دسته‌ها
اخبار

Cave Bureau غارهای آتشفشانی کنیا را برای نمایشگاه موزه بازسازی می کند


استودیوی معماری کنیایی Cave Bureau با توجه به تاریخچه و معماری غارهای آتشفش، کنیا، مسائل مربوط به استعمارزدایی و کربن زدایی را بررسی کرده است.

نمایشگاه موزه Anthropocene که در موزه هنر مدرن لوئیزیانا در دانمارک به نمایش گذاشته شده است، تعدادی از دفتر غارپروژه هایی که از معماری طبیعی برای برجسته ، مسائل فرهنگی و محیطی استفاده می کنند.

به ،وان بخشی از فرآیند تحقیقاتی خود، این استودیو قبل از تبدیل سازه ها به تاسیسات و پروژه های معماری، داخل غارهای میلیون ساله کنیا را اسکن سه بعدی کرد.

تصویر بازدیدکنندگان در حال تعامل با نصب مشبک غار
دفتر غار سازه های غار را به تاسیسات ترجمه کرد

از جمله اینستالیشن های این نمایشگاه می توان به بازسازی غارهای شیمونی در کنار اقیانوس هند اشاره کرد. که در طول تاریخ به ،وان قلم انتظار برای بردگان اسیر استفاده می شد.

طرح Cave Bureau از غارها از مش سبک ساخته شده است.

این پروژه با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و معماری در آکادمی سلطنتی دانمارک، با تکنیک های ساختمان سازی قبل از استعمار آشنا شد و در موزه دستباف شد.

ع،ی از نصب مش از داخل غار
این استودیو درون غارهای کنیا را که میلیون‌ها سال قدمت دارند، تجزیه و تحلیل سه بعدی کرد

این فرآیند اسکن و ترجمه ساختارهای غارها بخشی از چشم انداز کلی Cave Bureau برای کاوش در رابطه بین طبیعت و معماری است.

این نمایشگاه نشان می‌دهد که چگونه از غارها به ،وان پناهگاهی برای پناهندگ، که از بردگی و ظلم فرار می‌کنند استفاده می‌شود.

ع،ی از نصب دفتر غار
این نمایشگاه پروژه های متعدد Cave Bureau را به نمایش می گذارد

همچنین به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه است،اج انرژی زمین گرمایی – که در جنبش جه، انرژی سبز نقش دارد – می‌تواند تأثیر منفی بر طبیعت، حیوانات و جوامع محلی داشته باشد.

به گفته Cave Bureau، ماسایی، یک جامعه بومی آفریقایی، یکی از جوامعی است که تحت تأثیر است،اج انرژی زمین گرمایی قرار گرفته است.

وی گفت: «انقلاب سبز با روایت مثبت جه، آن مشروعیت می یابد موزه هنر لوئیزیانا.

“این امر مبارزه برای فرهنگ بومی را دشوار می کند، حتی اگر این گروه ها ممکن است افرادی باشند که پایدارترین زندگی را دارند و کمترین میزان CO2 را مصرف می کنند.”

اشیاء به ،وان بخشی از نمایشگاه Cave Bureau
Cave Bureau مسائل مربوط به استعمارزدایی و کربن زدایی را بررسی می کند

این نمایشگاه همچنین آنچه را که بنیانگذاران Cave Bureau، Kabage Karanja و Stella Mutegi “آینده گرایی مع،” می نامند، به نمایش می گذارد که معماری معاصر را با دانش بومی ،یب می کند تا راه حل های پایدار برای آینده ایجاد کند.

موزه گفت که یک نمونه پروژه راهرو ، استودیو است که هدف آن ایجاد مسیرهای چرای ماسایی ها از طریق نایروبی است، “که از زمان ت،یم کشور بریت،ا برای ،ها منطقه ممنوعه بوده است.”

اشیاء به ،وان بخشی از نمایشگاه Cave Bureau به نمایش گذاشته شده است
این نمایشگاه تاریخ و معماری غارهای آتشفش، کنیا را به نمایش می گذارد

همچنین به ،وان بخشی از این نمایشگاه، درب بدون بازگشت به نمایش گذاشته شده است – نسخه ای از دروازه ای که غرب آفریقا قبل از ارسال به هند غربی دانمارک از زیر آن عبور ،د.

در اینجا، Cave Bureau اندازه دروازه را افزایش داده و آن را به تاسیساتی با استالاکتیت های سنگ آهک تبدیل کرده است.

کارانجا و موتگی می‌گویند: «با استفاده از کنش‌های معماری انتقادی و گزاره‌های مقاومت، به آسیب‌های گذشته می‌پردازیم تا پروژه‌های شفابخشی را ایجاد کنیم که شامل رشد همه زندگی روی زمین است.»

این نمایشگاه در موزه لوئیزیانا دانمارک به نمایش گذاشته شده است

نمایشگاه Cave Bureau در موزه هنر مدرن لوئیزیانا ششمین و آ،ین نمایشگاه است استودیوی معمار سریالی که در موزه می گذرد

اولین نمایشگاه از سری استودیو معمار در سال 2017 افتتاح شد و بر روی استودیو معماری آماتور در چین متمرکز شد که توسط معماران وانگ شو و لو ونیو رهبری می شود.

نمایشگاه‌های دیگر شامل آثار معمار شیلیایی الخاندرو آراونا و استودیو Elemental بود. پروژه های معمار مکزیکی تاتیانا بیلبائو و معمار هندی آنوپاما ،دو.

نمایشگاه موزه Anthropocene از 29 ژوئن تا 26 نوامبر 2023 در لوئیزیانا به نمایش گذاشته می شود. برای لیستی به روز از رویدادهای معماری و طراحی که در سراسر جهان برگزار می شود، به راهنمای رویدادهای Dezeen مراجعه کنید.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/07/13/louisiana-museum-of-art-kenya-volcanic-cave-systems/