دسته‌ها
اخبار

No Architecture “حماقت باغ” را در آپارتمان دوبلکس نیویورک وارد می کند


سازه های چوبی پشتیبان بانوج های توری از داخل دو طبقه داخلی این آپارتمان در دهکده غربی نیویورک که توسط No Architecture طراحی شده است، بالا می روند.

خانه درختی شهری شامل دو واحد در آسمان ،اش مشرف به رودخانه هادسون به نام خیابان چار، 165 است که توسط Richard Meier & Partners طراحی و در سال 2005 تکمیل شد.

فضای نشیمن دو ارتفاع با سازه های چوبی
یک راه پله مارپیچ، جفت برج های چوبی اضافه شده به فضای نشیمن دو ارتفاع را به هم متصل می کند.

در نیویورک می‌گوید: «ما دو واحد را با هم ،یب کردیم، اول، همه اتاق‌ها را به یک «طرح ماتریسی» منسجم تبدیل کردیم و دوم، یک «حماقت باغ» را وارد کردیم که فضای داخلی را به رودخانه گرین‌وی مجاور هادسون مرتبط می‌کند.» بدون معماری.

فضای جدید آپارتمان با وسعت 3512 فوت مربع (326 متر مربع)، از سه طرف توسط دیوارهای شیشه ای با ارتفاع 22 فوت (6.7 متر) احاطه شده است.

بانوج های توری در بالای ،مت های نشیمن آویزان شده اند
بانوج های توری بالای ،مت های نشیمن آویزان هستند

برای کاهش مقیاس این حجم بدون جلوگیری از ورود نور، معماران دو “خانه درختی” را اضافه ،د که از تیرهای چوبی عمودی، افقی و مورب ساخته شده بودند.

یکی از سازه ها با پلان خانه مطابقت دارد، در حالی که دیگری به سمت پارک و رودخانه در آن سوی آن چرخیده است.

تیرهای چوبی ساختارهایی را در فضای زندگی تشکیل می دهند
یک سازه با پلان طبقه همراستا است و دیگری به سمت پارک و رودخانه در آن طرف زاویه دارد

هر دو دارای بانوج های مرتفع ساخته شده از شبکه مشکی کشیده شده بین تیرها هستند که از طریق یک پلکان مارپیچ بین دو برج قابل دسترسی هستند.

No Architecture می‌گوید: «مانند نمودارهای قابل س،ت، این تاسیسات را می‌توان به‌،وان دو قطعه از یک ماتریس شبکه‌بندی‌شده سه‌بعدی خواند – چارچوب چوبی که خطوط x، y و z روابط فضایی به هم پیوسته را بیان می‌کند».

قفسه کتاب چرخان
اتاق ها به لطف دیوارهای قابل اجرا، مانند قفسه ای که 360 درجه می چرخد، انعطاف پذیر می شوند.

در زیر و اطراف این سازه‌ها، گیاهان بلند به زیبایی خانه درختی می‌افزایند و مبلمان در سایه‌های خا،تری و خنثی رنگ می‌شوند تا با ستون‌ها و سقف‌های بتنی نمایان مطابقت داشته باشند.

این پالت در سرتاسر آپارتمان ادامه دارد که شامل چهار حمام و چهار اتاق خواب است که معماران به دلیل قابلیت های چند منظوره از آنها به ،وان اتاقک یاد می کنند.

انعطاف پذیری با یک سری دیوارهای قابل اجرا امکان پذیر می شود که می توانند به سطوح کنترل حریم خصوصی یا اتصال منتقل شوند.

به ،وان مثال، قفسه های غول پیکر متحرک فضای زندگی باز و اتاق های مجاور را ت،یم می کنند. یکی از آن ها روی مسیرها به پهلو می لغزد، در حالی که دیگری 360 درجه می چرخد.

اتاق خواب با روکش ص،ر داگ،
پوشش داگ، ص،ر در سراسر آپارتمان استفاده می شود

همین مفهوم در مورد چندین درب نیز اعمال می‌شود، که جزئیات آن مطابق با قاب‌های ص،ر داگ، تمام قد موجود در بسیاری از اتاق‌ها است.

No Architecture گفت: «در این تکرارهای چندگانه، مسئله معماری «دیوار» دیگر اساساً به ،وان جداسازی عمل نمی کند، بلکه از طریق کیفیت افزوده حرکت – به ،وان اتصال عمل می کند.

حمام خا،تری
یک پالت خنثی و خا،تری مکمل سازه بتنی ا،پوز است

این استودیو توسط اندرو هاید در سال 2014 تأسیس شد و پروژه‌هایی را در سراسر ایالات متحده به پایان رسانده است – از یک خلوتگاه خانوادگی در طبیعت در روستایی ماساچوست تا خانه‌ای طراحی شده در اطراف باغی لعاب‌دار در کشور شراب اورگان.

خانه درختی شهری یکی از بسیاری از خانه‌هایی است که از بانوج‌های توری به ،وان مبلمان بازیگوش برای اشغال فضای خالی استفاده می‌کند – شش نمونه را در اینجا ببینید.

عکاسی توسط No Architecture انجام شده است.


اعتبار پروژه:

تیم: اندرو هید، چنگلیانگ لی، چوهان ژو، فنگ ژائو، کان کیان، نادیا میخایلوسکایا، تئو دیمیتراسوپولوس، ترندلینا صالحو، وانپنگ زو، شیانگ شیانگ وانگ، ژه کائو، زیوی دنگ
همکاران: GMS، مهندسی گالن، ساخت و ساز بلوبری


منبع: https://www.dezeen.com/2022/11/27/urban-tree-،use-west-village-apartment-no-architecture/