دسته‌ها
اخبار

12 طرح ساخته شده از چوب که تطبیق پذیری مواد را به نمایش می گذارد


نمایشگاه دیزین: از صندلی با اشکال ارگ،ک گرد گرفته تا نورپردازی طراحی شده توسط فرانک لوید رایت، در اینجا 12 طرح مبلمان و محصولات داخلی ساخته شده از چوب در نمایشگاه Dezeen ارائه شده است.

هزاران سال است که از الوار برای ساخت مبلمان استفاده می شود زیرا همه کاره، بادوام و در دسترس است.

به ،وان یک ماده تجدیدپذیر، چوب به ،وان یک ماده انتخابی پایدار و کم کربن در میان طراحان محبوب است.

دارای دانه های طبیعی جذابی است که بسته به گونه درخت در تن و نقش آن تغییر می کند که می توان آن را در حالت طبیعی خود رها کرد یا با رنگ و لاک الکل زد.

این مجموعه دارای مبلمان ساخته شده از انواع مختلف چوب از جمله ص،ر داگ،، گی،، بلوط، گردو، راش، افرا و چوب اقاقیا است.

برای مشاهده جدیدترین طرح ها و محصولات چوبی که در نمایشگاه Dezeen ارائه شده است، به ادامه مطلب مراجعه کنید:


4 بعد از ظهر / 4 بعد از ظهر خود ساخت توسط انبوه تولید

شزلون ساعت 4 عصر توسط M،،uctions

برند سوئدی M،،uctions یک صندلی استراحتگاهی به نام 4PM راه اندازی کرده است که برای ارائه یک صندلی راحت بدون نیاز به اثاثه یا لوازم داخلی طراحی شده است.

این صندلی در انتخابی از چوب ص،ر داگ، یا گی، چند لایه عرضه می‌شود و طرح آن در نسخه‌های خودساخته موجود است که بر اساس کار انزو ماری طراح فقید ایتالیایی است.

درباره ساعت 4 بعدازظهر بیشتر بد،د ›


ع، لامپ جعبه ای چوبی

لامپ های تالیسین توسط فرانک لوید رایت و یاماگیوا

برند ژاپنی نورپردازی یاماگیوا مجموعه‌ای از لامپ‌ها را که در اصل توسط معمار فرانک لوید رایت برای روشن ، خانه نمادین Taliesin در سال 1911 در ویسکانسین طراحی شده بود، دوباره منتشر کرد.

طرح نورپردازی Taliesin که به ،وان یک چراغ کف و چراغ رومیزی موجود است، شامل مجموعه ای از جعبه های چوبی ساخته شده از چوب های بلوط، گی، یا گردو است که در اطراف یک عمود مرکزی می چرخند و محورهای نور ایجاد می کنند.

درباره Taliesin بیشتر بد،د ›


صندلی چوبی السی با تکیه گاه دست در اتاقی با رنگ خنثی

مجموعه صندلی السی آتلیه آپارات

استودیوی معماری و طراحی مبلمان کانادایی Appariel Atelier مجموعه صندلی های Elsie خود را با فرم های ملایم و گرد طراحی کرده است.

این صندلی دارای یک صندلی نیمه دایره سخاوتمندانه با اجزای چوبی لوله ای است که یک تکیه گاه خمیده را تشکیل می دهد که کاربر را در بر می گیرد.

درباره السی بیشتر بد،د ›


Spect، Workstation Round ST160 توسط Geckeler Michels برای Karimoku

Spect، Workstation Round ST160 توسط Geckeler Michels برای Karimoku

استودیوی طراحی Geckeler Michels و برند ژاپنی مبلمان Karimoku برای ایجاد میزی با یک صفحه گرد، پاهای باز شده و یک تونل کابلی در مرکز آن همکاری کرده‌اند.

میز Spect، Workstation Round ST160 که در روکش های چوبی طبیعی و مشکی موجود است، دارای طراحی همه کاره من، برای محیط های مس،، مهمان نوازی و محیط های کاری است.

درباره Spect، Workstation Round ST160 بیشتر بیاموزید ›


صندلی های هالیوود جلوی پنجره

مجموعه صندلی هالیوود توسط بن مک کارتی برای Go،me

مجموعه صندلی های هالیوود که توسط طراح محصول بن مک کارتی برای برند مبلمان استرالیایی Go،me ایجاد شده است، شبح ساده ای دارد که به صندلی های کارگرد، سنتی اشاره دارد.

این مجموعه شامل صندلی های روی هم و صندلی های بار است که در رنگ های بلوط طبیعی، سیاه، سفید و قرمز موجود است.

درباره هالیوود بیشتر بد،د ›


جداول ذخیره سازی احتکار توسط Blu Dot

جداول ذخیره سازی Hoard با اشکال بیومورفیک و فضای داخلی توخالی مشخص می شود که برای نگهداری لوازم منزل و وسایل منزل من، است که توسط برند مبلمان Blue Dot طراحی شده است.

