دسته‌ها
اخبار

GAAA قایق را در شیلی بازسازی می کند که “حافظه جنگل ها را حمل می کند”


Guillermo Acuña Arquitectos Asociados برای بازسازی قایق Kon-Tiki در شیلی یک کابین تمام چوبی با یک برآمدگی تزئینی و یک نورگیر تزئینی ایجاد کرده است.

معمار شیلیایی Guillermo Acuña، مدیر Guillermo Acuña Arquitectos Asociados (کافی است) قایق آسیب دیده را پس از ،ید آن توسط عمویش، فرناندو آ،ا، دوباره طراحی کرد.

داخلی Kon-Tiki با آشپزخانه و راه پله
GAAA یک قایق را برای کاوش در مجمع الجزایر Chiloe در سواحل شیلی بازسازی کرد.

به منظور ایجاد یک قایق با احساس معاصر که می تواند برای کاوش در آب های خشن مجمع الجزایر Chiloe مورد استفاده قرار گیرد، استودیو تکمیل کشتی را از هم جدا کرد و نوارهای چوبی آسیب دیده را بازسازی کرد.

ساختار جدید دارای بدنه بازسازی شده با کابین چوبی رسا، فضای عرشه گسترده و طرح توزیع “مدرن” است، در حالی که شخصیت سنتی کشتی چوبی را حفظ می کند.

آشپزخانه در داخل قایق طراحی شده GAAA
این قایق در ابتدا در اوایل دهه 1970 ساخته شد

این کشتی 14 متری از سه سطح تشکیل شده است که اتاق کنترل اولیه و فضاهای نشیمن در داخل فضای کابین چوبی قرار دارند که بالای عرشه قرار دارد.

GAAA می‌گوید: «حافظه جنگل‌هایی است که چوب بلند و مستقیم کیل از آنجا پیدا شده است، جایی که قاب‌هایی که بدنه آن را شکل می‌دهند از آنجا آمده است».

“علائق فعلی گی،مو آ،ا بر تحقیق برای پروژه‌هایی متمرکز است که ویژگی و مادی بودن آنها می‌تواند امکان‌های دستورات پادشاهی گیاهی و ساخت و ساز سنتی در چوب و الیاف را بیان کند، که می‌تواند جغرافیای چشمگیر شیلی را به نمایش بگذارد.”

نمای بیرونی قایق از نزدیک با سواحل شیلی در پس‌زمینه
سازه از سرو ساخته شده است

کابین وسیع قایق دارای یک برآمدگی زینتی است که از تخته های چوبی ساخته شده است. ساختار آن از سرو ساخته شده بود، در حالی که تکمیل آن با استفاده از م،و ک،ادو، نوعی از چوب درخت کاج رنگ‌آمیزی که در منطقه استفاده می‌شود، ساخته شد.

در کابین، یک ،مت نشیمن در نزدیکی عقب وجود دارد که بالای آن یک نورگیر است که فضای روی عرشه پل را از بین می برد.

ورودی چوبی در داخل کابین قایق
قایق شامل سه اتاق خواب است

یک آشپزخانه و حمام وسط کابین را اشغال می کند و یک اتاق خواب در نزدیکی عقب قرار دارد. تمام فضای داخلی با چوب کاج رنگ شده با حداقل جزئیات تزئین شده بود تا رویکرد طبیعی را بیشتر کند.

در زیر عرشه موتورخانه و همچنین دو اتاق خواب و حمام اضافی وجود دارد.

این قایق ابتدا در اوایل دهه 1970 برای ماهیگیری و برداشت چوب در داخل و اطراف جزایری که ،مت ج،ی شیلی را تشکیل می دهند ساخته شد.

این قایق با دنده های ساخته شده از چوب کویگو که توسط حوله های چوبی به هم ،بیده بود، یک کابین در فضای باز و یک موتورخانه کوچک داشت.

آفتاب با نیمکت و پل از طریق پنجره در داخل قایق چوبی
برای فضای داخلی از چوب کاج لکه دار استفاده شده است

کار روی قایق در کنار نجار، که در محوطه قایق کار می ،د انجام می شد.

GAAA گفت: “تکنیک های ساخت و ساز باقی مانده است، اما تغییر و تکمیل مواد و ابزار با سرعتی سریع پیش می رود.”

در حیاط‌ها، نجاران ساحلی هنوز غیرقابل جایگزین هستند و ،، که مهارت‌های اجدادی خود را تحسین می‌کنند به آن نیاز دارند.»

GAAA به دلیل ساخت و سازهای مس، چوبی خود که از مصالح و تکنیک های محلی بهره می برد، شناخته شده است. خانه‌ای را در مجمع‌الجزایر بر اساس کلبه‌های ماهیگیری سنتی و یک خانه چوبی که به رنگ قرمز رنگ شده و روی پایه‌ها قرار گرفته بود، تکمیل کرد، همچنین در جزیره‌ای در منطقه.

عکاسی توسط استودیو پالما انجام شده است.


اعتبار پروژه:

مشتری: فرناندو آ،ا
نجار / سازنده: پدرو مونت
همکاران GAAA: پائولا کابزون، آگوستینا جارپا، بلانکا والدس
منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/09/gaaa-kon-tiki-boat-chile/