دسته‌ها
اخبار

AR Arquitectos خانه بتنی سیاه را در کوه های آرژانتین تکمیل می کند


بتن سیاه‌رنگ نمای بیرونی این خانه را در کوه‌های کوردوبا توسط استودیوی آرژانتینی AR Arquitectos تشکیل می‌دهد.

خانه سیاه در شهر کوهست، کوچک لا کا،ا در خارج از کوردوبا واقع شده است. معماران ARیک استودیوی محلی، توسط یک خانواده برای ایجاد خانه آرژانتینی به مساحت 550 متر مربع سفارش داده شد.

نمای بیرونی خانه بتنی سیاه توسط AR Arquitectos
بتن سیاه رنگ برای تأثیر بصری آن انتخاب شد

استودیو گفت: “ایده اصلی این بود که از مکان های سنتی جدا شویم.” توجه ما به انتخاب بتن به ،وان ماده اصلی به تمام م،ا معطوف شد.

بتن سیاه رنگی که برای دیوارهای بیرونی استفاده می شود تاثیر بصری قوی ایجاد می کند و به خانه حس استحکام و ماندگاری می دهد.

نمای بیرونی خانه سیاه توسط AR Arquitectos
پله ها به ورودی اصلی در طبقه پایین منتهی می شوند

این سازه دو طبقه بر روی شیب تند قرار گرفته است، بنابراین طبقه پایین باید تا حدی در زمین فرو رفته باشد.

از نمای بیرونی، مجموعه‌ای از پله‌ها به ورودی اصلی منتهی می‌شوند، در حالی که اتومبیل‌ها از یک سطح شیبدار به داخل گاراژی پارک می‌کنند که مانند یک راهروی نسیمی پیکربندی شده است و مناظر دیدنی را در خانه به نمایش می‌گذارد.

مناطق اشتراکی خانه در یک طرح مفهومی باز در این سطح پایین تر ،یب شده اند. بازدیدکنندگان از مرکز خانه وارد می شوند، که از طریق دیوارهای شیشه ای بلند و کشویی به مناظر کوه های اطراف باز می شود.

فضای داخلی خانه بتنی سیاه توسط AR Arquitectos
درهای شیشه ای کشویی در ،مت های مش،، نمایی از چشم انداز اطراف را ارائه می دهند

AR Arquitectos گفت: «طبقه همکف، که در زمین تضعیف شده است، به بازدیدکنندگان تجربه گذر از پروژه و قاب بندی مناظر پیشنهادی آن را می دهد.

این استودیو افزود: “درون و بیرون به لطف نفوذپذیری که از طریق سطوح لعابدار بزرگ به دست می آید، با درهای پنجره ای که فضای داخلی را با یک گا،ی بزرگ، است،، باغ و منظره متصل می کند، با هم ادغام می شوند.”

یک منطقه سرپوشیده در پشت خانه به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از فضای باز لذت ببرند و در عین حال از محافظت در برابر نور مستقیم خورشید لذت ببرند.

در نزدیکی گاراژ، یک منطقه دو ارتفاع وجود دارد که شامل راه پله است، که از آج های چوبی یکپارچه ساخته شده است که به دیوار بتنی سازه متصل شده اند.

،مت های بیرونی زندگی در خانه بتنی سیاه توسط AR Arquitectos
پوششی بر روی ،مت های سالن بیرونی برای سایه زنی گسترده شده است

AR Arquitectos توضیح داد: «پلکان یکی از ،اصر اصلی است، با ایده بیان سبکی یک ماده نسبت به استحکام یک ماده دیگر، مانند بتن سیاه.

در طبقه بالا، دو اتاق خواب و یک دفتر کار خانگی در امتداد یک راهرو قرار دارد. هر یک از این فضاها از منظره شهر کوردوبا لذت می برند. علاوه بر این، اتاق خواب اصلی به یک تراس باز می شود.

راه پله داخلی در خانه بتنی سیاه توسط AR Arquitectos
سبکی پلکان شناور به گونه ای طراحی شده است که با دیوار بتنی تضاد داشته باشد

مصالح به کار رفته در فضای داخلی با زیبایی بتن سیاه دیوارهای خارجی تضاد دارد.

AR Arquitectos از چوبی به نام Kiri، که با نام Paulownia نیز شناخته می‌شود، برای صفحه‌های چوبی که پنجره‌های رو به خیابان را می‌پوشاند، استفاده کرد.

نمای بیرونی خانه بتنی سیاه توسط AR Arquitectos
خانه در یک چشم انداز کوهست، واقع شده است

اتاق خواب اصلی به طور کامل با صفحات چوبی پوشانده شده است، از جمله برخی از پانل های بافت که برخی از جذابیت های بصری را به دیوارها ارائه می دهند.

این گونه از چوب می تواند قوی تر از تخته های کاج معمولی باشد و در عین حال سبک تر نیز باشد.

کوردوبا یک منطقه کوهست، در آرژانتین است. پروژه های دیگر در این منطقه عبارتند از یک خانه به طرز چشمگیری که با طاقچه های چوبی در اطراف آن پیچیده شده است و یک خانه سنگی که قرار است شبیه یک شهر ویران شده قرون وسطایی باشد.

عکاسی توسط گونزالو ویرامونته.
منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/24/ar-arquitectos-black-concrete-،use-argentina/