دسته‌ها
اخبار

FGR Architects خانه حیاط ملبورن را با دیوارهای بتنی مرتفع می پوشاند


دیوارهای بتنی سخت در اطراف این خانه در ملبورن استرالیا که توسط معماران محلی FGR طراحی شده است، مسیرهای ه،ویی و فضای سبز ایجاد می کنند.

به خاطر فضای باغ بزرگ و است، در مرکز آن، The Courtyard Residence نامگذاری شده است. معماران FGR خانه 5 خوابه را به ،وان یک “لایه بندی” فضاها سازماندهی کرد و یک حائل بین خیابان و مناطق آرام و مینیمال داخلی ایجاد کرد.

نمای بیرونی The Courtyard Residence توسط FGR Architects
دیوارهای بتنی بیرونی خانه را می پیچند

این تمرین توضیح داد: “The Courtyard Residence شبیه یک اوریگامی مستطیل شکل از بتن و شیشه است. جاه طلبی پروژه طراحی بیان آرام، تجربه بالا و عملکرد بدون درز است.”

“هندسه بتنی و دیافراگم های شیشه ای سفارشی، حریم خصوصی و لذت منشوری را ارائه می دهند، [and] ارتفاع کم‌توجهی از خیابان با حجم‌های لایه‌بندی و ضمنی، حس شدیدی از فتنه و شگفتی را درک می‌کند.”

است، حیاط روباز در The Courtyard House توسط FGR Architects
حیاط خانه دارای یک است، روباز است

دیوارهای بتنی بلند و یکپارچه، یک مسیر ورودی باریک در جلوی خانه، در کنار یک سطح شیب دار ایجاد می کنند که به یک فضای پارکینگ زیرزمین منتهی می شود.

پلان طول، و باریک با یک فضای باز، نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه در مرکز آن سازماندهی شده است، که از دو طرف با اتاق خواب، حمام و یک منطقه دنج کوچک در جلوی خانه که از طریق یک پنجره بزرگ به خیابان مشرف است، احاطه شده است.

ورودی خارجی The Courtyard Residence توسط FGR Architects
دیوارهای بتنی یک مسیر ورودی باریک را تشکیل می دهند

درهای شیشه ای کشویی تمام قد اجازه می دهد تا مناطق نشیمن مرکزی به طور کامل به حیاط خارجی باز شوند، جایی که یک تراس سنگ فرش شده با یک منطقه پخت و پز در فضای باز توسط یک سایبان بتنی بزرگ محافظت می شود.

این کار توضیح داد: «علی‌رغم ،اصر قهرمانانه‌اش، خانه از مقیاس گا،ی‌مانند خود فراتر رفته و به‌،وان مجموعه‌ای از فضاهای زندگی متن، با زیبایی عمل می‌کند.

گزینه‌های انعطاف‌پذیر برای باز و بسته ، فضای داخلی با دیوارهای شیشه‌ای کشویی، ارتباطی همه جانبه با است،، حیاط و نور خورشید ایجاد می‌کند.

این تمرین ادامه داد: «به همین ترتیب، خانه را می توان در صورت ،وم برای واسطه شدن هوای سخت و بهینه سازی عملکرد حرارتی تعطیل کرد.

نمای بیرونی The Courtyard Residence توسط FGR Archietcts
مجموعه ای از دیوارهای بیرونی حائلی بین خیابان و فضای داخلی ایجاد می کند

بتن ا،پوز که برای ساختار خانه استفاده می شود، هم از داخل و هم از بیرون صاف شده است و همچنین در بخش های بزرگی از دیوارهای داخلی در معرض دید قرار گرفته است تا احساس تداوم ایجاد کند.

این روکش خشن تر با پانل های چوبی و فضای ذخیره سازی چوبی بزرگ در فضاهای نشیمن و یک جزیره مرمری در آشپزخانه تکمیل می شود.

فضای داخلی The Courtyard Residence توسط FGR Architects
بتن ا،پوز در فضاهای داخلی در کنار پانل های چوبی قرار دارد

این تمرین توضیح داد: «انعکاس و لذت با انرژی عظیم بتن مات و صیقلی در تضاد است.

“سطوح خاموش، خامی پیچیده ای را در سرتاسر خود جشن می گیرند، که توسط رقص در حال تکامل نور، سایه و بازتاب پشتیب، می شود.”

فضای داخلی The Courtyard Residence توسط FGR Architects
درهای کشویی در فضاهای نشیمن مرکزی به سمت حیاط باز می شوند

FGR Architects مستقر در ملبورن توسط Feras Raffoul در سال 2003 تاسیس شد و در پروژه های معماری و داخلی فعالیت می کند.

دیگر خانه‌هایی که اخیراً در ملبورن تکمیل شده‌اند شامل خانه‌ای است که در اطراف یک حیاط سرسبز توسط معماران BKK و تبدیل یک تراس آجری به یک خانه خانوادگی معاصر توسط معماران Angelucci سازماندهی شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/26/fgr-architects-melbourne-courtyard-residence-،use-concrete-walls/