دسته‌ها
اخبار

Hanna Karits فضای داخلی با اندود چوبی را برای خانه تعطیلات استونیایی ایجاد می کند


معمار داخلی Hanna Karits در سراسر این خانه تعطیلات در مجمع الجزایر Moonsund استونی از مواد طبیعی استفاده کرد تا محیطی آرام بخش ایجاد کند که به جنگل های اطراف اشاره دارد.

ترسیم تأثیرات از کار یکی از معماران مورد علاقه اش، فرانک لوید رایت، ،ن تالین کاریتس فضای داخلی را ایجاد کرد که خطوط تمیز را با سطوح چوبی گرم و کابینت هایی که به دقت ساخته شده اند ،یب می کند.

خانه تعطیلات استونیایی با نمای سیاه
Hanna Karits فضای داخلی یک خانه تعطیلات در استونی را طراحی کرده است

این طراح به Dezeen گفت: “من تصمیم گرفتم از چوب به روش های مختلف استفاده کنم، اما به جزئیات و اتصالات بین مواد مختلف دقت بیشتری می کنم.”

طراحی کاریتس توسط یک خلاصه اولیه ارائه شده توسط مشتری هدایت شد، که در آن از او خواسته شد تا توسط معمار لیندا وسکی یک فضای داخلی برای خانه ایجاد کند و چوب را به ماده غالب تبدیل کند.

نمای خانه مستطیلی اثر Hanna Karits
در جنگلی در مجمع الجزایر Moonsund واقع شده است

در حالی که به کار رایت اشاره می‌کند، طراحی او همچنین از خانه‌های تابست، مدرنیستی اواسط قرن که دارای فضاهای نشیمن روشن و مینیمال با اندود چوبی است، مطلع شده است.

کاریتس افزود: من همیشه در این ساختمان ها احساس راحتی کرده ام. بنابراین ایده من این بود که این احساسات را با هم ،یب کنم و چیزی دلپذیر و جادار بسازم اما در عین حال واقعاً انسان دوستانه، ایمن و آرامش بخش باشد.

خانه تعطیلات استونیایی با تراس چوبی
خانه به ،وان یک استراحت آرام در نظر گرفته شده است

این خانه در جزیره ای در مجمع الجزایر در سواحل غربی استونی، جایی که چشم انداز محلی آن شامل ص،ه های آهکی، سواحل و جنگل های انبوه است، واقع شده است.

این مکان به ،وان یک استراحتگاه آرام در نظر گرفته شده است که در آن صاحبان آن می توانند از آرامش و هوای تازه در محیط طبیعی لذت ببرند. هدف طراحی داخلی غوطه ور ، آنها در محیط جنگلی است و مک، را ایجاد می کند که در زمستان های طول، و سرد احساس گرما و آرامش می کند.

فضای داخلی با اندود چوبی در اتاق خواب بزرگ و خنثی
Karits یک فضای داخلی “هوا و جادار” برای خانه طراحی کرد

این ساختمان از یک قاب چوبی و پانل های الواری متقاطع ساخته شده است و چوب خا،تر با عملیات حرارتی برای پوشش سطوح داخلی انتخاب شده است.

مکمل ،اصر چوبی، دیگر متریال اصلی استفاده شده در داخل خانه، سنگ آهک استونیایی است که در کف آشپزخانه، ناهارخوری و فضاهای گردشی اعمال می شود.

ورود به ساختمان یک طبقه از طریق یک ایوان مرکزی انجام می شود که با راهرویی به عرض کامل خانه متصل می شود. این راهرو دسترسی به یک ردیف اتاق خواب در جلو و فضاهای نشیمن به سمت عقب را فراهم می کند.

یک حیاط بین راهرو و فضای استراحت با شیشه های تمام قد پوشیده شده است که اجازه می دهد نور روز زیادی به داخل اتاق وارد شود.

کابینت سفارشی طراحی شده توسط Hanna Karits در آشپزخانه خانه تعطیلات استونیایی
پوشش های چوبی در سراسر استفاده می شود

منطقه نشیمن، ناهار خوری و آشپزخانه با پلان باز دارای پنجره های بزرگی است که به جنگل نگاه می کنند، با درهای کشویی دسترسی به یک تراس سخاوتمندانه عرشه دار را فراهم می کند.

سقف با روکش چوبی در اتاق نشیمن با وجود حجم زیاد، حسی دنج و صمیمی ایجاد می کند. سقف های چوبی نیز در اتاق خواب ها یافت می شود.

فضای نشیمن خانه تعطیلات استونیایی با مبلمان خا،تری
از فرش های دهه 1930 برای افزودن رنگ و بافت استفاده شده است

کابینت سفارشی که با همکاری صنعتگران محلی ساخته شده است در سراسر خانه یکپارچه شده است.

توجه دقیقی به ،اصری مانند دستگیره‌های درهای چوبی صورت گرفت تا اطمینان حاصل شود که آنها ارگونومیک و خوشایند هستند و در عین حال زیبایی ساده و حداقلی را حفظ می‌کنند.

فرش‌هایی که در دهه 1930 توسط طراحان استونیایی از جمله Adamson Erik، Kaarin Luts و Viida Pääbo خلق شده‌اند، در سرتاسر جای خود قرار داده شده‌اند تا ضمن تجلیل از میراث طراحی کمتر شناخته‌شده کشور، رنگ و بافتی به آن اضافه کنند.

منطقه تراس در فضای باز با میز و صندلی
هدف این طراحی، اتصال فضای داخلی با چشم انداز اطراف است

Karits بیش از یک دهه است که به ،وان یک معمار داخلی در استونی کار می کند.

پروژه های قبلی او شامل یک استراحتگاه تابست، در ساحل ماتسی استونی است که شامل یک جفت کابین سیاه شیرو، است که توسط سوله های ماهیگیری قدیمی احاطه شده است.

عکاسی توسط تونل تونو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/18/hanna-karits-estonian-،liday-،me/