دسته‌ها
اخبار

Plantd Materials جایگزین برد OSB از چمن فرآوری شده ایجاد می کند


شرکت Plantd Materials در کارولینای شمالی ماده‌ای متشکل از علف‌های چندساله فرآوری‌شده ساخته است که می‌گوید سبک‌تر و قوی‌تر از تخته‌های چوبی سنتی خواهد بود و در عین حال کربن بیشتری را جذب می‌کند.

این ماده که Plantd نامیده می‌شود، «،یبی از علف‌های چندساله با رشد سریع» است که این شرکت قصد دارد به ،وان جایگزینی برای تخته‌های رشته‌ای سنتی (OSB) تولید کند، ماده‌ای شبیه تخته سه لا که برای پوشش دیوارها و کف استفاده می‌شود.

مواد گیاهی مجموعه ای از ماشین آلات را ایجاد کرد که از گرما و فشار برای فشار دادن چمن های ،د شده به پانل ها استفاده می کند. این اجازه می دهد تا پانل های استاندارد چهار در هشت فوت (1.2 در 2.4 متر) ایجاد کنید که از حدود 50 پوند (22.6 کیلوگرم) چمن استفاده می کنند.

پشته پانل های مواد گیاهی
از این ماده می توان برای پوشش دیوارها و کف استفاده کرد

جاش دورفمن، یکی از بنیانگذاران Plantd، گفت: «در طول همه‌گیری، کیفیت پایین می‌آمد، قیمت‌ها بالا می‌رفت، عرضه به وضوح محدود بود و من واقعاً بیشتر به مواد پایدار به ،وان یک فرصت فکر کردم.

او به Dezeen گفت: “ما این قاب را در ذهن داشتیم تا بتو،م جذب کربن در مقیاس گیگاتون را بخواهیم تا بتو،م چیزی را به مدت 100 سال قفل کنیم.” وی افزود که برای ساخت این محصول از ابتکار حذف کربن Xprize.

دورفمن، که شرکت را با مهندسان سابق اسپیس ای،، Huade Tan و Nathan Silvernail تأسیس کرد، معتقد است که این ماده پتانسیل “حل برخی مشکلات واقعی برای سازندگان” را در بازار مس، دارد.

پانل مواد گیاهی در یک انبار
چمن‌های چند ساله سریع‌رشد برای ساختن این ماده پردازش می‌شوند

به گفته این شرکت، یک اثر مثبت استفاده از زمین خواهد بود. Plantd Materials از چمن چند ساله استفاده می کند که سریعتر از الوار رشد می کند.

دورفمن گفت که تولیدکنندگان به 140 تا 150000 هکتار زمین چوبی مدیریت شده برای تغذیه یک آسیاب OSB با اندازه متوسط ​​نیاز دارند، در حالی که آسیاب هایی که از چمن چند ساله استفاده می کنند می توانند در 15 تا 20000 هکتار کار کنند.

بنابراین فرصتی برای جذب کربن بیشتر با استفاده از زمین کمتر ایجاد می‌کند و به این دلیل که سال به سال در همان زمین رشد می‌کند تا بتواند این کار را بسیار سریع‌تر انجام دهد.»

دورفمن به Dezeen گفت: «در هر هکتار برای یک چمن چند ساله، محصولی خواهید داشت که می تواند تقریباً هفت تا هشت برابر در هر هکتار بیشتر از زمین های چوبی مدیریت شده باشد.

انبار کارخانه
Plantd Materials ماشین آلاتی را برای پردازش چمن های ،د شده به پانل ها ایجاد کرد

Plantd Materials ادعا می‌کند که نه تنها این ماده سبک‌تر و قوی‌تر از OSB مبتنی بر چوب است، بلکه تولید آن کربن کمتری منتشر می‌کند.

این شرکت گفت که ماشین‌های سفارشی آن بازده انرژی بیشتری خواهند داشت و 100 درصد با برق کار خواهند کرد.

دورفمن گفت: «25 درصد یک درخت همراه با گاز طبیعی در آسیاب سوزانده می‌شود تا بقیه درخت خشک شود.

ما این فرآیند را به روشی که تولید می‌کنیم دور می‌زنیم. بنابراین با حرکت به سمت 100 درصد برق، ما را قادر می‌سازد تا واقعاً این دستاوردهای فوق‌العاده را از نظر بازده کربن به دست آوریم.»

انبار کارخانه
این شرکت ادعا می کند که ماشین آلات آن آلایندگی کمی خواهند داشت

به گفته دورفمن، پانل‌ها از طریق فرآیندی مشابه که در انرژی استاندارد است، با بازدارنده شعله درمان می‌شوند و Plantd Materials تأییدیه اولیه را برای استفاده به ،وان پانل سقف دریافت کرده است.

او همچنین خاطرنشان کرد که ماشین‌هایی که این شرکت تولید می‌کند می‌تواند به طور بالقوه برای محصولات چوبی مهندسی شده فشرده‌تر مانند الوارهای متقاطع استفاده شود.

Plantd Materials اخیراً یک دور بودجه دریافت کرده است و این شرکت اعلام کرده است که امیدوار است در سال آینده کار بر روی ساختارهای نمونه اولیه با استفاده از مواد را آغاز کند.

از دیگر مصالح ساختم، نوآورانه می توان به آجرهایی اشاره کرد که از مواد زائد شهری استفاده می کنند و MIT و هاروارد دوباره روش رومی برای تولید بتن خود ترمیم شونده را کشف ،د.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/26/plantd-building-material-processed-gr،/