دسته‌ها
اخبار

10 آسمان خراش برتر Dezeen در سال 2022


در ادامه بررسی سال 2022، به 10 آسمان‌،اشی که بیشترین تأثیر را در این سال داشتند، از جمله بلندترین ساختمان اتحادیه اروپا، لاغرترین آسمان‌،اش جهان و بلندترین ساختمان چوبی جهان نگاه می‌کنیم.

امسال شاهد تکمیل آسمان‌،اش‌های متعددی بودیم که توسط برخی از برجسته‌ترین استودیوهای معماری جهان از جمله BIG، Foster + Partners، Álvaro Siza و Snøhetta طراحی شده‌اند.

چندین ساختمان رکورد شکن به همراه بازسازی یک نماد قرن بیستم در این لیست از 10 آسمان ،اش برتر سال 2022 گنجانده شده است:


111 West 57th Street، توسط SHoP Architects، شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا
ع، از دیوید ساندبرگ

111 West 57th Street، شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا، توسط SHoP Architects

امسال شاهد تکمیل لاغرترین آسمان ،اش جهان در نیویورک بودیم. این برج مس، 435 متری که خیابان 57 غربی 111 نام دارد، توسط استودیوی معماری SHoP طراحی شده است و در نزدیکی پارک مرکزی به ،وان ردیف میلیاردر شناخته می شود.

این برج باریک دارای نسبت ارتفاع به عرض 24:1 است که آن را لاغرترین آسمان ،اش جهان می کند و همچنین دومین ساختمان بلند در نیمکره غربی است.

درباره خیابان 57 غربی 11 بیشتر بخو،د ›


چیپندیل خارجی
ع، از ال، فرادکین

550 مدیسون، شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا، توسط Snøhetta

منهتن همچنین شاهد بازسازی یکی از متمایزترین آسمان‌،اش‌های قرن بیستم در سال 2022 بود. استودیوی معماری Snøhetta آسمان‌،اش پست مدرن 550 مدیسون را که توسط فیلیپ جانسون و جان بورگی طراحی شده بود و قبلاً به ،وان ساختمان AT&T شناخته می‌شد، بازسازی کرد.

در بازسازی بحث‌برانگیز برخی از نماها تغییر یافت، یک باغ عمومی اضافه شد و سیستم‌های تهویه و ارتفاع بهبود یافت.

بیشتر بخو،د درباره 550 Madison ›


DJI HQ
ع، از DJI

DJI Sky City، شنژن، چین، توسط Foster + Partners

یکی از چندین آسمان ،اش که توسط استودیوی بریت،ایی Foster + Partners در شهرهای سراسر جهان در سال جاری تکمیل شد، ساختمان اسکای سیتی با ارتفاع 200 متر به ،وان مقر DJI سازنده هواپیماهای بدون سرنشین طراحی شد.

این دو آسمان ،اش به ارتفاع 200 متر توسط یک پل معلق در فضای باز در ارتفاع بیش از 100 متر از سطح زمین به هم متصل شدند.

بیشتر بخو،د درباره DJI Sky City ›


به برج نیویورک کمک کنید
ع، از ایوان جوزف

611 West 56th Street، شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا، توسط آلوارو سیزا

همچنین در نیویورک، آسمان ،اش 611 West 56th Street در منهتن یکی از چندین آسمان ،اش معروفی بود که امسال در این شهر تکمیل شد.

این ساختمان مس، 35 طبقه که کاملاً با سنگ آهک پرلا بیانکا پوشیده شده است، اولین ساختمان معمار آلوارو سیزا برنده جایزه معماری پریتزکر در ایالات متحده است.

بیشتر بخو،د درباره 611 West 56th Street ›


آسمان ،اش Horden Cherry Lee Newfoundland
ع، از گروه Vertus/Canary Wharf

نیوفاندلند، لندن، ،ستان، اثر هوردن چری لی

در لندن، استودیوی معماری Horden Cherry Lee از آسمان ،اش مس، نیوفاندلند در منطقه مالی Canary Wharf رونمایی کرد.

