دسته‌ها
اخبار

Crossboundaries قایق خانگی را به خانه کوچکی به نام Fàng Sōng تبدیل می کند


استودیوی معماری پکن Crossboundaries یک قایق را برای ایجاد یک خانه کوچک با انرژی خورشیدی به نام Fàng Sōng “تغییر کامل” انجام داده است.

خانه 60 متر مربعی که از خانه قایق موجود مشتری تغییر شکل داده است، در برلین لنگر انداخته و دارای مجموعه ای از فضاهای به هم پیوسته و سازگار است.

مطابق با مرزهافانگ سونگ قادر است تا 50 کیلومتر در روز سفر کند و انرژی خود را از پنل های خورشیدی تامین می کند.

خانه قایق در برلین توسط Crossboundaries
Crossboundaries یک قایق را به یک خانه کوچک با انرژی خورشیدی تبدیل کرده است

بینکه لنهارت، یکی از بنیانگذاران استودیو، به Dezeen گفت: «در اصل، این پروژه یک تغییر کامل با هدف به حدا،ر رساندن مزایای قایق بود.

او ادامه داد: “نور زیاد، یک حمام کاملا کاربردی اما نه واقعا جذاب و مهمتر از همه فرصتی برای سفرهای کوتاه و طول، در آلمان و اروپا.”

“با فضای کافی برای حدا،ر دو نفر و همچنین مهمانان، این پتانسیل را داشت که به راحتی به یک خلوتگاه شخصی برای انرژی مجدد تبدیل شود و یک استراحت دنج برای دوستان و خانواده.”

عرشه قایق خانگی فانگ سونگ در برلین
فانگ سونگ در غرب برلین لنگر انداخته است

در حالی که فانگ سونگ در غرب برلین لنگر انداخته است، صاحبش از آن برای سفر در دریاچه‌ها و رودخانه‌های سراسر اروپا استفاده می‌کند، و اغلب تنها به پنل‌های خورشیدی برای تامین انرژی سفرها متکی است. در روزهای آفتابی به سرعت متوسط ​​هفت کیلومتر در ساعت می رسد.

Lenhardt می‌گوید: «مجموعه‌ای از پانل‌های خورشیدی که کل سقف را می‌پوشانند، و همچنین یک پانل اضافی در هر طرف، قایق را از ماه مارس تا نوامبر به خود متکی می‌کند.

آشپزخانه قرمز و زرد خانه قایق
دارای آشپزخانه و ناهار خوری است

برای استفاده حدا،ری از فضای محدود، Crossboundaries ،اصر چند منظوره را برای ایجاد اتاق های سازگار در داخل قایق گنجانده است. آنها با کفپوش ،تیکی ضد آب و مبلمان ساخته شده از تخته سه لا متحد می شوند.

یک پالت رنگ قرمز و زرد ثابت در سراسر استفاده می شود، با اشاره به رنگ های امپراتوری چین و برای منع، کننده زمان سپری شده مشتری در پکن.

اتاق نشیمن قرمز با مبل زرد
اتاق نشیمن به ،وان اتاق خواب اصلی دو برابر می شود

Lenhardt می‌گوید: «ما از منطق همه ،اصر مبلمان متحول کننده پیروی کردیم که از بیرون قرمز هستند و پس از باز شدن، رنگ داخلی زرد آنها را آشکار می‌کردیم.

این پالت تا آشپزخانه و حتی میز فرمان ادامه داشت و ،مت مرکزی آن به رنگ زرد برش خورده و اجرا شد.

تخت خواب تاشو در قایق خانگی فانگ سونگ توسط Crossboundaries
یک تخت از دیوار تا می شود

یک منطقه نشیمن که به عرشه باز می شود دارای یک تخت تاشو است که در یک دیوار پارتیشن پنهان شده است. یک مبل پهن در جلوی آن قرار گرفته است اما طوری طراحی شده است که در صورت نیاز به تشک پایین بیاید.

پشت این واحد تخت، یک درب کشویی وجود دارد که می توان آن را بیرون کشید تا در هنگام سوار شدن چند مسافر، حفظ حریم خصوصی را فراهم کند.

در مرکز اتاق نشیمن Fàng Sōng، Crossboundaries از یک پانل کف برای پنهان ، یک واحد ذخیره سازی دوچرخه در زیر زمین استفاده کرده است.

یکی دیگر از ،اصر تاشو در این فضا میز است که در یک قفسه در گوشه تعبیه شده است تا فضای کار را بدون اشغال فضای با ارزش از کف به مشتری ارائه دهد.

محل نگهداری دوچرخه در کف
یک پانل در کف فضای ذخیره دوچرخه را پنهان می کند

فراتر از اتاق نشیمن یک حمام بزرگ وجود دارد که با دیوارهای پوشیده از کاشی های زرد از هم جدا شده است.

در انتهای قایق یک آشپزخانه با کابینت های قرمز و یک میز ناهار خوری قابل جابجایی وجود دارد که می توان آن را به چند روش متصل کرد.

حمام توسط Crossboundaries با کاشی‌های زرد رنگ مشرف به آب
حمام با کاشی های زرد پوشیده شده است

در این انتهای قایق همچنین یک تخت تاشو اضافی وجود دارد که برای پنهان ، کنترل‌های قایق و ایجاد حسی خانه‌دارتر به خانه تعبیه شده است.

هنگامی که بیرون کشیده می شود، این تخت از روی عرشه کنترل بیرون می زند و توسط پنجره های بزرگی احاطه شده است که منظره ای از آب ارائه می دهند.

عرشه قایق خانگی فانگ سونگ در برلین
یک عرشه با مبل وجود دارد

بیرون، عرشه فانگ سونگ با یک مبل بلند با پارچه‌های طرح‌دار که توسط مشتری در طول سال‌های سفر او جمع‌آوری شده است، مبله شده است.

دیگر قایق‌های خانه‌ای که اخیراً در Dezeen به نمایش گذاشته شده‌اند عبارتند از یک خانه تعطیلات در دریاچه Tisza که توسط قایق‌های ماهیگیری مطلع شده است و یک خانه شناور با طراحی ژاپنی در آمستردام.

عکاسی توسط یوهانا لینک.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/21/crossboundaries-fang-song-،useboat/