دسته‌ها
اخبار

Atelier l’Abri در جنگل کبک ریز کابین هایی با فریم A ایجاد می کند


استودیوی معماری کانادایی Atelier l’Abri مجموعه‌ای از ساختمان‌های A-Frame را برای سایت گردشگری کشاورزی Farouche Tremblant در پارک ملی Mon-Tremblant کبک ساخته است که برای «عقب‌نشینی در چشم‌انداز» طراحی شده‌اند.

با هدف جشن گرفتن و به نمایش گذاشتن جنگل های رام نشده اطراف، کارگاه پناهگاه یک کافه، مزرعه و چهار میکرو کابین اجاره ای ایجاد کرد که به ،وان یک کمپ پایه برای بازدیدکنندگ، که می خواهند رودخانه شیطان و دره آن نزدیکی را کشف کنند، عمل می کند.

دو سازه کابین با قاب A در جنگل های کانادا
سقف ریز کابین ها با زونا سرو پوشیده شده بود

چهار کابین اجاره‌ای کوچک که در میان زمین‌های وحشی نشسته‌اند، سقف‌های شیب‌داری دارند که با زوناهای سرو پوشیده شده‌اند که تا زمین امتداد می‌یابند و دیوارهای شیب‌داری را تشکیل می‌دهند.

هر پناهگاه دارای یک پلان جمع و جور شامل یک تخت کینگ، مبل و اجاق گاز است و توسط یک مسیر پر پیچ و خم به یکدیگر متصل می شوند.

فضای داخلی یک ساختار کابین با قاب A با درب شیشه ای مشرف به چشم انداز
انتهای شیرو، لعاب دار کابین به گونه ای طراحی شده است که بازدیدکنندگان را در چشم انداز غوطه ور کند

عرشه در فضای باز و انتهای شیرو، لعابدار در ورودی کابین ها، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد از مناظر اطراف از داخل یا خارج پناهگاه لذت ببرند.

Nicolas Lapierre شریک موسس Atelier l’Abri به Dezeen گفت: “کابین ها، هرچند کم، برای بازدیدکنندگان طراحی شده اند تا به راحتی زیبایی در حال تغییر سایت را در هر چهار فصل تجربه کنند.”

سازماندهی و مجاورت ساختارها واقعاً تجربه اجتماعی و جمعی بیشتری را به ارمغان می آورد که عالی است.

کافه چوبی با سقف شیبدار در جنگل کانادا
ساختمان های کشاورزی بومی از طراحی کافه خبر داد

ساختمان کافه دارای سقف و دیوارهای فولادی زغالی رنگ است که با چوب شوکران پوشیده شده است و به ساختمان‌های مزرعه بومی محلی اشاره می‌کند.

فضای داخلی دارای سقف کلیسای جامع و یک سطح نیم طبقه بالای ،مت خدمات کافه است که یک منطقه نشیمن آرام را فراهم می کند.

بازدیدکنندگان از طریق بازار کوچکی وارد کافه فاروش ترمبلانت می شوند که محصولات فصلی را که در مزرعه سبزیجات در آن نزدیکی رشد می کند به فروش می رساند. یک منطقه استراحت با پنجره های بزرگ رو به غرب مشرف به رودخانه و کوه است.

در شمال این سایت که تقریباً صد هکتار وسعت دارد، انبار کشاورزی، زمین کشاورزی و گلخانه قرار دارد.

مسیرهای پیاده روی از پشت ساختمان کشاورزی شروع می شود و از میان کوه های دره منتهی می شود.

فضای داخلی یک کافه چوبی با نیم طبقه بالای ،مت خدمات
یک نیم طبقه فضای استراحت اضافی در کافه فراهم می کند

Lapierre می گوید: «ساختارهای میکرو کابین از کلبه ها و کابین های جمع و جور A-Frame از دهه 1950 و 60 الهام گرفته شده اند، در حالی که ساختمان های بزرگتر برای کافه و خانه مزرعه از معماری بومی کشاورزی الهام گرفته شده است.

در اصل مینیمالیست، ساختمان‌ها در منظره فرو می‌روند و به مهمانان اجازه می‌دهند تا به طور کامل در زیبایی وحشی رودخانه شیطان غوطه‌ور شوند.»

عرشه در فضای باز در مقابل یک ساختمان با قاب A در جنگل
ساختمان های فاروش ترمبلنت برای بازدیدکنندگان طراحی شده اند تا از مناظر اطراف لذت ببرند

به گفته Lapierre، تمام ساختمان‌های فاروش ترمبلانت دارای ساختارهای چوبی هستند که با روکش‌های چوبی محلی پوشیده شده‌اند.

ریز کابین ها بر روی شمع های فولادی بدون نیاز به سیمان ساخته شده اند و تاثیر آن ها بر چشم انداز کاهش می یابد، در حالی که کافه و انبار با صفحات بتنی و فونداسیون ساخته شده اند.

انباری در منظره جنگلی با دیوارهای چوبی و سقف زغالی
مسیرهای پیاده روی که از طریق دره منتهی می شوند از پشت انبار شروع می شوند

سه کابین اضافی در حال حاضر در دست ساخت هستند و به چهار سازه موجود در کمپ در کنار رودخانه می پیوندند. قرار است کابین های بیشتری در یک کمپ کوهست، ساخته شود.

پروژه های دیگر طراحی شده توسط Atelier l’Abri در کانادا شامل یک کلبه چوبی در حفاظتگاه حیات وحش و یک خانه چوبی خودساخته است که توسط مالک ساخته شده است.

عکاسی توسط رافائل تیبودو.


منبع: https://www.dezeen.com/2023/02/10/atelier-labri-micro-cabins-farouche-tremblant-quebec/