این میزها در دو رنگ – روکش سیاه یا چوب طبیعی اقاقیا – و در سه اندازه هستند که می‌توان آنها را در کنار هم قرار داد یا به صورت جداگانه استفاده کرد.

درباره جداول ذخیره سازی احتکار بیشتر بد،د ›


صندلی Shaku توسط Ronan و Erwan Bouroullec برای Koyori

صندلی Shaku توسط Ronan و Erwan Bouroullec برای Koyori

برند ژاپنی مبلمان Koyori با طراحان فرانسوی Ronan & Erwan Bouroullec همکاری کرد تا صندلی مینیمالیستی Shaku را ایجاد کند که از شش جزء جداگانه تشکیل شده است.

چهار پایه م،وطی و صندلی گرد و تکیه گاه صندلی از چوب راش با رنگ مشکی ساخته شده است.

درباره صندلی شاکو بیشتر بد،د ›


مجموعه نیمکت توسط کنستانتین گرچیچ برای پلانک

مجموعه نیمکت توسط کنستانتین گرچیچ برای پلانک

مجموعه مبلمان Bench شامل یک نیمکت چوبی با یک میز مکمل است که توسط طراح Konstantin Grcic برای برند مبلمان ایتالیایی Plank ایجاد شده است.

هر دو ،مت مبلمان از یک تخته بالایی تشکیل شده اند که توسط دو جزء عمودی پشتیب، می شود و توسط یک اتصال پین نامرئی به هم ثابت می شود، که به گونه ای طراحی شده است که در صورت نیاز به راحتی مونتاژ و جدا می شود.

درباره نیمکت بیشتر بد،د ›


مجموعه فضای باز 98.6 درجه فارنهایت توسط Neri&Hu برای From The Sword

مجموعه فضای باز 98.6 درجه فارنهایت توسط Neri&Hu برای From The Sword

مجموعه ای از مبلمان فضای باز با 98.6 درجه فارنهایت که توسط استودیوی معماری چینی Neri&Hu برای برند پرتغالی De La Espada طراحی شده است شامل میز ناهار خوری، صندلی غذاخوری، نیمکت، صندلی استراحت، میز قهوه و میز کناری می باشد.

این مجموعه از بلوط سفید کرواسی ساخته شده است که به دلیل محتوای بالای تانن آن برای محافظت از چوب در برابر پوسیدگی و افزایش عمر مبلمان در فضای باز انتخاب شده است.

درباره 98.6 درجه فارنهایت بیشتر بد،د


صندلی Sova Lounge توسط Patrick Norguet برای Zanat

شرکت مبلمان بوسنیایی Zanat با طراح فرانسوی Patrick Norguet همکاری کرد تا صندلی Sova Lounge را راه اندازی کند که دارای یک قاب چوبی جامد است که در انتخابی از افرا، گردو یا بلوط موجود است.

به گفته این برند، تمام چوب های مورد استفاده در تولید مبلمان آن از باغ های میوه خصوصی یا جنگل هایی با مدیریت پایدار تامین می شود.

درباره Sova Lounge بیشتر بد،د ›


تختخواب سیاری و میز کناری روی تپه ای چمنزار

مبلمان فضای باز سیاری توسط اشلی لوید برای استودیو لوید

Sayari یک مجموعه مبلمان در فضای باز است که با اشکال ارگ،ک مشخص می شود و توسط برند مبلمان و نورپردازی آفریقای ج،ی Studio Lloyd ایجاد شده است.

این مجموعه که برای ادای احترام به محیط طبیعی آفریقا طراحی شده است، شامل یک تخت خواب و میز کناری همسان است که از چوب سخت اکالیپتوس گلوبولوس ساخته شده است.

درباره سیاری بیشتر بد،د ›


دو صندلی و پشته صندلی در پس زمینه خا،تری

صندلی پشته Naku توسط هری کورهونن برای Inno

شرکت فنلاندی مبلمان Inno یک صندلی روی هم با شبح مینیمالیستی به نام Naku Stack منتشر کرده است که توسط بنیانگذار این برند Harri Kor،nen طراحی شده است.

این طرح که برای طیف وسیعی از فضاهای عمومی من، است، از چوب های توس، زبان گنجشک یا بلوط و دارای پایه های صندلی است که در یک قاب گرافیکی A شکل به هم می پیوندند.

درباره Naku Stack بیشتر بد،د ›

نمایشگاه دیزین

نمایشگاه Dezeen فضایی مقرون به صرفه برای برندها فراهم می کند تا محصولات جدید را عرضه کنند و طراحان و پروژه های خود را به مخاطبان جه، Dezeen به نمایش بگذارند. برای جزئیات بیشتر ایمیل بزنید [email protected].

نمایشگاه Dezeen نمونه ای از محتوای مشارکتی در Dezeen است. در اینجا درباره محتوای مشارکت بیشتر بیاموزید.


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/06/wood-designs-furniture-seating-lighting-tables-dezeen-s،wroom/