دسته‌ها
اخبار

AW2 به چادرهای بادیه نشین برای استراحت در صحرای AlUla عربستان سعودی اشاره می کند


استودیوی فرانسوی AW2 اقامتگاه Banyan Tree AlUla در دره عشار ،ستان سعودی را با سوئیت‌های چادر مانند که سقف‌هایی از بوم شنی رنگ دارند، تکمیل کرده است.

این استراحتگاه در سراسر محوطه‌ای باز و دراماتیک در صحرای آلولا، شامل 47 سوئیت چادری لو،، دو رستوران و یک اسپا با است، است که همگی در اطراف ص،ه‌های اطراف چیده شده‌اند.

سوئیت ها به چادرهای مردم بادیه نشین عشایری اشاره دارند که به طور تاریخی منطقه را اشغال کرده اند و توسط طراحی شده اند. AW2 برای متعادل ، مناظر چشم‌انداز وسیع با جیب‌های صمیمی‌تر پناهگاه و حریم خصوصی برای مهمانان.

چادر در میان ص،ه‌ها در استراحتگاه صحرای AlUla
AW2 اقامتگاه Banyan Tree AlUla را تکمیل کرده است

استودیو AW2 که توسط معماران Reda Amalou و Stephanie Ledoux رهبری می‌شود، گفت: «معماری ما به شکنندگی سایت Ashar پاسخ می‌دهد و هدف آن نه تنها بازسازی، بلکه محافظت از آن در برابر آسیب‌های آینده با توجه آگاهانه به تعادل انسان و طبیعت است».

“مفهوم ما شامل مهار زیبایی طبیعی منظره با پروژه ای است که به طور یکپارچه در سایت ادغام می شود، طرحی که با ویژگی های فرهنگی، تاریخی و طبیعی اشار سازگار و سازگار است.”

برنامه‌های اقامتگاه Banyan Tree AlUla برای اولین بار در سال 2020 فاش شد. این بخشی از کمیسیون سلطنتی AlUla’s پروژه تبدیل منطقه بیاب، تاریخی – خانه ،ستان سعودی اولین سایت میراث جه، یونسکو – به یک مقصد گردشگری بین المللی

چادرها در ریزورت Banyan Tree ALULa توسط AW2
در دره اشار ،ستان سعودی واقع شده است. ع، توسط Reda Amalou و Stéphanie Ledoux است

سوئیت‌ها که اندازه‌شان از یک تا سه اتاق خواب است، همگی از آجر خاکی فشرده ساخته شده‌اند. بالای آنها سقف های کششی بزرگی قرار دارند که به سمت بیرون کشیده می شوند و توسط ستون های چوبی پشتیب، می شوند تا سایه و حفظ حریم خصوصی مهمانان را فراهم کنند.

صفحات چوبی قابل باز شدن با الگوی هندسی برگرفته از نقوش مورد استفاده نبطیان – یکی از چندین قبیله بادیه نشین کوچ نشین – تهویه طبیعی و دسترسی به تراس های سنگ فرش شده با ،مت های نشیمن، است،های کوچک و چاله های آتش را فراهم می کند.

سوئیت هتلی شبیه چادر در صحرای ،ستان سعودی
این شامل سوئیت های چادر مانند با سقف های بوم است

AW2 می‌گوید: «فضاها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که احساسی در فضای داخلی و خارجی ایجاد کنند تا به مهمانان کمک کنند تا با طبیعت ارتباط برقرار کنند. “تراس ها از فضاهای داخلی با پوشش چادر بوم در بالا گسترش می یابد.”

ریزورت Banyan Tree AlUla با مجموعه‌ای از مسیرهای باریک بیاب،، با رستوران‌ها و اسپا که بین ص،ه‌های موجود قرار گرفته‌اند و همچنین با استفاده از آجرهای خاکی فشرده ساخته شده‌اند، به هم متصل می‌شوند.

این استودیو افزود: «برای تأکید بر رویکرد لمس سبک در توسعه سایت وسیع، مسیرها و مسیرهای پیاده‌روی به‌،وان مسیرهایی در ماسه طراحی شدند».

میهمانان از میان منظره‌ای از تپه‌های شنی سفر می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهد به طبیعت نزدیک‌تر شوند. به این ترتیب، ردپای استراحتگاه به حداقل می‌رسد و زیستگاه طبیعی سایت حفظ می‌شود.

تراس زیر سقف چادر مانند استراحتگاه بیاب، توسط AW2
دیوارها از آجر خاکی فشرده ساخته شده اند. ع، توسط Reda Amalou و Stéphanie Ledoux است

برای فضای داخلی استراحتگاه، از پالت رنگی قهوه ای ماسه ای که از پشت بام ها و صحرای اطراف آن کشیده شده است استفاده شده است.

مبلمان و یراق آلات چوب تیره سفارشی با ال،ای تزئینی بیشتری ،یب شده است که به نقوش سنتی نبطیان نیز اشاره دارد.

است، در استراحتگاه بیاب، AlUla
یک اسپا با است، وجود دارد

تلاش‌های گسترده گردشگری ،ستان سعودی اخیراً باعث شده است که Foster + Partners طرح‌هایی را برای «اولین مرکز زندگی دریایی تجربه‌ای کاملاً فراگیر در جهان» در استراحتگاه Amaala، و همچنین مجموعه‌ای از هتل‌ها و ویلاها در جزیره شوریره را آشکار کرده است.

این کشور همچنین اخیراً از جدیدترین طرح‌های توسعه نئوم خود رونمایی کرده است که شامل طرح‌هایی برای برگزاری بازی‌های زمست، آسیایی در صحرا و The Line، آسمان‌،اش آینه‌کاری شده به طول ۱۷۰ کیلومتر است که میزبان ۹ میلیون نفر خواهد بود که به خاطر آن مورد انتقاد قرار گرفته است. ادعاهای آن در مورد پایداری و زیست پذیری.

عکاسی توسط Banyan Tree AlUla Resort است مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/10/aw2-banyan-tree-alula-resort-saudi-arabia/