دسته‌ها
اخبار

ODA “شهر 15 دقیقه ای” را برای Innovation QNS در آستوریا طراحی می کند


استودیوی معماری نیویورک ODA طرح اصلی جامعه ای در کوئینز به نام Innovation QNS را منتشر کرده است که دارای مسکن، ،ده فروشی و فضای عمومی خواهد بود.

این جامعه که در محله آستوریا در محله کوئینز شهر نیویورک واقع شده است، اخیراً توسط شورای شهر نیویورک تأیید شد و ODA ادعا می کند که این اولین محله واقعاً “15 دقیقه ای” در شهر خواهد بود.

QNS نوآوری
شورای شهر نیویورک طرح های Innovation QNS را تصویب کرد

این طرح شامل انواع مسکن، ،ده فروشی، ادارات، مراکز فرهنگی و امکانات رفاهی است که همگی در اطراف یک پارک عمومی به مساحت 40000 فوت مربع (3716 متر مربع) ساخته شده اند.

این به ،وان یک شهر 15 دقیقه ای طراحی شده است – یک مفهوم طراحی شهری که توسط دانشمند کارلوس مورنو فرموله شده است که پیکربندی های شهری را پیشنهاد می کند که در آن همه امکانات در فاصله 15 دقیقه پیاده روی یا حمل و نقل عمومی از خانه شخصی قرار دارند.

ارائه توسعه QNS نوآوری ODA
ODA توسعه ای را برای محله آستوریا در کوئینز برنامه ریزی کرده است

“همه با هم در پنج بلوک شهر ساخته شده است و نه تنها به جامعه جدید، بلکه به کل محله خدمت می کند.” ODA بنیانگذار اران چن به Dezeen گفت.

مکان‌های بسیار کمی در نیویورک یا جاهای دیگر می‌توانم به آن فکر کنم.

رندر ساختمان برای توسعه ODA در کوئینز
این شامل ،ده فروشی، دفاتر، فضای عمومی و برنامه های مس، خواهد بود

این سایت که پنج بلوک بین خیابان 35 و 36 در نزدیکی منطقه هنری کافمن امتداد دارد، در حال حاضر توسط پارکینگ‌های با پوشش بتنی و ساختمان‌های صنعتی اشغال شده است.

رندرهای پروژه، که ODA خاطرنشان کرد با پیشرفت پروژه ممکن است تغییر کند، انواع بلوک های آپارتم، متوسط ​​را نشان می دهد که برای سایت در نظر گرفته شده است.

پارک عمومی در پروژه پیشنهادی در کوئینز
پارک های عمومی در این محله گنجانده خواهد شد

بخش کوئینز یکی از کوچکترین نسبت‌های سرانه فضای سبز در شهر را دارد، بنابراین اجرای پارک عمومی در طرح محوری قرار گرفت.

هر بلوک دارای پارک‌های عمومی یا میدان‌هایی خواهد بود که به مردم اجازه می‌دهد وارد بلوک‌ها در وسط شوند و به طور کلی جریان‌هایی را از طریق توسعه ایجاد کنند.

ODA گفت که این پروژه پاسخی به تغییر ال،ای کار است که به گفته چن آنها را به بازنگری در پیکربندی فضای عمومی خارج از منزل سوق داد.

میدان های عمومی در توسعه QNS نوآوری
ODA گفت که این اولین شهر 15 دقیقه ای در نیویورک خواهد بود

او به Dezeen گفت: «هیچ بازگشتی به شرایطی که زندگی خیاب، تنها بازی در شهر برای تدارکات و تعامل اجتماعی بود، وجود ندارد، و همچنین امکان بازسازی شهرهای بزرگ ما از ابتدا وجود ندارد.

بلکه در مورد پرورش خیابان‌هایمان به‌،وان ستون فقراتی است که از فرهنگ و جامعه شهری حمایت می‌کند که همه ما بخشی از آن هستیم.»

با احتساب پارک مرکزی، 92000 فوت مربع (8547 متر مربع) از این توسعه به فضاهای عمومی از جمله پارک سگ ها، زمین های بازی و زمین های بازی اختصاص خواهد یافت.

این مسکن شامل مسکن با نرخ بازار و همچنین 40 درصد مسکن مقرون به صرفه خواهد بود که برخی از آنها برای افراد مسن در نظر گرفته خواهد شد.

رندرها صفحات خورشیدی و بام سبز را در بسیاری از سازه های برنامه ریزی شده برای توسعه نشان می دهد.

این طرح اقدامات سازگار با محیط زیست مانند بام های سبز، پنل های خورشیدی، و طراحی بیوفیلیک عمده شامل صدها درخت، مجموعه آب و سازه های ساختم، بسیار پایدار را ارائه می دهد.

نوآوری QNS منطقه عمومی
موسسات فرهنگی و هنری در این توسعه مشارکت خواهند داشت

تصویب طرح ODA توسط توسعه دهندگان Silverstein Properties، Kaufman Astoria Studios و Bedrock Real Estate Partners پایان یک دوره طول، بلاتکلیفی در مورد استفاده از زمین است، جایی که یک سری از طرح ها برای توسعه منطقه ش،ت خورده بود. دهه گذشته

ساخت و ساز این پروژه قرار است در سال 2023 آغاز شود و اولین ساختمان ها در سال 2025 تکمیل شوند.

ODA مسئول دیگر پروژه های توسعه در مقیاس بزرگ در شهر نیویورک از جمله بلوک مس، پروژه Rheingold در بروکلین بوده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/14/oda-innovation-qns-astoria/