دسته‌ها
اخبار

Adjaye Associates از طرح هایی برای توسعه کنار رودخانه در کلیولند پرده برداری کرد


استودیوی معماری Adjaye Associates برای ایجاد یک سری فضاهای مس، و تجاری در امتداد رودخانه کویاهوگا در کلیولند انتخاب شده است که معمار دیوید ادجی گفت که به “میراث گمشده شهر” ضربه خواهد زد.

طرح جامع رودخانه کویاهوگا با هدف اصلاح و تغییر کاربری 32 هکتار زمین در امتداد رودخانه کویاهوگا در نزدیکی میدان عمومی برجسته در کلیولند است.

معمار Adjaye’s برنده جایزه پریتزکر استودیو این پروژه را با جایگزینی مجموعه‌ای از پارکینگ‌ها و مناطق صنعتی با سازه‌ها و میدان‌هایی که برای اتصال شهر به حاشیه رودخانه طراحی شده‌اند، انجام خواهد داد.

رندر ساختمان ها در ،ه کلیولند
Adjaye Associates یک طرح اصلی برای حاشیه رودخانه کلیولند طراحی کرده است

Adjaye می‌گوید: «استراتژی توسعه مجدد ما برای مرکز شهر کلیولند ریورفرون، به میراث گمشده شهر کمک می‌کند و رابطه جدیدی بین هسته شهری و ساحل برقرار می‌کند.»

او افزود: «همانطور که عمیق‌تر غوطه‌ور شدم، نیاز به ایجاد یک جریان حرکتی آرام‌تر در شهر به‌شدت واضح شد.

ما سایت شیب‌دار را از طریق لایه‌های کاربری و فعال‌سازی طبقه‌بندی می‌کنیم و از عملکرد تجاری و معاملاتی به سمت کاربری‌های عمومی‌تر و تفریحی در لبه آب پیش می‌رویم.»

رندر افرادی که در ،ه کلیولند جدید قدم می زنند
این پروژه 32 هکتار را پوشش می دهد

در مجموع، این پروژه 32 هکتار را پوشش می دهد و بیش از 3.5 میلیون فوت مربع (325160 متر) فضا را شامل می شود. به گفته توسعه دهنده، این شامل ساختارهای جدید و همچنین پروژه های استفاده مجدد تطبیقی ​​می شود بستر، یک شرکت املاک و مستغلات متعلق به دن گیلبرت، مالک کلیولند کاوالیرز NBA.

طرح اصلی به دنبال تبدیل این منطقه از کلیولند به یک “مرکز شهر 15 دقیقه ای” در 20 سال آینده است و به مفهومی اشاره دارد که به موجب آن شهروندان می توانند در عرض 15 دقیقه به نیازهای روزانه خود بدون ماشین دسترسی داشته باشند.

مرکز توسعه، نوسازی تاور سیتی سنتر – یک مرکز ،ید در این منطقه – خواهد بود که «ستون مرکزی» پروژه خواهد بود.

بستراک گفت: «فضای بزرگ نشان دهنده حضور معماری بلوارها و بازارهای سرپوشیده در سراسر جهان است.

نوری که از طریق نوارهای چوبی در ،ه توسعه کلیولند می آید
این پروژه قرار است مرکز شهر کلیولند را به ساحل رودخانه متصل کند

این تیم همچنین قصد دارد یک مرکز حمل و نقل داشته باشد که این منطقه را به سایر نقاط شهر متصل کند.

بیشتر ساختمان در اطراف شهر تاور و میدان عمومی، در ساحل شرقی رودخانه ساخته می‌شود، در حالی که بخش کرانه غربی با «فضای سبز قابل دسترس» از طریق محله‌ای که با مسیرهای پیاده‌روی منظر به هم متصل می‌شوند، مشخص می‌شود.

اگرچه هنوز جزئیات خاصی از سازه های برنامه ریزی شده ارائه نشده است، رندرها مجموعه ای از سازه های بلند و متوسط ​​را نشان می دهد که در اطراف خم رودخانه ای که پروژه در آن قرار خواهد گرفت، پیچیده شده است.

کودکان در حال بازی در آب در رندر توسعه کنار رودخانه کلیولند
توسعه فضای خصوصی و عمومی را اجرا خواهد کرد

به گفته این تیم، این پروژه امکان اجرای خورها و جریان های طوف، را فراهم می کند که به آبیاری فضای سبز در نظر گرفته شده برای منطقه کمک می کند.

Bedrock که شرکت‌های مهندسی محلی را جذب کرده است، گفت: «با نگاهی به آینده، طرح جامع رودخانه کویاهوگا از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شیوه‌های پایدار استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که در خط مقدم توسعه شهر هوشمند قرار دارد». مهندسی آزبورن و MKSK به ،وان مشاور

جاستین ام بیب، شهردار کلیولند، گفت: «چشم انداز Bedrock برای توسعه مجدد رودخانه Cuya،ga یکی از پروژه های بزرگی است که به ما کمک می کند تا هدف کلیولند برای تبدیل شدن به شهری 18 ساعته و 15 دقیقه ای را محقق کنیم.

Adjaye Associates دارای دفاتری در آکرا، لندن و شهر نیویورک است. از دیگر پروژه های آمریکای شمالی توسط این استودیو می توان به توسعه Quayside در تورنتو و یک مرکز فرهنگی با رنگ های رز در فلوریدا اشاره کرد.

تصاویر توسط Adjaye Associates ارائه شده است.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/06/adjaye-،ociates-riverfront-plan-cleveland/