دسته‌ها
اخبار

Grau Architects یک غرفه خانه چای مینیمالیست از چوب صنوبر ایجاد می کند


استودیوی اسلواکی Grau Architects از ص،ر، تخته سه لا و پارچه سفید برای ساخت غرفه چای خانه فانوس مانند استفاده کرده است که مک، برای استراحت برای بازدیدکنندگان دریاچه هرابینکا در جمهوری چک است.

این ساختمان که در کنار دریاچه در نزدیکی شهر Český Těšín قرار دارد، به ،وان برداشتی معاصر از معماری سنتی ژاپن طراحی شده است.

یک میز کم ارتفاع در مرکز خود دارد که می توان از آن برای مراسم چایخوری یا برای تفکر آرام استفاده کرد.

غرفه چک در کنار دریاچه
آلاچیق چای خانه از چوب ص،ر و تخته سه لا ساخته شده است

این غرفه از چوب ص،ر محلی ساخته شده است که به ،یب ساختار با خط درخت پشت آن کمک می کند در حالی که در محدودیت های عملی و بودجه ای پروژه کار می کند.

“ما تصمیم گرفتیم از یک نمایه ص،ر ظریف از یک منبع محلی استفاده کنیم، که طراحی، نیازهای خود، بودجه و پیشنهاد فعلی بازار را که پس از همه گیری کووید-19 نیز به میزان قابل توجهی محدود شده بود، هماهنگ کند.” معماران گراو به دیزین گفت. “چوب به طور طبیعی پیر می شود و ما به طور طبیعی آن را می پذیریم.”

غرفه چایخانه در شب
مشرف به دریاچه ای در جمهوری چک است

تخته سه لا ،مت پایینی ساختمان 9 متر مربعی را می پوشاند، در حالی که پارچه نازک سفید از نیمه بالایی آن محافظت می کند و سقفی گازدار تزئینی ایجاد می کند.

اگرچه طراحی این غرفه با چای خانه های سنتی است و می توان از آن برای مراسم چای استفاده کرد، اما عملکرد اصلی آن ارائه یک مکان استراحت در کنار دریاچه هرابینکا – واقع در شرق جمهوری چک در نزدیکی مرز لهستان است.

این استودیو گفت: “این غرفه برای بازدیدکنندگان ناشناس طراحی شده است، اما در عین حال برای هر ،ی که دوست دارد در کنار رودخانه وقت بگذارد و مدتی فکر کند.”

برای ورود به غرفه چهار متری، بازدیدکنندگان باید خم شوند تا از زیر یک تیر افقی پایین عبور کنند تا به سمت درهای ژاپنی niriji-guchi، که نماد برابری همه شرکت کنندگان در مراسم چای هستند، عبور کنند.

غرفه چای خانه در جمهوری چک
غرفه چای خانه دارای یک میز کم ارتفاع است

این غرفه دارای پلان مربعی به ابعاد سه در سه متر است که فضای کافی برای نشستن راحت شش نفر در اطراف میز پایین را فراهم می کند. در شب، ساختمان برای ایجاد حس فانوس مانند روشن می شود.

این استودیو توضیح داد: “ساختار ظریف و سبک باز به فضای داخلی سنتی ژاپنی اشاره دارد اما ،اصر مدرن را در آن به ارمغان می آورد.”

آلاچیق چوبی کنار دریاچه
غرفه مربع به ،وان بخشی از یک کارگاه ساخته شده است

این پاویون به ،وان بخشی از سال 2022 طراحی شده است خلق و خوی برای چوب کارگاه طراحی بین المللی برای دانشجویان و طراحان جوان.

دیگر پروژه های اخیر چک عبارتند از یک دفتر مرکزی چوبی شیرو، برای یک شرکت چوب و سه تاسیسات آینه پوش.

ع، توسط Matej Hakár است.


اعتبار پروژه:

معماران: معماران گراو – آندری اولاه، فیلیپ مارکاک، جانا فیلیپکووا و ال،اندرا مایسکا
مشتری: خلق و خوی برای چوب
همکاران (دانش آموزان، شرکت کنندگان در کارگاه): جولیا کورنیک، آلیچا لوسیک، ال،اندرا گوسپودارک، کاتارزینا اوچارسکا، ماریا پاولوا، ماسیج کوراتچیک، میخال تئودورچیک، یان چمورسکی


منبع: https://www.dezeen.com/2023/04/10/grau-architects-lakeside-tea-،use-pavilion-spruce-wood/