دسته‌ها
اخبار

Dezeen در فهرست نهایی جوایز طراحی سازندگان 2023 قرار گرفت


Cajsa Carlson، معاون سردبیر Dezeen، در فهرست کوتاه‌ترین‌ها برای برتری در رو،مه‌نگاری خلاق در جوایز طراحی خلاقان امسال قرار گرفته است، که در آن جوایزی به معماران Tadao Ando و Jeanne Gang اهدا می‌شود.

کارلسون در کنار نویسندگ، از نیویورک تایمز، هارپرز بازار و روادبوک برای مقاله‌اش در مورد تأثیر انفجار بیروت در فهرست نهایی قرار گرفت.

برای این قطعه، او با معماران و طراحان صحبت کرد تا روایت های دست اول آنها را در مورد اینکه چگونه زندگی در شهر همچنان تحت تأثیر انفجار ویرانگری قرار می گیرد که بخش زیادی از بیروت را ویران کرد، بشنود.

پرتره کاجسا کارلسون
کاجسا کارلسون (بالا) برای مقاله خود در مورد انفجار در بیروت (بالا) در فهرست کوتاه برای برتری در رو،مه نگاری خلاق قرار گرفته است. ع، از PSLab

هدف جوایز طراحی Créateurs “شناسایی و حفظ برتری در صنعت طراحی برای حفظ یکپارچگی طراحی و الهام بخشیدن به نسل‌های آینده است.”

در کنار جایزه رو،مه نگاری، جوایزی برای معماری، دکوراسیون داخلی، طراحی محصول، عکاسی و کیوریشن ارائه می کند. برندگان قبلی عبارتند از Beatrice Galilee متصدی بریت،ایی برای اج، جه، پیرامون، که Dezeen پخش کرد.

امسال به معمار ژاپنی آندو جایزه یک عمر دستاورد اعطا خواهد شد. معمار برنده جایزه معماری پریتزکر مجموعه ای از ساختمان های برجسته در سراسر جهان از جمله طراحی مجدد بورس بازرگ، پاریس و کلیسای نور را تکمیل کرده است. او در حال حاضر مشغول طراحی خانه ای برای کیم کارداشیان است.

همچنین در مراسمی که اوا، این ماه برگزار می شود، Gang جایزه Le Prix Charlotte Perriand را دریافت می کند که از پیشگامان عرصه معماری و طراحی تجلیل می کند.

بنیانگذار شرکت معماری Studio Gang، گنگ برای طراحی برج آکوا – بلندترین ساختمان طراحی شده توسط ،ن در جهان در سال 2009، مورد تقدیر قرار گرفت. که به افتخار معمار فرانسوی شارلوت پریان نامگذاری شده است.

گنگ گفت: این افتخاری است که نه تنها توسط این هیئت داوران برجسته به رسمیت شناخته شده است، بلکه کمک به تداوم جشن گرفتن میراث شارلوت پریاند است.

او گفت: «من مدت‌هاست که نه تنها زیبایی کار او، بلکه موقعیت‌های اجتماعی و زیست‌محیطی او را که از بسیاری جهات بسیار جلوتر از زمان او بود، تحسین می‌کردم.

گنگ ادامه داد: “شارلوت پریاند نماینده ،ی است که بدون ترس از ابزارها و تکنیک های پیشرفته زمان خود استفاده می کند، اما آنها را با دقت و هوشمندی به کار می برد.” او در تمایل خود برای استفاده از طراحی برای بهبود کیفیت زندگی برای همه، واقعاً آینده نگر بود.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/11/2023-createurs-design-awards-cajsa-carlson/