دسته‌ها
اخبار

Hsu McCullough خانه لس آنجلس را در اطراف یک درخت نارون متمرکز می کند


استودیوی محلی Hsu McCullough یک خانه گچبری و خا،تر را با یک واحد مس، لوازم جانبی در لس آنجلس تکمیل کرده است که دور یک درخت نارون پیچیده شده است.

هسو مک کالو خانه ای به شکل شورون به نام Psomas را در زمینی ، ای شکل در منطقه Mar Vista شهر ایجاد کرد. تعداد زیادی شکل نامنظم الهام بخش اصلی این طرح بود.

خانه مستطیلی بتنی با پوشش چوبی در طبقه همکف و راه پله خارجی
نمای بیرونی با گچ کاری و چوب خا،تر به پایان رسیده است

این استودیو گفت: «این قطعه «برش پیتزا» طرحی را شامل نمای آرامی از باغ‌ها، حیاط‌ها، پاسیوها و فضاهای داخلی آرام هنگام عبور از محل اقامت می‌سازد.

خانه 6 خوابه و 6.5 حمام از خیابان باریک جلویی بسته است، با یک گاراژ چوبی، دیوارهای سیم، بلوک نسیم Tesselle و یک حیاط ورودی که اندازه را پنهان می کند.

باغچه پشتی و است، یک خانه گچ بری و خا،تر
خانه دور یک درخت نارون سازماندهی شده بود

تیم با اصلاح و تمیز ، یک مکان نامرتب و بیش از حد رشد کرده، یک درخت نارون قدیمی به ارتفاع 50 فوت (15 متر) را کشف کرد که به ویژگی سازماندهی و نقطه کانونی خانه 5320 فوت مربعی (490 متر مربع) تبدیل شد.

از ،مت عقب، دو سطح خانه از برنامه های مواد مختلف مشخص شده است. پایه از روکش عمودی خا،تر حرارتی آغشته به گردو پوشانده شده است، در حالی که سطح بالایی به یک توده جامد با گچ کاری خاکی تبدیل می شود.

آشپزخانه با دیوارهای سفید، کفپوش چوبی، کابینت آشپزخانه چوبی و جزیره آشپزخانه چوبی
سطوح بلوط سفید در سرتاسر فضای داخلی به چشم می خورد

مواد سنگین بیرونی با فضای داخلی سبک با کفپوش و کابینت چوبی از چوب بلوط سفید در کنار هم قرار گرفته اند. جزئیات مشکی براق – مانند شومینه های شکافی در دیوارهای مرمری Nero Marquina و قاب های پنجره تمیز – به جذابیت بصری می افزاید.

این خانه به دو بال ت،یم شده است: با فضاهای مش، و مناطق خصوصی جدا شده در محل اتصال، که دور درخت نارون می پیچد.

در نیمه شمالی، اتاق نشیمن و آشپزخانه از دو طرف با لعاب از پشت پاسیو و دهلیز مرکزی سبک شده است.

این استودیو با اظهار نظر در مورد ویژگی‌های خنک‌کننده غیرفعال حیاط که به کاهش مصرف انرژی کمک می‌کند، گفت: «دهلیز با سنگ‌هایی که تحت تأثیر باغ‌های ذن ژاپنی قرار دارند، فضا را با درخششی ملایم و منظره‌ای درم، روشن می‌کند».

یک راه پله بلوط با یک پنجره بزرگ مشرف به درخت نارون
پنجره های بزرگ کنار راه پله مشرف به درخت نارون است

یک پلکان بلوط سفید تک رشته ای در محل اتصال بال ها قرار دارد و نمای تمام قد از درخت نارون را می دهد.

در طبقه بالا، یک بال پلان شامل سه اتاق خواب مجزا در امتداد یک راهرو با جزئیات “barkitecture” است – یک پنجره کم ارتفاع برای سگ خانواده.

تراس پشت بام با درهای شیشه ای کشویی و دیوارهای گچی
یک تراس روی پشت بام مشرف به اطراف است

سوئیت اولیه شامل نیمه دیگر طبقه دوم است که دارای یک دیوار شومینه و یک بالکن ژولیت است که به درخت قدیمی و حیاط زیر متصل می شود.

یک روف گاردن کاشته شده در بالای گاراژ سه خودرو قرار دارد و یک راه پله بیرونی Thermory Ash به عرشه سقفی بیضی شکل با آشپزخانه کوچک منتهی می شود.

ورودی جانبی خانه ای با گچ و خا،تر با تکه های باغ کاشته شده
خانه بر روی پل، به شکل شورون قرار گرفته است

استودیو از یک تراس روی پشت بام استفاده کرد تا از مناظر املاک اطراف استفاده کند، که استودیو آن را به ،وان “دره حومه شهر” از ساختمان های کم ارتفاع توصیف کرد، در حالی که حریم خصوصی را در بافت شلوغ حفظ کرد.

در حیاط، یک محوطه باربیکیو و عرشه در کنار یک است، مستطیل شکل و یک است، مکعبی به مساحت 300 فوت مربع (28 متر مربع) و واحد مس، لوازم جانبی (ADU) قرار دارد که بالای آن نیز یک بام باغ چمنزار چمنزار قرار دارد. . یک درخت فلفل برزیلی بزرگ با یک نیمکت دایره ای شکل، لبه دور سایت را نگه می دارد.

Woods + Dangaran با استفاده از یک استراتژی سازماندهی مشابه، خانه ای در نزدیکی سانتا مونیکا در اطراف یک درخت زیتون طراحی کرد. به طور مشابه، استودیوی کبک ACDF خانه ای شیشه ای را دور یک درخت سیب پیچید.

عکاسی توسط و آرنولد.


اعتبار پروژه:

معماری و طراحی: هسو مک کالو
سازنده: ZGB Homes


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/17/hsu-mccullough-psomas-los-angeles-،me-elm-tree/