دسته‌ها
اخبار

Remedy Place برای “بازگرداندن مهمان نوازی به مراقبت های بهداشتی” طراحی شده است.


دکور مجسمه‌ای، مبلمان ملایم و رنگ‌های گرم در این مرکز سلامتی در شهر نیویورک که توسط تیم داخلی Remedy Places به ،وان پادزهری برای امکانات پزشکی سنتی ایجاد شده است، دیده می‌شود.

محل درمان یک باشگاه سلامت و تندرستی مبتنی بر عضویت است که در فضایی به مساحت 7200 فوت مربع در منطقه فلاتیرون منهتن واقع شده است.

یک سالن در داخل Remedy Place منهتن
Remedy Place یک باشگاه سلامتی اعضا در منهتن است

جاناتان لیری یکی از بنیانگذاران Remedy Place به Dezeen گفت: “هدف ما با هر باشگاهی این است که میهمان نوازی را به مراقبت های بهداشتی برگرد،م و تجربه ای بی نظیر را ارائه دهیم که شبیه هیچ جای دیگری در جهان در رده ما نیست.”

من می‌خواستم باشگاهی ایجاد کنم که فیزیولوژی شما را از لحظه‌ای که وارد در می‌شوید، از تشریفات معطر گرفته تا طراحی مینیمال و متعادل، مواد، چیدمان، مبلمان و نور، به طور مثبت افزایش دهد – همه اینها هدفی را پشت سر گذاشته‌اند.

یک مربع در داخل Remedy Place
پذیرایی در اطراف یک درخت گلد، متمرکز است

به گفته لیری، این طراحی قرار است تأثیر مثبتی بر سلامت اعضا داشته باشد.

لیری توضیح داد: “این برای بهبودی طراحی شده است.” او گفت: “بیشتر فضاهای بهداشتی مانند بیمارستان ها و کلینیک ها تأثیر فیزیولوژیکی منفی بر بدن دارند – چیزی به نام “سندرم کت سفید” وجود دارد که در آن بدن شما منقبض می شود، ضربان قلب افزایش می یابد.”

او ادامه داد: “اگر حال شما خوب نباشد و وارد محیطی شوید که بیشتر بر بدن شما تأثیر منفی می گذارد، فقط اوضاع را بدتر می کند.”

درک درستی از روانشناسی و فیزیولوژی انسان و سپس به کار بردن آن در طراحی تاثیر زیادی گذاشته است و مردم وقتی در باشگاه هستند آن را احساس می کنند.

یک واحد قفسه بندی در داخل یک مرکز سلامتی
دارای مبلمان چوبی و تزئینات مجسمه ای است

اعضا از طریق پذیرایی که با دیوارهای گچ ونیزی پوشیده شده و دارای صندلی‌های چرمی تیره است که اطراف یک درخت گلد، در وسط اتاق چیده شده‌اند، وارد Remedy Place می‌شوند.

در یک طرف فضا، نواری که تنقلات سالم سرو می‌کند، روبروی میزهایی به سبک غذاخوری با چراغ‌های آویز زنگ‌شکل در بالا قرار دارد، در حالی که قفسه‌بندی‌های چوبی پر از تزئینات مجسمه‌سازی روی دیوارها قرار گرفته‌اند.

باشگاه سلامتی Remedy Place
دیوارها گچ ونیزی است

در طرف دیگر، یک اتاق تمرین جداگانه پر از تشک های یوگا در یک جعبه شیشه ای محصور شده است.

در اطراف اتاق پرده‌هایی از کف تا سقف در رنگ خا،تری تیره قرار دارند که می‌توان آن‌ها را کشید تا اتاق را از دید لابی شلوغ دور نگه دارد.

این فضا علاوه بر ارائه ک،‌های حرکتی کایروپراکتیک، شامل حمام‌های طب سوزنی، قطره‌های ویتامین، سونای مادون قرمز لنفاوی و حمام‌های یخ است.

در هسته اصلی طراحی تمرکز بر ارائه خدمات سلامت و تندرستی برای اعضای خود در یک محیط اجتماعی است. از سالن های استراحت در کلوپ دو طبقه می توان برای کار، گردهمایی یا رویدادها استفاده کرد.

در همین حال، دیوارها در بقیه ،مت های باشگاه با سوراخ های دایره ای سوراخ می شوند تا تعامل را تقویت کنند.

صندلی های چرمی داخل Remedy Place
چندین سالن و محل نشیمن در سرتاسر آن نقطه چین شده است

لیری گفت: “همه چیز در باشگاه، اگرچه می تو،د آن را به تنهایی انجام دهید، اما به گونه ای طراحی شده است که با شخص دیگری تجربه کنید. ما آن را “خودمراقبتی اجتماعی” می نامیم.”

او ادامه داد: «ما معتقدیم ارتباط انس، مهم‌ترین شکل مراقبت از خود است، بنابراین تجربیاتی را ارائه می‌دهیم که «جایگزین‌های اجتماعی» هستند.

“این یک راه جدید برای قرار ملاقات، شرکت در جلسات، وقت گذر، بعد از کار، جشن تولد یا حتی برگزاری یک رویداد کامل است.”

یک سوراخ دایره ای در داخل Remedy Place
دهانه های دایره ای دیوارها را سوراخ می کند

Remedy Place تنها یکی از فضاهایی است که اخیراً در سرتاسر جهان در پاسخ به تقاضای فزاینده برای بهبود سلامت ذهنی، روحی یا جسمی ظاهر شده است.

مکان منهتن بر اساس اخلاقی است که در شعبه غرب هالیوود آن یافت می شود، که دارای طرح رنگی تیره و مبلمان شیک است.

از جمله آنها Open Hearts by AB+AC Architects، یک مرکز سلامتی چند منظوره در لیسبون است که به ،وان یک اقامتگاه هنرمندان و یک خلوتگاه کنار دریاچه در انتاریو توسط DesignAgency تبدیل شده است.

عکاسی با حسن نیت انجام شده است محل درمان.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/14/remedy-place-new-york-manhattan-wellness-centre/