت قایق طراحی شده است

در اینجا، یک تراس عمومی نیز وجود دارد که قلب اجتماعی پروژه را تشکیل می دهد. دسترسی به آن از طریق دو راه پله امکان پذیر است و منظره ای رو به دریا دارد.

دهانه‌های داخل تراس به روشن‌، سطح پایین‌تر کمک می‌کنند، که شامل انبار قایق و مناطق کارگاهی است که مستقیماً به دریا منتهی می‌شود.

نمای هوایی از تراس در مرکز دریایی Esbjerg
یک تراس قلب پروژه را تشکیل می دهد

فورای گفت: «مرکز دریایی برای همه جا دارد؛ از غواص با تجربه یا قایقران حرفه ای گرفته تا ک، مدرسه ماهیگیری ،چنگ یا یک رهگذر تصادفی.

“فانوس همه را به نگاهی به زندگی دریایی و بیرون به دریا با افق بی پایانش دعوت می کند.”

تراس در مرکز دریایی Esbjerg توسط Snøhetta و WERK Arkitekter
تراس با فضاهایی برای باشگاه های ورزشی احاطه شده است

مرکز دریانوردی Esbjerg دارای ساختاری از چوب و بتن است و با ،یبی از پنل های خورشیدی روی پشت بام و برق از شبکه تغذیه می شود.

برای پایه ساختمان از بتن استفاده شد که در محل در محل ریخته شد و طوری مهندسی شد که در صورت عبور از سد سیل در برابر جزر و مد بالا مقاومت کند.

در همین حال، کاج عملیات حرارتی شده برای ساختار سقف ساختمان و روکش ف،ی استفاده می‌شود، که با «ریتم و تکرار» طراحی شده است که هم توسط صنعت‌گری قایق و هم حرکت آب طراحی شده است.

علاوه بر این، پانل‌های نما به‌گونه‌ای چیده شده‌اند که سایه‌هایی ایجاد کنند که به گفته Snøhetta برای بازتاب اشکال کایاک‌ها در نظر گرفته شده است.

راه پله بتنی
دسترسی به تراس از طریق راه پله امکان پذیر است

فورای توضیح داد: «ساختار چوبی انتخاب شده هم از بیرون و هم از داخل الهام گرفته از فرهنگ غنی صنعت‌گری قایق است.

او افزود: «چوب حرارت داده شده منع، کننده مواد اولیه عمیقاً نوردیک برای ساخت قایق است. “چند سال دیگر خا،تری می شود.”

طبقه پایین مرکز دریایی Esbjerg
طبقه پایین از بتن ریخته گری شده است

Snøhetta و WERK Arkitekter روکش کاج را انتخاب ،د زیرا با گذشت زمان خا،تری می شود، اما همچنین به این دلیل که این ماده معمولاً در ساخت قایق استفاده می شود.

مرجع قایق نیز در داخل ادامه می یابد، جایی که اتاق ها و مواد در نظر گرفته شده اند تا به ،وان یک پناهگاه دنج عمل کنند که “این تصور را ایجاد می کند که زیر یک قایق وارونه قرار دارید”.

فضای آموزشی چوبی طراحی شده توسط Snøhetta و WERK Arkitekter
فضای داخلی به ،وان یک پناهگاه دنج طراحی شده است

اسنوهتا یک استودیوی معماری، دکوراسیون داخلی و طراحی است که در سال 1989 توسط معماران کریگ دایکرز و کجتیل تردال تورسن تأسیس شد.

در ابتدا انتظار می رفت این استودیو در سال 2022 مرکز دریایی Esbjerg را با WERK Arkitekter تکمیل کند و در لیست پروژه های معماری ما قرار گرفت تا منتظر آن سال باشیم.

در جای دیگر، Snøhetta اخیراً یک مزرعه شهری را در هنگ کنگ تکمیل کرده است و در حال کار بر روی یک کتابخانه جنگل مانند در پکن است، که در میان بسیاری از ساختمان های برجسته برنامه ریزی شده برای تکمیل در سال 2023 است.

عکاسی توسط عکاسی Wichmann+Bendtsen.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/12/esbjerg-maritime-center-snohetta-werk-arkitekter/