دسته‌ها
اخبار

Dezeen Debate آسمان‌خراش بتنی “زیبا” BIG را در اکوادور نشان می‌دهد.


نمای بیرونی برج Iqon در کیتو توسط BIG

این آ،ین نسخه از خبرنامه هفتگی Dezeen Debate دارای آسمان ،اش کامل Iqon BIG در کیتو، اکوادور. اکنون در Dezeen Debate مش، شوید.

استودیوی معماری BIG آسمان ،اش Iqon خود را در شهر کویتو اکوادور تکمیل کرده است. این بلند مرتبه 32 طبقه اولین پروژه تکمیل شده این استودیو در آمریکای ج،ی است.

این برج که در حال حاضر بلندترین برج شهر است دارای 220 آپارتمان و همچنین فضاهای تجاری و اداری و یک است، روی پشت بام است.

نمای بیرونی برج Iqon در کیتو توسط BIG
BIG برج Iqon را در کیتو با است، روی پشت بام تکمیل کرده است

بنیانگذار BIG، Bjarke Ingels، هنگام بحث در مورد این پروژه گفت: “ما سعی کرده‌ایم تمام ویژگی‌های نمادین کیتو را در نظر بگیریم – مانند لذت بردن از زندگی در یکی از متنوع‌ترین مکان‌های زیستی روی کره زمین، در شهری در خط استوا که در آن فصول وجود دارد. هم برای زندگی انسان و هم برای گیاهان عالی هستند – و آن تجربه را به بعد عمودی بیاورند.

نظر دهندگان نظرات متفاوتی در مورد این پروژه داشتند، یکی “اجرای زیبا” آن را تحسین کرد، در حالی که دیگری از استفاده استودیو از بتن “ناامید” شد و فکر کرد “آنها می توانند کارهای بیشتری برای کشف مصالح و تکنیک های ساخت و ساز محلی انجام دهند”.

کلیسای ارتد، یون، سنت نیک، و زیارتگاه ملی اثر سانتیاگو کالاتراوا
کلیسای ارتدو، یون، سنت نیک، با طراحی سانتیاگو کالاتراوا رسما افتتاح شد

سایر داستان‌های خبرنامه این هفته شامل مصاحبه با پیتر فرانکنتال از عفو بین‌الملل در مورد شرکت‌های معماری که روی پروژه نئوم کار می‌کنند، کلیسای تکمیل‌شده مرکز تجارت جه، سانتیاگو کالاتراوا در نیویورک و اعلام خانه سال ۲۰۲۲ توسط RIBA است.

بحث Dezeen

Dezeen Debate یک خبرنامه مدیریت شده است که هر پنجشنبه حاوی نکات برجسته Dezeen است. آ،ین نسخه Dezeen Debate را بخو،د یا در اینجا مش، شوید

همچنین می‌تو،د در Dezeen Agenda که هر سه‌شنبه ارسال می‌شود و شامل گزیده‌ای از مهم‌ترین اخبار مهم هفته است، و همچنین Dezeen Daily، بولتن روزانه ما که شامل هر داستان منتشر شده در 24 ساعت قبل است، مش، شوید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/15/dezeen-debate-features-bigs-beautiful-concrete-skys،er-in-ecuador/