دسته‌ها
اخبار

B+H Architects یک مرکز بایگانی با پوسته دوبل بتن در کبک ایجاد می کند


استودیو B+H Architects مستقر در تورنتو، یک انبار بایگ، در گتینو، کبک، با یک پوشش بتنی دو لایه عظیم و سیستم‌های بازیابی خودکار ایجاد کرده است.

این مرکز که رسما کتابخانه و بایگ، کانادا Gatineau 2 نامیده می شود، در کنار یک ساختمان قدیمی در محل قرار دارد و برای حفظ اقلام تاریخی و فرهنگی «مرتبط با کانادایی ها» ساخته شده است.

این ساختمان از سه طبقه تشکیل شده است: یک زیرزمین، یک مرکز برای کارکنان و یک طاق عظیم به ارتفاع 35 متر در بالای سازه.

ع، در طول روز از مکعب بتونی بزرگ در برف
B+H Architecture یک آرشیو یکپارچه در کبک طراحی کرده است

سازه طاق از پانل های بتنی پیش ساخته ساخته شده است که در یک پوشش دوتایی قرار گرفته اند تا یک حفره دو متری بین لایه ها وجود داشته باشد.

این پوسته برای ایجاد عایق در برابر اختلالات خارجی بالقوه مانند آب و هوا و رطوبت و دمای پایدار در ساختار، که شش طاق را در خود جای می دهد، عمل می کند.

مارک برست، مدیر ارشد B+H به Dezeen گفت: “این شبیه یک صفحه باران است اما روی استروئیدها.” اصل این است که پوست بیرونی اولین خط دفاعی در برابر آب و هوای سخت است.

نمای بتنی بافت
Gatineau 2 دارای اقلام با اهمیت فرهنگی برای کانادا است

به گفته Berest، این سطح بالای عایق به ساختمان اجازه می دهد تا اه، پایداری را مطابق با استراتژی حاکمیت سبز کانادا، LACG2 – اولین ساختمان فدرال که این کار را انجام می دهد، برآورده کند.

او گفت: «این یک ساختمان با مصرف بسیار کم انرژی است زیرا به منظور حفظ نقاط تنظیم محیطی، ما به طور موثر از پوسته دوگانه عظیم استفاده کردیم.

Gatineau 2 در شب با چراغ
،مت بالای سازه شامل یک بایگ، است که با یک پاکت دوبل بتنی مهر و موم شده است

وی همچنین خاطرنشان کرد که این تاسیسات از سطح بالای انرژی برق آبی موجود در کبک بهره می برد.

برای نمای بیرونی، بتن به گونه‌ای بافت شده است که شبیه لایه‌های زمین‌شناسی باشد، که به ،وان محصول جانبی مطالعه استودیو از سیستم‌های آب محلی در حین توسعه پروژه به دست آمد.

آسمان صورتی با Gatineau 2
استودیو گفت که در انرژی عملیاتی سازه به صفر خالص دست یافته است

جزئیات نما از مطالعات گسترده سایت انجام شده برای ایجاد یک محیط امن برای اسناد حاصل شده است.

برست گفت: «این یک اشاره به میراث طبیعی بود در حالی که ما بیشتر درگیر میراث فرهنگی بودیم.

فضای داخلی سفید با دانشکده بایگ،
طبقات پایین برای استفاده کارکنان است

به دلیل نیاز به خشک نگه داشتن محصولات ظریف در منطقه ای با سطح آب بالا، استودیو تصمیم گرفت که طاق را در ارتفاع بالا قرار دهد و عملاً هیچ آبی وارد آن نشود – حتی سیستم اطفاء حریق از یک عامل خشک استفاده می کند.

بیشتر ساختمان تعامل انس، در دو سطح پایین تر قرار دارد. از نمای بیرونی، اینها توسط یک لایه نازک از تاسیسات لعاب دیده می شوند که تقریباً توسط توده بتنی عظیم در بالا ،د شده به نظر می رسید.

سیستم های HVAC
به دلیل تامین انرژی هیدروالکتریک و عایق بودن ساختار طاق، به سطح پایینی از مصرف انرژی دست یافته است.

یک راهروی پوشیده از شیشه، ورود بین Gatineau 2 و ساختمان از قبل موجود در سایت، مرکز حفاظت، که در سال 1997 ساخته شده است را تسهیل می کند.

برست گفت که حفظ تجربه انس، از ساختمان اصلی ضروری است و Gatineau 2 45 درجه چرخیده است تا انسداد خطوط دید از ساختمان های اصلی به اطراف را به حداقل برساند.

انسان‌ها به ندرت وارد ،انه می‌شوند – فقط چند مورد تعمیر و نگهداری به داخل ،انه راه می‌یابند، به این م،ی که فضای داخلی طاق اغلب در تاریکی کامل پوشیده می‌شود، که به حفاظت از اسناد و کاهش انرژی مورد نیاز ساختمان می‌افزاید.

در عوض، یک سیستم بازیابی خودکار پیچیده نصب شده است. این سیستم که سیستم ذخیره سازی و بازیابی خودکار نام دارد، از بازوها و بالابرهای روباتیک برای انتقال مواد به پایین لوله ها به مراکز کارکنان زیر استفاده می کند.

برست گفت: تأسیسات مشابهی در ایالات متحده وجود دارد، اما این بزرگترین در جهان است.

سیستم بازیابی خودکار در آرشیو
از یک سیستم بازیابی خودکار استفاده می کند

B+H Architects در سال 1953 تاسیس شد. پروژه های دیگر این استودیو شامل یک بیمارستان برنامه ریزی شده کودکان با یک باغ روی پشت بام در شنزن است.

عکاسی توسط اما پیتر.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/05/12/bh-architects-gatineau-arc،es-quebec/