این آسمان ،اش با ارتفاع 225 متر که در یک ،ت بیرونی الماس شکل پیچیده شده است به گونه ای طراحی شده است که از موقعیت برجسته خود در سواحل رودخانه تیمز و در انتهای میدل داک استفاده کند.

بیشتر بخو،د درباره نیوفاندلند ›


نمای بیرونی CapitaSpring توسط BIG و Carlo Ratti
ع، از فینبار فالون

CapitaSpring، سنگاپور، توسط BIG و Carlo Ratti Associati

آسمان ،اش CapitaSpring در سنگاپور با ارتفاع 280 متر طراحی شده است تا “انتقال یکپارچه بین باغ و شهر” را به بازدیدکنندگان ارائه دهد.

این ساختمان 51 طبقه با کاربری مختلط که توسط استودیوهای معماری BIG و Carlo Ratti Associati طراحی شده است، دارای جیب‌های سبز بزرگی است که با دهانه‌های نمای مجسمه‌سازی قاب شده‌اند.

بیشتر بخو،د درباره CapitaSpring ›


برج Varso، ورشو، لهستان، توسط Foster + Partners
ع، از آرون هارگریوز

برج Varso، ورشو، لهستان، توسط Foster + Partners

در ورشو، استودیوی معماری بریت،ایی Foster + Partners از برج وارسو با ارتفاع 310 متر رونمایی کرد. پس از تکمیل، این آسمان‌،اش فوق‌العاده که شامل دفاتر است و بالای آن یک باغ آسم، است، به بلندترین ساختمان اتحادیه اروپا تبدیل شد.

این آسمان ،اش از ارتفاع 259 متری سبقت گرفت برج Commerzbank در فرانکفورت که توسط Foster + Partners نیز طراحی شده بود تا این ،وان را به دست آورد.

درباره برج وارسو بیشتر بخو،د ›


آسمان ،اش فوق العاده مرتفع دفتر مرکزی بانک ملی کویت توسط فاستر + شرکا
ع، از نایجل یانگ

بانک ملی کویت، شهر کویت، کویت، توسط فاستر + شرکا

یکی دیگر از آسمان‌،اش‌های فوق‌العاده که توسط Foster + Partners طراحی شده در شهر کویت افتتاح شد. این ساختمان با ارتفاع 300 متر که برای بانک ملی کویت طراحی شده، فرم گرد مشخصی دارد که در یک قله نوک تیز به اوج می رسد.

به گفته این استودیو، این ساختمان به گونه ای طراحی شده است که “یک نقطه عطف متمایز که در خط افق کویت خودنمایی می کند” باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد بانک ملی کویت ›


استودیو گنگ هاوایی
ع، از استودیو باند

Kō’ula، هونولولو، ایالات متحده آمریکا، توسط Studio Gang

استودیو گانگ مستقر در شیکاگو یک برج مس، به نام Kō’ula را در هاوایی تکمیل کرد که دارای یک نمای مواج است که از نیشکر مطلع می شود.

این ساختمان 41 طبقه که برای به حدا،ر رساندن منظره اقیانوس طراحی شده بود، در تراس هایی پیچیده شده بود که توسط Lānai اطلاع رس، شده بود – ایوان های سرپوشیده رایج در هاوایی.

بیشتر بخو،د درباره Kō’ula ›


برج انبوه چوبی با پوشش شیشه ای در میلواکی
ع، از Korb + Associates Architects

صعود، میلواکی، ایالات متحده، توسط Korb + Associates Architects

برج اسنت با ارتفاع 86.6 متر که در میلواکی ساخته شد، در سال جاری به ،وان بلندترین ساختمان چوبی جهان تبدیل شد. این برج که از چوب و گلولام چند لایه ساخته شده است، توسط Korb + Associates Architects طراحی شده و شامل آپارتمان های لو، است.

این ساختمان به ،وان بلندترین ساختمان چوبی جهان و همچنین بلندترین ساختمان هیب، چوبی-بتنی جهان توسط شورای ساختمانهای بلند و زیستگاه شهری.

بیشتر بخو،د درباره صعود ›


منبع: https://www.dezeen.com/2022/12/02/top-10-skys،ers-2022-review/