دسته‌ها
اخبار

BIG به عنوان طراح اصلی شهر بندری هشت ضلعی Neom نامگذاری شده است


استودیوی دانمارکی BIG در نمایشگاهی در دوسالانه معماری ونیز به ،وان طراح اصلی شهر بندری شناور Oxagon، که بخشی از توسعه Neom در ،ستان سعودی است، معرفی شده است.

این استودیو در کنار استودیوی بریت،ایی Adjaye Associates، استودیوهای اتریشی Coop Himmelb(l)au و Delugan Meissl Associated Architects، استودیوهای ایتالیایی Fuksas و Luca Dini Design and Architecture، و استودیوی آلم، LAVA در Zero، به ،وان یکی از مشارکت کنندگان پروژه Neom فهرست شده است. نمایشگاه شهرسازی جاذبه که امروز در ونیز افتتاح شد.

BIG به ،وان طراح اصلی شهر بندری هشت ضلعی در نئوم نامگذاری شده است
BIG به ،وان طراح اصلی Oxagon در Neom نامگذاری شده است

این نمایشگاه که در یک گا،ی هنری در کانال بزرگ ونیز قرار دارد، شهرهای آینده را که به ،وان بخشی از توسعه گسترده Neom در شمال غربی ،ستان سعودی توسعه می‌یابند، به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه شامل مدل هایی از The Line – یک شهر خطی برنامه ریزی شده 170 کیلومتری – و همچنین پیست اسکی Trojena، استراحتگاه جزیره Sindalah و شهر بندری Oxagon است که به BIG نسبت داده می شود.

Oxagon در نمایشگاهی در دوسالانه معماری ونیز به نمایش گذاشته شد.
Oxagon در نمایشگاهی در دوسالانه معماری ونیز به نمایش گذاشته شد

این توسعه که به ،وان “بزرگترین سازه شناور جهان” توصیف می شود، یک بندر هشت ضلعی و هاب لجستیکی خواهد بود. برنامه ریزی شده است که در دریای سرخ در منتهی الیه ج، منطقه نئوم ساخته شود تا با کشتی هایی که از طریق کانال سوئز حرکت می کنند، ارتباط برقرار کند.

این نمایشگاه مدل ها و تجسم هایی از بندر هشت ضلعی متمایز را به نمایش گذاشت. در حالی که بخشی از شهر در خشکی خواهد بود، بخش بزرگی یک سازه شناور خواهد بود که به سمت دریای سرخ بیرون زده است.

توسعه‌دهندگان Neom ادعا می‌کنند که این بخش فراساحلی که در اطراف میدان‌های پر از آب که با کانال‌های کوچکی به هم متصل شده‌اند، پس از تکمیل به «بزرگ‌ترین سازه شناور جهان» تبدیل می‌شود.

در کنار امکانات کشتیر،، این توسعه شامل یک پایانه سفر دریایی و مرکز تحقیقات اقیانوس شناسی خواهد بود.

نقاشی هشت ضلعی
نمایشگر شامل تجسم ها و مدل هایی از توسعه بود

Oxagon یکی از 10 منطقه ای است که پروژه بحث برانگیز Neom را تشکیل می دهد.

همچنین شامل یک جزیره لو، طراحی شده توسط Luca Dini Design and Architecture، یک پیست اسکی طراحی شده توسط Zaha Hadid Architects، UNStudio، Aedas، LAVA و Bureau Proberts و شهری به طول 170 کیلومتر به نام The Line است.

نمایشگاه در ونیز
نمایشگاه در ونیز بود

ما اخیراً راهنمای نئوم را ایجاد کرده‌ایم که هم به دلیل پایداری و هم به دلیل حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است. سازمان حقوق بشر ALQST گزارش داده است که سه تن از اعضای قبیله هویتات که گمان می رود از آوارگان مرتبط با نئوم انتقاد کرده اند، به اعدام محکوم شده اند.

در اوایل ماه جاری، کارشناسان شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره اعدام های قریب الوقوع “ابراز نگر،” ،د.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/20/big-neom-octagonal-port-city/