دسته‌ها
اخبار

FOG Architecture خانه حیاط پکن را به فروشگاه عطر تبدیل می کند


استودیوی چینی FOG Architecture یک خانه حیاطی در پکن را به فروشگاهی شاخص برای برند عطر ToSummer با ،پاها و ستون های چوبی در معرض سقف تبدیل کرده است.

این فروشگاه که در یک مجتمع 500 متری سیهیوان واقع شده است، یک خانه حیاطی 280 ساله را اشغال می کند که در منطقه رایج است.

ویترین فروشگاه ToSummer Beijing
این فروشگاه در یک خانه حیاط بازسازی شده در پکن واقع شده است

معماری FOG ساختمان را بازسازی کرد تا معماری اصلی خود را نشان دهد، که دارای ،پاهای سقفی چوبی مثلثی شکل و مجموعه ای از ستون های چوبی است.

لایه‌هایی از تزئینات اضافه شده بر روی سازه در طول سال‌ها و همچنین برخی از دیوارهای داخلی حذف شدند تا ساختار چوبی اصلی ساختمان نمایان شود و همچنین نمای باز از فضا ایجاد شود.

،پاهای سقفی چوبی ToSummer Beijing
استودیو ،پاهای چوبی سقف و ستون های ساختمان اصلی را در معرض دید قرار داد

استودیو گفت: “ما ساختمان را “کاهش” کردیم تا “،ت” آن را نمایان کنیم. “میدان ستون” حاصل به مرکز ثقل بصری فضا و همچنین آنچه که طرح کلی آن را مشخص می کند تبدیل شد.”

یکی از چالش های این پروژه مربوط به عملکردهای قدیمی و جدید ساختمان بود – به طور خاص، چگونگی تبدیل این حیاط ارجمند که برای نزدیک به 300 سال به ،وان یک اقامتگاه خصوصی پابرجا بوده است به یک فضای تجاری که همسایه، اشتراکی و همسایه است. همه چیز را شامل می شود.”

تا تابستان پکن
مناطق نمایش محصولات در اطراف حیاط ها چیده شده است

پنجره‌های شیشه‌ای در ویترین فروشگاه نصب شد و بازدیدکنندگان در خیابان را به مشاهده چیدمان پیچیده خانه حیاط قدیمی دعوت می‌کرد، در حالی که از دیوارهای شیشه‌ای برای ت،یم فضا استفاده می‌شد.

مناطق نمایش محصولات در اطراف سه حیاط با اندازه های مختلف در سطح زمین مجموعه چیده شده بود، که هر یک توسط یک راهروی پل به هم متصل شده بودند، که استودیو آن را به ،وان “نماد فارغ التحصیلی از گذشته تا امروز” توصیف کرد.

در طبقه اول، FOG Architecture فضای سقف را برای ایجاد یک فضای استراحت مشرف به سقف ساختمان بازسازی کرد.

این سقف‌ها با همان کاشی‌های آجری خا،تری از ساختمان اصلی که با همان تراکم لایه‌بندی شده بودند، بازسازی شدند.

نمای پشت بام ToSummer Beijing
کاشی های آجری خا،تری از ساختمان اصلی بازسازی شده است

یک زنجیر باران از پشت بام آویزان شده بود که به چاه صد ساله سایت متصل می شد. آجرکاری چاه که به خوبی حفظ شده است، هنرهای ظریف کاشی های سقف را بازتاب می دهد.

FOG Architecture توسط ژنگ یو و ژان دی تاسیس شد و دفاتری در لندن، شانگهای و چونگ کینگ دارد.

پیش از این، این استودیو فروشگاه‌های شاخص ToSummer را در پکن و شانگهای تکمیل کرده است. دیگر پروژه‌های ،ده‌فروشی اخیر این استودیو شامل فروشگاه Super Seed’s Hangz،u با نمایشگر جنبشی است.

عکاسی توسط InSpace Architectural P،tography است.


اعتبار پروژه:

تیم طراحی: زو دجینگ، وو لیلی، وانگ شنگچی، تانگ مو، لی رونگهوا، جیانگ لو، هوانگ یینگزی، ژوانگ شائوکای، سون یوان، ژانگ شینیو، چن یی‌ی‌سوان، ژنگ یینینگ، تائو شین‌وی، کائو شیائومائو، هو شائوکای، شیونگ آجی، کوهو (نماینده مشتری)، ژان دی، ژنگ یو
مدیریت پروژه: شن کیانشی (نماینده مشتری)
طراحی نور: ژانگ زو، طراحی لیبن
مشاور مهندسی سازه: تائو شین‌وی، وانگ هایبو
نقشه ساختم،: طراحی BS
پیمانکار: یولونگ جین شنگ


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/03/fog-architecture-beijing-tosummers-flag،p-store/