دسته‌ها
اخبار

Lever Architecture توسعه موزه هنر پورتلند را طراحی می کند


استودیوی آمریکایی Lever Architecture پیشنهاد خود را برای گسترش پردیس موزه هنر پورتلند در مین، با طرحی که هدف آن ارج نهادن به فرهنگ و تاریخ ایالت از طریق جزئیات طراحی و چوب انبوه است، فاش کرده است.

این پروژه 60000 فوت مربع (5574 متر مربع) به محوطه موزه اضافه می کند و به ،وان یک گا،ی و فضای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و بین 300000 تا 500000 بازدید کننده سالانه را تسهیل می کند.

رندر طراحی Lever Architecture برای موزه هنر پورتلند
این گسترش چهار ساختمان موجود موزه را به هم متصل می کند

معماری اهرمیطراحی شامل یک سازه چوبی انبوه است که هدف آن متحد ، پردیس موجود موزه شامل چهار ساختمان تاریخی است.

رندرها یک قاب منحنی با دهانه های گسترده در نزدیکی بالا را نشان می دهند. برای نمای بیرونی از تراکوتا و شیشه استفاده خواهد شد.

رندر طراحی داخلی Lever Architecture برای موزه هنر پورتلند
طرح پیشنهادی دارای ساختار چوبی انبوه است

طبق گفته این استودیو، خط سقف منحنی ساختمان پیشنهادی، طلوع و غروب خورشید را در ادای احترام به Wabanaki – کنفدراسیون چهار قبیله بومی در مین، قاب خواهد کرد.

چاندرا رابینسون، مدیر معماری Lever می‌گوید: «دیدگاه تیم‌های ما در مورد فرهنگ Wabanaki، مشارکت جامعه و دسترسی جه، ریشه این فرآیند طراحی بود.

زیبایی طبیعی و جامعه پذیرایی مین الهام‌بخش تیم بوده است و ما نمی‌تو،م منتظر بم،م تا موزه جدیدی ایجاد کنیم که گامی عظیم به سوی آینده برمی‌دارد و همه ما را به زمان و مک، می‌رساند که هنر و روح انسان را جشن می‌گیرد. این استودیو گفت: در هم تنیده شده اند.

فضای داخلی دارای فضاهای آتریوم بزرگی است که فضاهای آموزشی و گا،ی را باز می کند. ،اصر ساختاری چوبی انبوه به‌،وان ویژگی‌های داخلی قابل مشاهده خواهند بود و جزئیات چوبی اضافی مانند چوب‌هایی که در زیر گذرگاه‌های معلق قرار گرفته‌اند نمایان می‌شوند.

استفاده از الوار انبوه، علاوه بر اینکه یک گزینه مواد قوی و پایدار است، برای اشاره به تاریخ مین در صنعت چوب در نظر گرفته شده بود.

Lever Architecture و تیمی که آنها گردآوری کرده‌اند، نشان داده‌اند که عمیقاً به آینده منطقه ما، فرهنگ هنری منحصر به فرد ما و نیازهای جامعه ما اهمیت می‌دهند. موزه هنر پورتلند کارگردان مارک بسیر

آن‌ها ارزش‌های شجاعت، برابری، خدمات، پایداری و اعتماد را با ما به اشتراک می‌گذارند، و ما نمی‌تو،م منتظر بم،م تا با Lever Architecture و جوامعمان همکاری کنیم تا نقطه عطف بعدی مین را تصور کنیم.»

رندر طراحی Lever Architecture برای موزه هنر پورتلند
ساختمان دارای سقف شیبدار منحنی خواهد بود

این طرح از بین 104 اثر در یک مسابقه بین المللی که توسط سازماندهی شده بود انتخاب شد استراتژیست های طراحی دم کبوتر.

Lever Architecture، مستقر در اورگان و لس آنجلس، به ،وان برنده از بین چهار فینالیست انتخاب شد که شامل پیشنهادات Adjaye Associates، MVRDV، و یک طرح مش، از To،ko Mori Architects، Johnston Marklee و Preston Scott Cohen بود.

این استودیو تعدادی پروژه را در ایالات متحده به پایان رسانده است، از جمله یک ساختمان اداری ساخته شده از تخته سه لا ساختاری و استفاده مجدد تطبیقی ​​از یک ساختمان کارخانه دهه 1940.

تصاویر توسط دارک استودیو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/12/lever-architecture-portland-museum-of-art-expansion-maine/