دسته‌ها
اخبار

Safdie Architects بلند مرتبه کیتو را با نماهای ” دامنه تپه ” تکمیل می کند


استودیوی معماری Safdie Architects مستقر در بوستون، یک ساختمان مس، 24 طبقه در اکوادور را تکمیل کرده است که نمای مارپیچی با آپارتمان ها و تراس های پلک، دارد.

این آسمان ،اش 24 طبقه که در کیتو، اکوادور واقع شده است، از 92 اقامتگاه، دو فضای ،ده فروشی و رستوران تشکیل شده است. این شهر با پارک لا کارولینای شهر همسایه است و در فاصله کوتاهی از آسمان‌،اش Iqon که اخیراً تکمیل شده BIG است.

تصویری از Qorner و Iqon در خط افق کیتو در اکوادور
Qorner یک برج مس، در کیتو است که توسط معماران Safdie طراحی شده است

در نیمرخ، ساختمان دارای فرم مارپیچ است که از یک قطعه گوشه ای که توسط برج های مس، میان طبقه محصور شده است، برمی خیزد.

طبق گفته استودیو، دو تا از نماها مسطح هستند، در حالی که ضلع شرقی و غربی ساختمان دارای یک سری حجم های بیرون زده است که به تقلید از یک تپه سبز طراحی شده اند.

تصویر بیرونی کورنر
ساختمان نمای ماردار دارد

مجموعه ای از تراس ها تکمیل کننده 92 اقامتگاه Qorner است که از خانه های یک، دو و سه خوابه و همچنین آپارتمان های استودیویی و پنت هاوس را شامل می شود.

برجستگی ها سایه ای از خورشید اکوادور و همچنین چشم اندازی از سراسر شهر را برای ،نان فراهم می کند.

تصویر بیرونی تراس های بیرون زده در سرتاسر نمای قورنر
روبروی پارک لاکارولینا واقع شده است

گفت: “طراحی برای به حدا،ر رساندن پتانسیل سایت کوچک سازماندهی شده است.” معماران صفدی. به جای چیدمان مرسوم واحدهای مس، پشته‌ای، واحدها در داخل و خارج از صفحه عمودی قرار می‌گیرند.»

“یک حرکت ساده به طور ناگه، پتانسیل سایت را باز می کند و تنوع زیادی از تراس های گوشه ای با ارتفاع دوتایی را ایجاد می کند که مناظری در جهات مختلف دارند.”

تصویر جزئیات بالای برج مس، Quora
بالکن های بیرون زده به گونه ای طراحی شده بودند که شبیه دامنه تپه باشند

کاشت های نصب شده در یک طرف نما امکان ایجاد یک دیوار سبز را ایجاد می کند که شامل ارتباط بصری سازه با پارک لاکارولینا و کوه های فراتر از آن است. کاشت های اضافی در تراس های جداگانه قرار داده شد.

پنجره های کف تا سقف در هر طبقه ساختمان تعبیه شده بود و بر روی مسیرهای کشویی تعبیه شده بود تا به ،وان درهایی که از فضای داخلی مس، به بالکن های ژولیت باز می شوند، تبدیل شوند.

در پاسخ به شرایط ز،له خیز اکوادور، سازه کورنر حول یک قاب بتنی مقاوم ساخته شد که توسط یک هسته بتنی تثبیت شده است.

در نتیجه، ساختمان از فضای داخلی بدون ستون بهره می برد که به این م،ی است که واحدهای مس، می توانند به راحتی ،یب و سازماندهی شوند.

معماران اکوادوری خوان آلبرتو آندراده و ماریا خوزه واس،س مسئول تزئین فضای داخلی آپارتمان های استودیویی در برج بودند.

تصویر نمای مسطح و پنجره های مشبک آن در قورنر
فضای داخلی از چیدمان داخلی بدون ستون بهره می برد

شان سنسور، شریک معماران Safdie، گفت: «توانایی برای همکاری در یک پروژه در یک آب و هوای راحت در تمام طول سال با یک مشتری جاه طلب و یک مهندس سازه خلاق، فرصتی منحصر به فرد برای پیشبرد تفکر تجربی ما در مورد نوع شناسی مسکن است.

“نتیجه طراحی منحصر به فرد QORNER است که ،یبی از ساختار فرکتالیزه، باغ های معلق و زندگی سخاوتمندانه در داخل و خارج از خانه است.”

تصویر یک است، بی نهایت در پشت بام کورنر
بالای این ساختمان یک است، بی نهایت وجود داشت

بالای این ساختمان یک است، بی نهایت روی پشت بام و باغی آراسته شده بود که میزبان گیاهان بومی است. علاوه بر امکانات رفاهی روی پشت بام، Qorner شامل اتاق‌های جلسه مش،، سالن‌های استراحت، مناطق بازی کودکان، سینما، باشگاه ورزشی و اسپا می‌شود.

Qorner برای توسعه دهنده طراحی شده است اوریبه شوارتسکف به ،وان یکی از دو ساختمان مس، شاخص جدید برای شهر اکوادور، که شامل آسمان ،اش Iqon در نزدیکی BIG است.

تصویری از است، روی پشت بام و محیط اطراف برج مس، اکوادور
اقامتگاه ها چشم اندازی به محیط زیبا دارند

Safdie Architects توسط Moshe Safdie در سال 1967 تأسیس شد. Safdie تعدادی پروژه را در سراسر جهان به پایان رسانده است – از جمله پروژه اولیه مسکن آزمایشی خود Habitat 67 – که برای او مدال طلا از RAIC و AIA به ارمغان آورده است.

در جایی دیگر در اکوادور، MVRDV از برنامه های خود برای ساخت مجموعه ای متشکل از شش آسمان ،اش به هم پیوسته به نام تپه ها پرده برداری کرد، در حالی که استودیوی اکوادوری Leppanen Anker Aquitectura یک خانه مجسمه در کوه های آند با سقفی موج دار ساخت.

عکاسی توسط Uribe Schwarzkopf انجام شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/09/qorner-safdie-architects-apartment-tower-ecuador-residential-architecture/