دسته‌ها
اخبار

کوین دالی یک ساختمان سفید با سایبان برای بنیاد هیوستون ایجاد می کند


استودیوی لس آنجلس، کوین دالی معماری، دفتر مرکزی بنیاد هیوستون را ایجاد کرده است که دارای یک سایبان مشبک بر روی یک ساختمان سفید رنگ است که با استفاده از فولاد و الوارهای چند لایه ساخته شده است.

معماری کوین دالی (KDA) با استودیو مستقر در مکزی،یتی کار کرد تهیه کننده برای تکمیل پروژه 31718 فوت مربعی (2946 متری) در پارک اسپاتز، شمال غربی مرکز شهر هیوستون، برای موسسه محلی موقوفه هیوستون.

ع، هوایی هیوستون اوقاف با خط افق در پس زمینه
معماران کوین دالی یک دفتر مرکزی برای هیوستون ایجاد کرد

این سازه دارای یک سایبان مشبک است که برای ارجاع به درختان بلوط اطراف طراحی شده است.

سایبان خنک کننده غیرفعال سازه را فراهم می کند و برای تامین انرژی به پنل های فتوولتائیک مجهز شده است.

ساختمان سفید پوشیده شده با پانل های فتوولتائیک
دارای یک سایبان مجهز به پانل های فتوولتائیک است

کوین دالی، بنیانگذار KDA، می گوید: «در هماهنگی با آب و هوای سخت هوستون، مقر جدید هیوستون وقف در نظر گرفته شده است که مانند سایه زیر یک درخت خوشامدگو باشد.

تیم طراحی ساختمان از یکی از مشخصه‌ترین ویژگی‌های هیوستون الهام گرفته‌اند: منظره درخت، که معمار سوئدی و استاد معماری دانشگاه رایس و رئیس سابق لارس ،وپ، سایبان زئوهمی را نامیده است.

نمای آلومینیومی دوخته شده
دارای نمای آلومینیومی دوزدار

این سازه دو طبقه مستطیل شکل است و نمای آن از پانل های آلومینیومی دوزدار سفید رنگ است. طاقچه های طبقه دوم کمی از نما خارج شده اند.

ورودی اولیه در ضلع عریض است که رو به دور از پارک است. در طبقه اول اضلاع کوتاه تر و در سمت رو به پارک تراس هایی وجود دارد.

پنجره های کف تا سقف
پنجره‌ها و پنجره‌های کف تا سقف امکان نورپردازی غیرفعال را فراهم می‌کنند

این چیدمان در رابطه با پارک به منظور فراهم ، یک “درب ورودی و یک ایوان پشتی برای سازمان” و همچنین ارجاع به ماهیت در حال توسعه شهر با “کیفیت لنگر انداختن در یک شهر گذرا، اقدامی علیه تحول شهری قابل توجه».

از نظر ساختاری، ساختمان با استفاده از ،یبی از فولاد، که در فضای داخلی در معرض دید قرار گرفته بود، و همچنین چوب چند لایه (CLT)، یک محصول چوبی مهندسی شده، ایجاد شد.

CLT برای عرشه سقف بالا و پایین استفاده شد و کل طبقه دوم با استفاده از مواد ساخته شد که سپس توسط گچ بر روی آن پوشانده شد.

فضای داخلی با clerestories
استیل و چوب با رنگ سفید بر فضای داخلی تاکید دارند

بسیاری از کفپوش ها با استفاده از ،اصر پیش ساخته ساخته شده اند.

در داخل، پلان های کف شامل فضاهای مرکزی باز با اتاق های کوچکتر و خصوصی تر است که دیوارهای بیرونی را با فضاهای آتریوم بزرگی که فضای اطراف پلکان ها را در دو انتهای ساختمان اشغال می کنند، می پوشانند.

سقف چوبی و دیوارهای سفید در ساختمان هیوستون
دارای ،اصر ساختاری چوبی متقاطع است

پنجره‌های کلیشه‌ای که در سرتاسر نور را به طبقه بالا و از میان حفره‌های ایجاد شده توسط دهلیزها فیلتر می‌کنند. در نقاطی، شیشه های بلند نیز از کف طبقه همکف تا طبقه دوم کشیده شده است.

دیوارهای سفید رنگ شده و تیرهای فولادی نمایان با نوارهای چوبی سبک برجسته شده بودند.

،پا فولادی در معرض دید
دارای دو دهلیز در دو طرف سازه است

علاوه بر خنک کننده غیرفعال ارائه شده توسط سایبان و پانل های فتوولتائیک، نیازهای انرژی توسط یک سیستم چاه زمین گرمایی تکمیل می شود.

دالی خاطرنشان کرد که همکاری با Productora به کشف “ساختار اجتماعی پیچیده” هیوستون کمک کرد.

دالی گفت: “به ،وان همکاران در دانشکده UCLA، وون ای،، مدیر پروداکورا، و من انجیلی از راه حل های ساده ساختم، را با دانشجویان فارغ التحصیل در مدرسه به اشتراک گذاشتیم و مدت ها در مورد یافتن یک پروژه ساختم، برای کار با هم بحث کرده بودیم.”

“با آوردن دیدگاه طراحان مستقر در لس آنجلس و مکزی،یتی به پروژه ای در هوستون، ما به دنبال منع، ، تنوع شهر به ،وان مرکز فرهنگی آمریکای شمالی و به طور کلی آمریکای لاتین بودیم.”

معماری داخلی هیوستون، معماران کوین دالی
چاه های زمین گرمایی به کاهش انرژی کمک می کنند

KDA توسط دالی در سال 1990 تاسیس شد و در لس آنجلس مستقر است.

پروژه های دیگر در هیوستون شامل تبدیل کلیسای دهه 1940 توسط مایکل هسو به دودخانه و پروژه ای توسط هانا است که اولین سازه چند طبقه چاپ شده با چاپ سه بعدی در ایالات متحده است.

عکاسی بیرونی توسط ایوان بان. عکاسی داخلی توسط لارنس نا،.


اعتبار پروژه:

معمار: معماران کوین دالی کوین دالی، لوک اسمیت، گرچن استوکر، فینیاس تیلور وب، رایان کانروی، کیسی وورل، کوین اولمر، ایوان هارسلی، رابرت بکر.
معمار همکار: تهیه کننده. Wonne Ickx، Nicolás Fueyo.
مهندس نماینده پارلمان اروپا: CMTA
مهندس سازه: ARUP
مهندس عمران: BGE
پایداری: فراخورشیدی
مدیر ساخت و ساز: مشارکت فورنی
پیمانکار عمومی: WS Bellows
معمار منظر: استودیو تام لیدر
طراح نور: جورج ،تون همکاران
AV/IT: فناوری 4B
آ،تیک: نیوسون براون
عایق رطوبتی: CDC
گرافیک محیطی: MG&Co


منبع: https://www.dezeen.com/2023/01/16/kevin-daly-architects-،uston-endowment/