دسته‌ها
اخبار

Christ & Gantenbein لابی «تکنو-آینده‌نگر» را به دفتر آکسفورد استریت اضافه کردند


استودیوی سوئیسی Christ & Gantenbein ارتقای خانه بریت،ا را در خیابان آ،فورد تکمیل کرده است و یک لابی تحت تأثیر سبک باروک را اضافه کرده است که از تاریخچه ساختمان مطلع شده است.

هدف از بازسازی ساختمان درجه دو، پاسخگویی به نیاز به معماری شرکتی ارتباطی است. این لابی جدید که به‌منظور تبدیل شدن به یک «محل ورود» طراحی شده است، مضامین باروک ساختمان موجود را با ،اصر مدرن ،یب می‌کند.

نمای بیرونی خانه بریت،ا در خیابان آ،فورد
Christ & Gantenbein خانه بریت،ا را در خیابان آ،فورد ارتقا داده است

گفت: «ما این لابی را به ،وان مک، مملو از مهمان نوازی، با ،یبی منحصر به فرد از ،اصر باروک و فناوری-آینده‌نگر در نظر گرفتیم. مسیح و گانتنبینشریک موسس امانوئل کریست.

نتیجه یک هویت فضایی خلاقانه و توالی سخاوتمندانه اتاق‌هاست که تجربه‌های باکیفیتی را برای مستاجرین و بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.»

لابی تحت تأثیر باروک توسط Christ & Gantenbein
این استودیو یک لابی تحت تأثیر سبک باروک اضافه کرده است

مسیح و گانتنبینبازسازی ساختمان پس از تبدیل ساختمان به یک بلوک اداری در طول دهه 1970 گسترش می یابد. این سازه هنوز دارای دو نمای اصلی باروک خود است که تا حدی از طراحی لابی جدید الهام گرفته است.

این استودیو گفت: “ما با این تاریخ کار کردیم تا دیدگاه خود را از معماری شرکتی در قرن 21 ایجاد کنیم: جسورانه، آینده نگر، باز، ارتباطی و در عین حال پر از تاریخ.”

لابی خانه بریت،ا در خیابان آ،فورد
طراحی آن به تاریخ ساختمان اشاره دارد

پنجره‌های بزرگ با قاب ف،ی برنزی در جلوی ساختمان به نماهای ،ده‌فروشی اطراف خیابان آ،فورد کشیده شده‌اند. دسترسی به لابی از طریق یک جفت در شیشه‌ای گردان با قاب‌هایی از فولاد ضد زنگ کرومی صورت می‌گیرد که نمای ستون‌های آینه‌کاری داخل را ارائه می‌دهد.

در داخل لابی Christ & Gantenbein یک میز جلو و یک قهوه خانه به همراه یک فضای جانبی که می تواند برای جلسات استفاده شود قرار داده است. اثری از هنرمند ولفگانگ تیلمانز بر روی دیوار سمت راست فضا قرار دارد.

یک کف مرمری ساخته شده از سنگ سیاه و سفید فضا را در بر می گیرد و یک الگوی شطرنجی را تشکیل می دهد که به تاریخ ساختمان اشاره دارد.

سقف کباب‌پز ف،ی که به شبکه‌ای ظریف‌تر ت،یم شده است، الگوی شطرنجی کف را منع، می‌کند که توسط ،اصر نورپردازی خطی که لابی را روشن می‌کنند، پوشانده شده است.

منطقه لابی طراحی شده توسط مسیح و گانتنبین
سقف گریل ف،ی وجود دارد

دیوارها با پایان‌های «ابسی‌مانند» که کمی به لابی بیرون می‌آیند، از فرم‌های باروک اولیه ساختمان تقلید می‌کنند. دیوارها با کاشی های سرامیکی خنثی پوشیده شده اند که به ،وان پس زمینه ظریفی برای فضا عمل می کنند.

ستون‌های آینه‌ای، ال،ای کف را از طریق لابی منع، می‌کنند، در حالی که ،اصر کرومی صیقلی، از جمله درهای آسانسور، در سرتاسر فضا دیده می‌شوند.

لابی آسانسور
یک کف مرمری یک الگوی شطرنجی را تشکیل می دهد

فراتر از لابی، اضافه شدن راه پله ها و آسانسورهای جدید، راهرو ورودی را به یک فضای زیرزمین متصل کرده است که دارای یک لابی جداگانه برای دوچرخه سواران و یک فضای ذخیره سازی چند سطحی دوچرخه است. ال،ای سیاه و سفید در کف اپو،ی مسیر را به فروشگاه دوچرخه مشخص می کند و به یک الگوی دایره ای تبدیل می شود تا ورود به فضای متغیر را مشخص کند.

سایر امکانات موجود در این سطح شامل دوش و کمد به همراه ،اصر فوق مدرن طراحی شده توسط استودیو است که در سراسر فضای کاربردی چیده شده اند.

فضای داخلی خانه بریت،ا توسط Christ & Gantenbein
امکانات دیگر شامل دوش و کمد است

استودیوی معماری Christ & Gantenbein که توسط Emanuel Christ و Christoph Gantenbein در سال 1998 تأسیس شد، در جوایز Dezeen 2018 به ،وان معمار سال انتخاب شد.

پروژه های دیگری که اخیرا توسط این استودیو تکمیل شده است شامل یک فضای کاری چند منظوره در آلمان و یک موزه برای برند شکلات Lindt است.

عکاسی توسط توماس آدانک.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/08/christ-gantenbein-techno-futuristic-lobby-oxford-street/